Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: Brak tagów.

Santa Fe SM 2.0CRDi 125km 2005 rok - pytania nowego właściciela
Autor Wiadomość
WookieWroc 

Kolor: Grafitowy
 #31  Wysłany: 2018-12-13, 08:44   Santa Fe SM 2.0CRDi 125km 2005 rok - pytania nowego właścici

Witam, jako że od wczoraj jestem posiadaczem tegoż auta będę tutaj w tym temacie pytał o różne rzeczy dla jednych oczywiste dla innych nie, mam nadzieje że przyszłym nowym użytkownikom się to też przyda.

1. Mam polifta z przyciskiem 4WD po lewej, sprzedający po spytaniu czy w razie poślizgu do 40km/h napęd na 4 koła automatycznie sam się dołącza to powiedział że nie, że tylko są kontrolki ale nic samo się nie wlącza, trzeba wcisnąć przycisk dopiero wtedy... Coś zwalone jest czy ma rację ?

2. Po ustawieniu klimatyzacji albo samego nawiewu na nogi, po stronie pasażera jest nawiew raz zimny raz ciepły, z innych kratek daje bardzo mocno ciepło tak jak powinno być przy ustawieniu np 30 stopni a tam na nogi po prawej stronie takie coś...

3. Szyba pasażera otwiera się jedynie przy wciśnięciu przycisku u kierowcy, ten przycisk u pasażera nie działa, jakaś przypadłość w tych santa fe bo już drugi raz takie coś widzę ?

Piotrek79 

#32  Wysłany: 2018-12-16, 12:31   

Komplet takie koszty oczywiście tylko pod warunkiem że wal jest ok.

WookieWroc 

#33  Wysłany: 2018-12-16, 16:37   

a jak wał nie jest ok ?

Jeszcze pytanie odnośnie tych niby wysokich obrotów, może być uszkodzony lub zapchany katalizator ewentualnie kolektor wydechowy? w poprzednim aucie na benzynę miałem pęknięty i przez to auto było głośniejsze i miało lekko wyższe obroty...
Ostatnio zmieniony przez Brt 2018-12-22, 12:27, w całości zmieniany 1 raz  

marunio 

#34  Wysłany: 2018-12-16, 17:23   

Cały komplet robota własna oczywiście mowa o panewkach korbowych główne były bardzo ok, jak wał będzie słaby to już raczej bym szukał drugiego silnika. Ale to wg mnie musiała by się kontrolka świecić na ciepłym silniku.

WookieWroc 

#35  Wysłany: 2018-12-16, 17:27   

no to pocieszyłeś...
Ostatnio zmieniony przez Brt 2018-12-22, 12:28, w całości zmieniany 1 raz  

Piotrek79 

#36  Wysłany: 2018-12-16, 18:05   

WookieWroc napisał/a:
a jak wał nie jest ok ?

Jeszcze pytanie odnośnie tych niby wysokich obrotów, może być uszkodzony lub zapchany katalizator ewentualnie kolektor wydechowy? w poprzednim aucie na benzynę miałem pęknięty i przez to auto było głośniejsze i miało lekko wyższe obroty...

A wiadomo wszystko może być. Kup sobie płyn do oczyszczenia przepływomierza, wyczyść egr.To są takie rzeczy które mogą też psioczyc

Ale tak jak mówię bez paniki.Najpierw podstawowe wymiany .
Ostatnio zmieniony przez Brt 2018-12-22, 12:28, w całości zmieniany 1 raz  

WookieWroc 

#37  Wysłany: 2018-12-16, 20:12   

Jeszcze zagwozdka czy dobrego mechanika wybrałem, wybrałem osobę którą polecali ludzie z tego forum...

marunio 

#38  Wysłany: 2018-12-16, 20:28   

Nie mogę nikogo polecić bo sam naprawiam swoje auta

WookieWroc 

#39  Wysłany: 2018-12-16, 21:16   

A mój naprawisz ?

marunio 

#40  Wysłany: 2018-12-16, 21:18   

Jak będzie trzeba 😉

_CioneK_70 

Kolor: Czarny
 #41  Wysłany: 2018-12-16, 21:25   

WookieWroc napisał/a:
Żeby uporządkować wkleje jeszcze raz pytania na które nikt nie odpowiedział:

2. Po ustawieniu klimatyzacji albo samego nawiewu na nogi, po stronie pasażera jest nawiew raz zimny raz ciepły, z innych kratek daje bardzo mocno ciepło tak jak powinno być przy ustawieniu np 30 stopni a tam na nogi po prawej stronie takie coś...

Czolem,
mam ten sam rocznik co ty tylko że wersja Diego. Z napędem dołaczanym ci nie podpowiem :cry: a co do nawiewu na nogi po stronie pasażera mam podobne objawy od 8 lat od kiedy go nabyłem. Z kratki nawiewu leci gorące powietrze a z gdzieś pośrodku gdzie jest filtr kabinowy wali chłodnym jak ta lala. Sprawdzalem wszystko po kolei, łacza itp, był w serwisie i u innych mechaników i nikt nie znalazł przyczyny. Z kratki gorące z góry zimne. Żona narzeka ze jej nogi marzna. Moze to głupie i sam w to nie wierze ale może ten rocznik tak ma? :shock:
Co do sterowania szybą pasażera, koledzy już pisali, ale chyba niestety czeka cie sciągnięcia boczka drzwi i przyjrzenie sie przyciskowi i złączom...

WookieWroc 

#42  Wysłany: 2018-12-16, 21:31   

Dziękuję kolego, ta szyba i nawiew to akurat najmniejszy problem teraz :(

[ Dodano: 2018-12-16, 21:32 ]
marunio napisał/a:
Jak będzie trzeba 😉

Szkoda w sumie że tak daleko mam do Ciebie
Ostatnio zmieniony przez Brt 2018-12-22, 12:29, w całości zmieniany 1 raz  

_CioneK_70 

Kolor: Czarny
 #43  Wysłany: 2018-12-16, 22:19   

Wiem... :oops: ale napisałem posta zanim doczytałem do końca... trzymam kciuki za pozytywne zakończenie.

WookieWroc 

#44  Wysłany: 2018-12-16, 22:36   

Przy okazji spytam, mieliście lub macie problem z charczącymi głosnikami w bagażniku? patrzyłem to tam trzeba cały bok wyciągać żeby je wymienić...

marunio 

#45  Wysłany: 2018-12-17, 05:19   

Z tym głośnikiem to i ja mam problem charczy strasznie muszę się za to zabrać. Nie wiem jakie wybrać głośniki 😉

WookieWroc 

#46  Wysłany: 2018-12-17, 09:55   

no u mnie obydwa są do wymiany, pojadę do firmy od car audio i dobiorą coś mi w miarę taniego

Odpowiedz do tematu