Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: Brak tagów.

Czy mam dpf? Nie działający trip
Autor Wiadomość
vasaril123 

#1  Wysłany: 2017-01-12, 08:21   Czy mam dpf? Nie działający trip

Witam. Mam pytanie czy mój i30 ma pdf nr vin KMHDC51TP9U142669? W samochodzie był wymienany kokpit i najprawdopodobniej nie podłączyli przycisku trip, gdyż nie działa, posiada zdjęcia gdzie to podłączyć? Mógłby mi ktoś napisać co oznacza włącznik na zdjęciu poniżejj?

IMG_2119.jpeg
Plik ściągnięto 6 raz(y) 1.87 MB

adrianc90 

Kolor: 9F
 #2  Wysłany: 2017-01-12, 10:30   

1. Nie ma dpf
2. Podgrzewanie przedniej szyby w miejscu gdzie leżą wycieraczki. Na szybie, na czarnym polu u dołu powinieneś mieć ścieżki takie jak na tylnej szybie.

vasaril123 

#3  Wysłany: 2017-01-12, 14:18   

z skąd ta pewność, że auto nie ma dpf jeśli można spytać? :-)

adrianc90 

#4  Wysłany: 2017-01-12, 16:34   

Można to sprawdzić tutaj wpisując Vin i wchodząc w odpowiednią zakładkę katalogu:

japancars.ru

Ogólnie z dpfami w 1.6 crdi jest jeden wielki bałagan. Być może jest to spowodowane tym, że dpf jeśli jest, to jest w puszce od katalizatora, więc nie da się go nigdzie zobaczyć pod spodem auta.
Przykład:
W moim aucie na sprawdzeniu przed zakupem pan z serwisu Hyundaia w Kaliszu sprawdzając po VINie stwierdził, że mam i dpf i dwumasę i że nie ma żadnej ogólnej zasady co do montowania dpf. Stwierdził, że w jedne wkładają, w drugie nie i już. Kupiłem auto, wróciłem do Łodzi. Po jakimś czasie pojechałem do serwisu na jakąś diagnozę. Tam stwierdzili, że nie ma ani tego, ani tego i koniec końców jest to prawdą. Także sam widzisz jak to z tymi dpfami jest.

kosmos2011 
HYUNDAI E4U JAJKO

Kolor: Desert Sand Metalic
 #5  Wysłany: 2017-01-12, 17:22   

Vasaril123 zanim przelejesz myśl na klawiaturę użyj funkcji "szukaj" (jest na górnej belce forum).

Pamiętaj 1 temat= 1 problem.

Teraz zrób krok wstecz i zrób porządek.

Temat Dpf

http://hyundaiklub.pl/for...ght=dpf&start=0

Temat wtyczki Trip

http://hyundaiklub.pl/forum/viewtopic.php?t=9141

Włącznik

http://hyundaiklub.pl/for...hlight=przycisk

vasaril123 

#6  Wysłany: 2017-01-12, 20:03   

nie przekierowuje. czyli nie ma? dzwoniłem do servisu i Pan powiedział że ma, ale nie byl w 100% pewny... załączam zdjęcie

dpf.jpg
Plik ściągnięto 21 raz(y) 185.53 KB

adrianc90 

#7  Wysłany: 2017-01-12, 22:53   

Człowieku, 2 razy tłumaczę ci już, że nie ma. Podałem ci również sposób na sprawdzenie jak i przykład ze sposobu działania tzw. "Panów z serwisu". Ale ok, do 3 razy sztuka.

Spójrz na zdjęcia. Pierwsze przedstawia katalizator- taką puszkę ma każde i30 crdi bez względu na to czy ma dpf, czy nie. Drugie zdjęcie to opis zaznaczonej części. Jest tam informacja Emission regulation - ec 2005. Czyli twoje auto spełnia normę z 2005 roku, czyli euro 4. Auta z dpf spełniają normę euro 5 i mają napisane w tamtym miejscu catalityc converter - dpf.

Sposób sprawdzenia kosmosa również nie wykazuje dpf w twoim aucie więc masz podwójną pewność...

kat.jpg
Plik ściągnięto 16 raz(y) 96.2 KB

opis.jpg
Plik ściągnięto 19 raz(y) 147.05 KB

vasaril123 

#8  Wysłany: 2017-01-13, 00:47   

Ok🙂 a jak podłącze ta kostkę, która to może być?

Odpowiedz do tematu