Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: do, gazu, jakie, przewody, swiece

Jakie świece i przewody do gazu ?
Autor Wiadomość
smoczo19
[Usunięty]

#16   Wysłany: 2013-04-15, 19:30   Jakie świece i przewody do gazu ?

Witam posiadam Getza z silnikiem 16, 16v.Od trzech miesięcy mam w nim założony gaz firmy Lovato, i podczas jazdy na gazie na wolnych obrotach jak jadę i dodam gwałtownie gazu szarpnie sobie i nieraz strzeli w filtr powietrza. Byłem u gazownika i myślałem ze jest zele ustawiony gaz, a on mi powiedział ze gaz jest czwartej generacji i sam się. koryguje i mam wymienić świece i przewody albo cewka nie domaga . Moje pytanie jakie kupić świece i przewody,żeby były odpowiednie do gazu. Świece jak ostatnio wykręcałem to były czarne tak jak by nie przepalał.

edit: tytuł. tekla
Ostatnio zmieniony przez Złośnik 2014-02-12, 22:18, w całości zmieniany 2 razy  

belgrano 

#17  Wysłany: 2016-03-29, 15:11   

Zawsze takie jak do benzyny. Ja zawsze Denso. Nic nie zmieniam. Żadna dla LPG różnica.

Horche 

#18  Wysłany: 2017-09-07, 13:28   Jakie świece zapłonowe do 2.4 benzyna G4JS

Cześć, muszę wymienić świece (auto zaczęło poszarpywać w chłodne deszczowe dni)i pytanie jaki symbol mam zakupić? Sprawdziłem,że w aucie aktualnie siedzą platynówki NGK PGR5C, które kosztują po 50zł/sztuka, masakra. Ale znalazłem na alledrogo też taką zwykła, jak poniżej:
http://allegro.pl/swiece-...6715628890.html
Które powinienem zakupić? Jakie świece wychodziły fabrycznie? Chodzi mi o symbol i producent.

lucasy 

Kolor: czarny
 #19  Wysłany: 2017-09-07, 15:00   

Ja mam takie jak Ty czyli PGR5C-11 takie też mi polecono przy okazji montażu LPG i od ponad 20 000 km nic złego się z układem zapłonowym nie dzieje. Świece drogie ale wymienia się to raz na kilkadziesiąt tysięcy kilometrów.

Może przyczyną szarpania są kable lub cewki ? Nie skaczą Ci iskry po kablach ?

kosmos2011 
HYUNDAI E4U JAJKO

Kolor: Desert Sand Metalic
 #20  Wysłany: 2017-09-07, 18:44   

Horche zanim założysz nowy temat użyj funkcji szukaj (jest na górnej belce forum z lewej strony) znajdź podobny temat i tam dopisz pytanie.

http://hyundaiklub.pl/forum/viewtopic.php?t=3462

Horche napisał/a:
Ale znalazłem na alledrogo też taką zwykła, jak poniżej:
http://allegro.pl/swiece-...6715628890.html

Te świece nadają się do Santa FE SM, ale do silnika G4JP.

lucasy napisał/a:
ale wymienia się to raz na kilkadziesiąt tysięcy kilometrów.

Co 90 tyś km lub co 6 lat.
.
Ostatnio zmieniony przez kosmos2011 2017-09-08, 22:19, w całości zmieniany 1 raz  

crazykoko 

#21  Wysłany: 2017-09-08, 07:17   

Wczoraj odebrałem auto od mechanika i też mi powiedział, że mam zwykłe świece, a powinienem do tego silnika zamontować platynówki. Fakt, że 200 zł za komplet trochę boli, ale cóż.....

Horche 

#22  Wysłany: 2017-09-09, 01:51   

2x tańsze są Denso:

http://allegro.pl/denso-s...6469454852.html

Może ktoś jeździ na nich i wie jak się sprawują?

crazykoko 

#23  Wysłany: 2017-09-12, 08:07   

Właśnie je zamówiłem, zobaczymy co będzie :)

Horche 

#24  Wysłany: 2017-09-18, 14:06   

I co dotarły, zamontowałeś? Gdzie kupowałeś?

sasek941 

#25  Wysłany: 2017-09-18, 21:24   

U siebie latam na świecach Bosch-a. Zwykłych najtańszych jedno-elektrodowych.
Przewody mam oryginalne jeszcze( 200k km za mną już dawno, cewki zmieniane). Pali i jeździ bez najmniejszych problemów. Nie szarpie, nie krztusi ani nie strzela. Gaz ostatnio serwisowany u gazownika 2 lata temu. W tym roku serwisowałem sam. Filtry oraz regeneracje wtrysków.

Odpowiedz do tematu