Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: Brak tagów.

Przesunięty przez: Brt
2017-01-02, 20:26
[i30CW] wymiana paska wielorowkowego
Autor Wiadomość
galadieraa
[Usunięty]

#1  Wysłany: 2014-03-27, 21:27   [i30CW] wymiana paska wielorowkowego

Od pewnego czasu piszczy mi pasek akcesoryjny, w Aso stwierdzili ze jest juz wyślizgany. Pytanie - jak trudna jest jego wymiana samemu? I ewentualnie jak go wymienić? Gwarancji i tak już brak, więc zastanawiam się nad zrobieniem samemu, podobno nic trudnego w tym nie ma :)

jak opinie?

sisimon 

Kolor: szary metalik
 #2  Wysłany: 2016-06-08, 08:51   

Witam, ja też mam pasek do wymiany, w serwisie mi powiedzieli 40 zł za wymianę, jednak wolałbym to zrobić sam, dobrze jest jak kierowca zna swój samochód. Czy jest gdzieś jakiś opis może jak to zrobić samemu ? pzdr Andrzej

Przed chwilą zaglądałem pod maskę i coś czuję że wystarczy tylko poluzować śrubę od alternatora , wymienić pasek i z powrotem naciągnąć. Jaki pasek powinienem kupić do i30CW z 2009 r. 1.6 126KM z climatronic ? i jakiej firmy najlepiej ?

inprogs 

#3  Wysłany: 2016-07-03, 09:27   

Witam, mam to samo pytanie jak wymienić pasek klinowy w hyundaiu i30, w tym układzie występuje chyba samo-napinacz ale nigdzie nie widzę jakiejś blokady którą można odciągnąć czy ktoś wie co i jak?

arni_23 

Kolor: Stone Black
 #4  Wysłany: 2016-07-03, 22:34   

Mogę pomóc tylko w wyborze marki, mam diesla i tu jest samo-napinacz, nie wiem jak w benzynach jest. co do firmy to mogę polecić paski Continental.
Co do sposobu montażu, może strona pomoże:
epc.japancars.ru/
po wpisaniu VIN da się nawet numer części znaleźć.

sisimon 

Kolor: szary metalik
 #5  Wysłany: 2016-07-04, 09:23   [i30 FD]

[FD] ok, pasek wymieniony, czas pracy 3 minuty ... ja mam benzynę z 2009 r. Trzeba poluzować 2 śruby pod alternatorem (jedna z boku , druga z przodu) następnie poluzować górną śrubę na alternatorze do naciągu paska. Pasek wymienić, naciągnąć górną śrubą ile trzeba i dokręcić 2 pozostałe. U mnie nie ma rolki napinającej. Jakby co to mogę zrobić zdjęcia i zaznaczyć które śruby należy popuścić. Pzdr

inprogs 

#6  Wysłany: 2016-07-04, 10:17   

Jak możesz daj zdjęcia + zdjęcia wszystkich rolek, jestem ciekaw jak wygląda twój układ

kosmos2011 
HYUNDAI E4U JAJKO

Kolor: Desert Sand Metalic
 #7  Wysłany: 2016-07-04, 19:27   

https://www.google.pl/sea...bm=isch&q=g4fc+

arni_23 

#8  Wysłany: 2016-07-04, 21:46   

Pamiętam, taki system napinania kiedyś wszystkie VW miały, prosty i skuteczny.

arekjaw 

#9  Wysłany: 2016-07-07, 06:08   

a mozr ma ktos zdjecia albo jakis poradnik jak wymienic pasek w silniku 1,6crdi 90km pozdrawiam

arni_23 

#10  Wysłany: 2016-07-07, 22:09   

Część nr 25281 to rolka napinacza.
Pod rolką, jak wsadzisz tam rękę, to wyczujesz śrubę na klucz bodaj 14mm,
zakładasz klucz, pchasz w kierunku kabiny i napięcie paska zdjęte, ściągasz pasek, zaplatasz nowy i po krzyku. Cała operacja to 10 minut razem z piwem i papierosem.

rolka-napinacza-paska-klinowego-wielorowkowego-gates.jpg
Plik ściągnięto 4153 raz(y) 17,19 KB

pasek klinowy silnik crdi.png
Plik ściągnięto 767 raz(y) 53,91 KB

arekjaw 

#11  Wysłany: 2016-07-09, 05:47   

Dzieki Wielkie

inprogs 

#12  Wysłany: 2016-07-10, 19:01   

Jeśli chodzi o silnik benzynowy w hyundaiu I generacji:

Luzujemy śruby zaznaczone na czerwono. odkręcamy śrubę zaznaczoną na żółto najlepiej do końca po czym pchamy alternator w strone silnika aby zluzować pasek. Niestety nowy pasek o długości chyba 1256mm jest cięzki do nałożenia, najlepiej nałożyć go na wszystkie rolki po za tą górną zaznaczoną na niebiesko. Nasunąć pasek ile sie da na tę rolke a potem kluczem nasadowym zacząć kręcić rolką tak aby pasek sam sie do końca nałożył.

silnik.png
Plik ściągnięto 743 raz(y) 739,41 KB

srbastek 

Kolor: Czarny
 #13  Wysłany: 2017-09-13, 09:22   

Jakiej firmy polecacie paski wielorowkowe? Albo kto produkuje oryginał. Nr paska: 252122B020

kosmos2011 
HYUNDAI E4U JAJKO

Kolor: Desert Sand Metalic
 #14  Wysłany: 2017-09-13, 19:00   

Odpowiedz do tematu