Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: Brak tagów.

Bielsko B. HYUNDAI "STAWOWY"
Autor Wiadomość
Czesek
[Usunięty]

#1  Wysłany: 2012-12-09, 21:18   Bielsko B. HYUNDAI "STAWOWY"

Witam czy aso w Bielsku jest coś warte,czy można tam zostawić samochód?
Proszę o opinie ,jak się cenią . :lol:

[ Dodano: 2012-12-12, 21:06 ]
Panie i panowie rejestrujcie się,możemy przecież sobie pomagać wyrażając swoje opinie,jeszcze raz proszę o opinię o aso w Bielsku.Pozdrawiam wszystkich Forumowiczów. :lol:
Ostatnio zmieniony przez Czesek 2012-12-22, 21:52, w całości zmieniany 1 raz  

stryj16
[Usunięty]

#2  Wysłany: 2012-12-14, 22:49   

Witam. Sam jestem zainteresowany opinią tego serwisu. Za niedługo czeka mnie przegląd i nie wiem czy warto tam jechać. Ktoś z was musiał cokolwiek słyszeć o tym serwisie. Bardzo proszę o odpowiedź, ktoś z was przecież musiał tam być.

biom666
[Usunięty]

#3  Wysłany: 2013-02-12, 23:32   

Kupiłem samochod w tym salonie i wlaśnie tam dokonuję przeglądów. cenowo przystępnie. Jakość usług wysoka. Polecam.

preza
[Usunięty]

#4  Wysłany: 2013-08-12, 21:56   Re: Bielsko B. HYUNDAI "STAWOWY"

Czesek napisał/a:
Witam czy aso w Bielsku jest coś warte,czy można tam zostawić samochód?
Proszę o opinie ,jak się cenią . :lol:

[ Dodano: 2012-12-12, 21:06 ]
Panie i panowie rejestrujcie się,możemy przecież sobie pomagać wyrażając swoje opinie,jeszcze raz proszę o opinię o aso w Bielsku.Pozdrawiam wszystkich Forumowiczów. :lol:

Kiedyś do nich zawiozłem moje poprzednie auto bo szukałem taniej i pewnej robocizny na rozrząd. Oni podali konkretną kwotę - zaledwie 150 zł, gdy w innych warsztatach zawsze podawali jakieś przybliżone kwoty rzędu 200-300zł, zostawiając sobie furtkę na jakieś nietypowe wynalazki. Ale to było ładnych parę lat wstecz, jeszcze przed ich rozbudową.

Frodo66 

#5  Wysłany: 2017-05-30, 04:22   

Witam
Odgrzeję temat serwisu STAWOWY w BB
Po ostatniej wizycie mam mieszane uczucia co do rzetelności wykonywanych usług a tym samym naciąganie potencjalnych klientów na jakby nie patrząc sporą kasę. A więc do rzeczy...
Z racji tego że po zakupie samochodu zbliżał się kolejny przegląd postanowiłem podjechać do ASO. Podstawa to wymiana oleju + filtr do tego doszło odgrzybianie klimy wymian filtra kabinowego, oczywiście na fakturze pojawiły się dodatkowe czynności czyli sprawdzenie płynu chłodniczego, hamulcowego (domyślam się że chodziło o poziomy ) dodatkowo wymiana uszczelki w korku wlewu oleju , zastanawiałem się po jakiego czorta. Oczywiście zrobiła się niezła sumka.
2h czekania i błąkania się po salonie w końcu w dobrej wierze zapłaciłem i odebrałem samochód.
Minęło ok 1,5 miesiąca przebieg jakieś 2k. Pewnego dnia z kratek dobiegał dziwny zapach mówię sobie... no przecież był na przeglądzie, coś mnie pokusiło zajrzeć na filtr kabinowy, jakie było moje zdziwienie i konsternacja, filtr zawalony na maxa, ciemny szary jak szmata do wycierania podłogi, sporo osadzonego pyłu i innej drobnej materii. Sprawdzam dla potwierdzenia fakturę , no jest wyszczególniony - wymieniono - cena ponad stówę. Powiem szczerze że mało mnie sz.... nie trafił. No to nie czekałem ani sekundy, a że mam niedaleko więc pojechałem. Przedstawiłem sprawę... trochę na początku było wykręcanie się i tłumaczenie że wszystko zależy ile się przejechało i w jakich warunkach, w rezultacie jak zobaczyli filtr to byli nieco zdziwieni, mówię im że wątpię czy odgrzybianie było poprawnie zrobione. Mechanik po wyjęciu filtra jeszcze pokazywał na starym filtrze mówiąc...o niech pan zobaczy było OK bo widać na filtrze pozostałość po pianie...Czyli zostawili stary zawalony filtr zapuszczony i nasączony pianą. W efekcie już bez wykręcania się wymienili filtr na nowy. Domniemam że resztę czynności które rzekomo mieli zrobić czyli płyny uszczelka są tylko teoretyczne, a całość jest tylko naciąganiem na kasę i to nie małą.
Teraz można sobie wyobrazić ile takich klientów ,,zerżnęli,, na kasę, nie mówiąc już o samochodach flotowych. Tak więc książka serwisowa przy zakupie samochodu z drugiej ręki jak dla mnie to relikt, który nie ma odzwierciedlenia w praktyce.
Gdyby mi coś zaświtało w głowie to sprawdziłbym sobie na miejscu ale skąd by mi przyszło do głowy że zrobią taki ,,wałek,, Jedyne co mnie zastanawiało to dość intensywny zapach z wylotów nawiewu. teraz wiem że to filtr kabinowy który w późniejszym czasie zaczął śmierdzieć.
Obecnie stoję przed dylematem, sprawdzeniem całej klimatyzacji ew. wymiana czynnika bądź jego uzupełnieniem. Do serwisu STAWOWY straciłem całkowite zaufanie, moim zdaniem są nie rzetelni, być może jakaś osoba kręci sobie coś na boku, ale co z tego, jak za rękę się nie chwyciło... a przy czynnościach obsługowych swojego samochodu się nie jest.
Jeśli ktoś mógłby polecić rzetelny serwis klimy w okol. Bielska byłbym wdzięczny.
Ostatnio zmieniony przez Frodo66 2017-06-06, 16:26, w całości zmieniany 1 raz  

robaszek127 

Kolor: czerwony
 #6  Wysłany: 2017-05-30, 20:44   

Kolega serwisował w Fordzie Focusa i też raz mówił, że filtr kabinowy był wymieniony tylko na fakturze bo po roku był czarny jak smoła. Jeszcze popularne jest wymiana na papierze filtra oleju. Parunastu klientów i dodatkowa dniówka serwisu wychodzi sama.

Frodo66 

#7  Wysłany: 2017-06-06, 16:40   

Niestety rzetelność serwisów ASO stoi pod wielkim znakiem zapytania, nie chciałbym wrzucać wszystkich do jednego worka , być może istnieją serwisy które są naprawdę rzetelne ale to co się słyszy i czyta nie napawa zbytnim optymizmem. Tak jak wspominałem książka serwisowa to dla mnie od tej pory fikcja. Prawdopodobnie była to moja ostatnia wizyta w ASO. Zastanawia mnie tylko czy jest takie ogólne przyzwolenie właściciela ASO, czy osoba taka żyje w błogiej nieświadomości i nie wie że pracownicy ,,walą wałki,, na prawo i lewo.

robaszek127 

Kolor: czerwony
 #8  Wysłany: 2017-06-06, 18:46   

Część to może bez wiedzy właściciela ale pewnie większość za przyzwoleniem. Bo jeśli dajmy na to wlewa się 3,5L oleju a liczą za bańkę 4L to kilkaset aut miesięcznie i mamy parę literków za darmo. A wiadomo cena w ASO to 2x sklepowej więc zysk jest już sporawy. A tylko olej.
Ale trzeba powiedzieć, że wszelkie serwisy nie tylko samochodowe robią klientów na kasę. Jak się nie znasz to musisz płacić i tyle. Uczciwi znajdą się ale trzeba ich znaleźć a to nie łatwe.

Frodo66 

#9  Wysłany: 2017-07-14, 15:13   

Wrócę jeszcze do tematu serwisu Stawowy BB. bo chyba warto o tym napisać.
Miną jakiś czas od wymiany tego nieszczęsnego filtra kabinowego, wczoraj odebrałem telefon właśnie z serwisu w BB . Poproszono mnie czy mógłbym podjechać, oczywiście nie odmówiłem.
Byłem mile zaskoczony że pamiętali o tej wymianie filtra.
Podjechałem i spotkałem się z Panem Danielem B. kierownikiem serwisu, wyjaśniliśmy sobie pewne sprawy dotyczące serwisowania itp. Rozmowa przebiegła w miłej atmosferze. W rezultacie ponownie wymieniono filtr kabinowy plus ozonowanie. Powiem szczerze że bardzo fajnie zachowali się, dzwoniąc i umawiając na wizytę. Myślę że to dobrze rokuje na przyszłość.
Z mojej strony dziękuję Panu Danielowi za merytoryczne i profesjonalne podejście do tematu.
Cóż... więcej nie ma co roztrząsać, sprawa znalazła szczęśliwy finał, a za mojej strony uważam temat za zamknięty.
Dziękuję za spotkanie, rozmowę i do zobaczenia na przeglądzie.

Pozdrawiam...

steyr 

Kolor: Ciemny:p
 #10  Wysłany: 2017-07-23, 15:22   

Nie ciekawa sprawa, nasze I20 przez poprzednią właścicielke było serwisowane w u Stawowego właśnie w BB. Osobiście sam się zajmuje serwisowaniem swoich samochodów, no ale jak masz gwarancje to niestety taki wymóg jest żeby jej nie stracić i trzeba płacić nie raz ciężkie $$. Akurat do ASO nie mam przekonania, miałem praktyki przez miesiąc w jednym z ASO Toyoty w Krk ~ 5lat temu. Zdanie sobie wyrobiłem na ten temat o to jeszcze w ASO Toyoty :lol:

aklenczar 

#11  Wysłany: 2017-09-07, 13:21   

Byłem w "Stawowym" na pierwszy przegląd tj. po 30 tyś km i byłem całkiem zadowolony. Można było wytargować lepszą cenę niż początkowa. :-)

Odpowiedz do tematu