Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: Brak tagów.

[Getz] nie działa prędkościomierz
Autor Wiadomość
Kadilak86 

Kolor: Niebieski
 #1  Wysłany: 2017-01-11, 16:33   [Getz] nie działa prędkościomierz

Witam, niestety znowu mam mały problem z Getzem. Dzisiaj rano gdy jechałem do pracy zauważyłem, że wskazówka prędkościomierza wariuje między 20 a 30 km/h niezależnie od mojej prędkości. Na postoju spadała normalnie do 0, a gdy ruszałem nie mogła przekroczyć tych 30 km/h. Wracając z pracy przez kilka kilometrów było tak samo, a później stanęła na 0 i tak już stoi i ani drgnie. Dodam, że wszystko inne działa normalnie, w tym licznik normalnie nalicza przejechane kilometry.

Czy to wina czujnika prędkości? Ale on chyba też jest odpowiedzialny za licznik kilometrów z tego co doczytałem, a mój działa. Bezpieczników jeszcze nie sprawdzałem, ale gdyby był przepalony to wydaje mi się, że nic by nie wskazywało.

Na mój rozum coś mogło się poluzować przy wtyczce, ale nie wiem gdzie znajduję się ten czujnik prędkości i czy jest do niego łatwy dostęp. Może ktoś miał podobny problem, byłbym wdzięczny za pomoc. Getz ma silnik 1.1 63km.

kosmos2011 
HYUNDAI E4U JAJKO

Kolor: Desert Sand Metalic
 #2  Wysłany: 2017-01-11, 18:09   

Uzupełnij profil (jest na górnej belce forum) post#31 http://hyundaiklub.pl/for...t=2752&start=30

Kadilak86 

Kolor: Niebieski
 #3  Wysłany: 2017-01-12, 10:56   

Chyba się udało naprawić. Odnalazłem czujnik. Jest do niego trochę ciężki dostęp od góry i najlepiej odkręcić filtr powietrza, żeby było trochę więcej miejsca na rękę. Samego czujnika nie wykręciłem, bo jest mocno zapieczony i jedną ręką za bardzo nie miałem możliwości. Odpiąłem samą wtyczkę, przeczyściłem styki i psiknąłem WD40, podłączyłem, potem mała jazda próbna po parkingu i działa :) Zobaczymy jutro, ale prawdopodobnie to tylko wilgoć na stykach. Jak problem wróci to wymienię sam czujnik.

kosmos2011 
HYUNDAI E4U JAJKO

Kolor: Desert Sand Metalic
 #4  Wysłany: 2017-01-13, 21:57   

Numer czujnika prędkości:

Do 27-02-2003 96420-2D501.

Po 27-02-2003 96420-4A600

Odpowiedz do tematu