Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: Brak tagów.

Elektryka GETZ 2003
Autor Wiadomość
getzgetz 

#1  Wysłany: 2018-02-28, 10:46   Elektryka GETZ 2003

Witam, od niedawna posiadam Getza 1.1 2003.
Mam problem z niepowracającymi wycieraczkami przedniej szyby. Gdy je wyłączę, to pozostają w tym miejscu, gdzie je wyłączyłem - muszę celować, żeby zatrzymały się na dole szyby. Włącznik czasowy również nie działa.

Żeby nie zakładać dwóch tematów: problem mam również z przyciskiem ogrzewania tylnej szyby - cały czas się świeci (oprócz momentów, kiedy z niewyjaśnionych przyczyn nie świeci ;-) ). Kiedy go naciskam, to słychać kliknięcie w skrzynce z przekaźnikami, jednak światełko nie wyłącza się (świeci się również przy zgaszonym silniku a włączonym podświetleniu kokpitu). Dodatkowo - przycisk nie "wciska i wyciska się" jak ten od klimy, za każdym razem pozostaje w tym samym miejscu po wciśnięciu (ten od klimy, gdy jest włączony trochę się cofa wgłąb).

Szukałem odpowiedzi na te pytania, znalazłem raczej ogólnikowe - może ktoś z Was miał podobne przygody i wie gdzie leży problem? Bezpieczniki sprawdzałem - są w porządku.

didarioxx 

Kolor: EBONY BLACK
 #2  Wysłany: 2018-02-28, 11:54   Elektryka GETZ 2003

Co do wycieraczek, to raczej manetka siadła, miałem podobnie.
Przycisk ogrzewania siadł, powinien być słyszalny klik w przycisku tak jak w przycisku klimy.

getzgetz 

#3  Wysłany: 2018-03-05, 11:20   

Czy włącznik ogrzewania z Getza po lifcie pasuje do tych starszych modeli?

aleksander002 

#4  Wysłany: 2018-03-12, 15:23   

Nie wiem jak z wycieraczkami(kiedyś mi padła manetka od świateł), ale u mnie przycisk ogrzewania tylnej szyby nie "wciskuje się". Po naciśnięciu wraca do pierwotnej pozycji i jedyna informacja, że ogrzewanie działa to świecąca się żaróweczka. Która zapewne wieczna nie jest. Najlepiej, jakbyś organoleptycznie sprawdził te ogrzewanie. ;-)

getzgetz 

#5  Wysłany: 2018-03-19, 09:42   

Dziwna sprawa z tym przyciskiem, teraz działa normalnie. Możliwe, że w mrozie sobie nie radzi.
Tylna wycieraczka działa jak chce- raz działa, raz nie działa. Jak nie działa, to po popchnięciu jej palcem powolutku robi obrót.
Jak się zrobi cieplej, to sobie tam pogrzebię, może jakieś smarowanie pomoże.

pablomaxim 

Kolor: czarny
 #6  Wysłany: 2018-03-20, 15:55   

Miałem podobnie, że tylna wycieraczka działała bardzo wolno aż prawie do zatrzymania. Tak jak piszesz popchnięcie palcem nieco pomagało. W moim przypadku skorodował trzpień, który z silnika wyprowadza się do ramienia wycieraczki przez szybę. Gdy próbowałem odkręcić aby to wymontować to niestety pękł i trzeba wymienić cały silnik wycieraczki gdyż to jest w jednej obudowie. Jeżeli możesz to zalej to póki jeszcze można jakimś środkiem penetrującym i smarnym i powtarzaj co jakiś czas byc może unikniesz wymiany.

getzgetz 

#7  Wysłany: 2019-03-28, 14:05   

Powróciłem na forum, więc sam sobie odpowiadam na zadane pytania (może komuś się przyda).
Ogrzewanie tylnej szyby - po prostu przetarł się kabel wychodzący z klapy, stąd te wariactwa.
Co do tylnej wycieraczki - trzpień zalałem olejem silnikowym i problemy znikły.
Przednia wycieraczka nadal nienaprawiona.

Odpowiedz do tematu