Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: Brak tagów.

[i40 VF] Regulacja zaworów
Autor Wiadomość
mati83 

Kolor: Granatowy
 #1  Wysłany: 2017-01-06, 00:10   [i40 VF] Regulacja zaworów

Nie znalazłem tematu odnoszącego się do tego silnika, w razie czego z góry przepraszam...

Panie i Panowie, jak to jest z regulacją luzów zaworowych i jakie są objawy? Ja mam 176 tys km przebiegu i silnik chodzi trochę nierówno na zimnym. Po rozgrzaniu wszystko git, aczkolwiek wydaje mi się, że chodzi troszkę głośniej niż kiedyś. Czy w tym silniku zawory się reguluje mechanicznie, czy odbywa się to samoistnie poprzez magiczne siły drzemiące sobie gdzieś na wałku rozrządu czy tam innym wałku gdziekolwiek on się nie znajduje... ;)

Czuwaj!

kosmos2011 
HYUNDAI E4U JAJKO

Kolor: Desert Sand Metalic
 #2  Wysłany: 2017-01-06, 17:21   

Luz zaworów ustawia się za pomocą wymiennych popychaczy. Czynność pomiaru i ewentualnej regulacji (z reguły dotyczy to zaworów wydechowych i to nie wszystkich) wykonuje się co 90 tyś km przebiegu, przy zasilaniu LPG częściej.

http://epc.japancars.ru/h...WdlNTA9PQ%3D%3D

mati83 

#3  Wysłany: 2017-01-09, 00:05   

A orientujesz się jaki jest średni koszt takiej zabawy?

I jeszcze jedno: Czy w i40-tce są świece irydowe czy zwykłe?

mati12215 

Kolor: Srebrny
 #4  Wysłany: 2017-01-09, 11:16   

W moim aucie od pewnego czasu słyszę lekkie pukanie gdy dodaje gazu. Jest to miedzy 2-3 tys obrotów. Chciałem zapytac czy da rade to ustawić "ręcznie" czy trzeba wymienic wszystkie? Podobno to zawór ale nie wiem który.

kosmos2011 
HYUNDAI E4U JAJKO

Kolor: Desert Sand Metalic
 #5  Wysłany: 2017-01-09, 17:38   

Świece są irydowe o numerze 18846-10060 w opakowani NGK SILZKR6B-10E.

http://www.sklep-kia.pl/s...ter-p-2836.html

W silniku G4KC regulacja luzów zaworowych też odbywa się poprzez wymianę popychaczy reszta jak w poście #2 tego tematu.

mati12215 

Kolor: Srebrny
 #6  Wysłany: 2017-01-09, 23:38   

Może wie ktos jaki to koszt?

mati83 

#7  Wysłany: 2017-01-10, 00:06   

Dodano: 2017-01-10, 00:06
Pytałem dzisiaj w ASO. Liczą ok 1,5h pracy, uszczelkę pokrywy zaworów i do wymiany szklanki. Jedna szklanka kosztuje 64PLN, jest ich niby 16 ale nigdy nie jest tak, że wymienia się wszystkie. Można też tak poprzekładać szklanki, żeby najgorsze wymienić, a inne dać w miejsce bardziej zużytych. Liczyliśmy i przy wymianie 10 szt. wraz z robocizną i uszczelką wyszło ok 1000zł.

Odpowiedz do tematu