Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: fe, podswietlenie, przyciskow, santa, sm

Przesunięty przez: Brt
2017-01-01, 22:40
[Santa Fe SM] Podświetlenie przycisków
Autor Wiadomość
ROTHMANS
[Usunięty]

#1  Wysłany: 2012-03-09, 21:57   [Santa Fe SM] Podświetlenie przycisków

Pytanie jak się wymienia podświetlenie w przyciskach typu światła awaryjne, przeciwmgielne oraz czy macie to podświetlone chodzi mi o przyciski lock, unlock etc

Hulltay 

Kolor: srebrny metallic
 #2  Wysłany: 2012-03-10, 00:56   

U mnie nie ma, jest tylko podświetlenie konsolki od sterowania szyb. A co do uzupełnienia doświetlenia przycisków w konsoli to właśnie zabieram się do przycisku od halogenów gdzie zdechła żarówka (post dot. zegarka w konsoli)

Probably
[Usunięty]

#3  Wysłany: 2012-03-10, 08:05   

znalazłem coś takiego:

http://hyundaiklub.pl/arc...pod%B6wietlenie

ROTHMANS
[Usunięty]

#4  Wysłany: 2012-03-10, 08:18   

Probably napisał/a:
znalazłem coś takiego:

http://hyundaiklub.pl/arc...pod%B6wietlenie

Dzięki kolego czyli tak przełącznik lusterek na pewno nie jest podświetlany a szkoda ;-)
A co do wymiany żaróweczki podświetlania przycisków to aż nie chce mi się wierzyć że trzeba całą środkową konsole demontować :-/

Probably
[Usunięty]

#5  Wysłany: 2012-03-10, 08:22   

ROTHMANS napisał/a:

A co do wymiany żaróweczki podświetlania przycisków to aż nie chce mi się wierzyć że trzeba całą środkową konsole demontować :-/

qrcze, no ciężko powiedzieć. Nigdy tego nie robiłem, choć nie ukrywam, że też czekam na jakiegoś "prekursora" który wstawi konkretny opis

stolek6
[Usunięty]

#6  Wysłany: 2012-03-10, 15:01   

No niestety trzeba. Ale jak pisalem w temacie zalozonym przez Hultaya, nie jest to trudna sprawa.

Hulltay 

#7  Wysłany: 2012-03-10, 19:37   

Probably, dzięki za linka do rozbiórki konsoli:) oraz Tobie Stolek6 za info.

Arni71 

Kolor: BU Aqua Silver Pearl
 #8  Wysłany: 2012-03-10, 19:52   

Nawiązując do rozbiórki konsoli - czy demontaż radia - oryginał HYUNDAI/BLAUPUNKT potrzeba jakiegoś specjalnego ustrojstwa?? jak np w Astrze F potrzebne były takie specjalne druty żeby odblokować kieszeń.( z radiem JVC które wstawiłem w miejsce oryginalnego też dostałem w pudełku specjalne blaszki do odblokowania do demontażu - dot. Astry)
Nie chcę do tego podchodzić siłowo.

ferudin 

Kolor: srebrny
 #9  Wysłany: 2012-03-10, 20:40   

U mnie jak już pisałem w poprzednich postach przyciski od opuszczania szyb od strony kierowcy (konsola w drzwiach kierowcy) nie są podświetlane. Jest podświetlony tylko jeden ten od szyby kierowcy. Do reszty koreańce nie dały diod. Miejsce na nie jest trzeba je tylko wlutować i będą podświetlane. Od lusterek też nie są podświetlane i LOCK UNLOCK też nie. Więc jednym słowem jest ciemnica. Co do przycisków na środkowej konsoli potwierdzam-trzeba ją rozbierać żeby się dostać do przycisków, a z podświetlaniem klimatronika jest jeszcze ciekawiej...ale wszystko jest do ogarnięcia.

Hulltay 

#10  Wysłany: 2012-03-10, 21:21   

Arni71, tak potrzebne są te blaszki-wąsy do demontażu, jak demontowałem oryginalnego Blaupunkta to tez nich korzystałem (nowe Sony miało je również w komplecie).

Arni71 

Kolor: BU Aqua Silver Pearl
 #11  Wysłany: 2012-03-11, 10:31   

ferudin napisał/a:
, a z podświetlaniem klimatronika jest jeszcze ciekawiej...ale wszystko jest do ogarnięcia.

Potwierdzam, robiłem to parę dni temu - nie wiem jak gdzie u kogo ale oryginalnych żarówek nie dostałem - nie pytałem w serwisie ale są takie same jak w klimatroniku VOLVO i podobno kosztują 40zł /szt (nie potwierdzałem tego) ale w ich miejsce wstawiłem białe diody (5zł/szt) - kwestia zasilania - trzeba "podrapać" trochę laminat żeby diody dostały zasilanie - minimalnie inna konstrukcja

Hulltay - wykorzystałeś te blaszki z Soniaka czy masz może oryginalne ??

ROTHMANS
[Usunięty]

#12  Wysłany: 2012-03-11, 10:40   

ferudin napisał/a:
przyciski od opuszczania szyb od strony kierowcy (konsola w drzwiach kierowcy) nie są podświetlane. Jest podświetlony tylko jeden ten od szyby kierowcy.

U mnie są wszystkie podświetlone

Hulltay 

#13  Wysłany: 2012-03-11, 12:00   

Arni skorzystałem tych od Sonego, oryginalnych niestety nie miałem, ale zasada działania ta sama.

tumariusz
[Usunięty]

#14  Wysłany: 2012-03-11, 12:10   

U mnie świeci :
od szyb tylko ta przód od strony kierowcy natomiast reszta niestety ciemność.

pawcio
[Usunięty]

#15  Wysłany: 2012-03-12, 07:27   

A może wie ktoś jak sie demontuje ten panelik od opuszczania szyb, regulacji lusterek itd. Nie chcę przypadkiem czegoś tam wyłamać wsadzajac paluszki a jeden z przycisków mi nie działa???

Odpowiedz do tematu