Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: Brak tagów.

[Santa Fe CM] Spalanie santka
Autor Wiadomość
Taxidriver 

#16  Wysłany: 2016-12-11, 19:17   [Santa Fe CM] Spalanie santka

Witam dzisiaj zatankowałem swojego santka 2 raz i jestem ciut przerażony. Ile wam palą te autka mam 2.2 diesel podniesiona moc +30 km + 60 Nm ale to nieważne (zawsze mogę wrócić do oryginału) . Wyszedł mi 14,4 l/100m. Skrzynia automat jazda raczej ostra, jeżdżę na co dzień w Pogotowiu ratunkowym a więc nie przeraża mnie prędkość. Jeśli był już ten temat niestety szukajka nie pokazała

FREESTYLER16 

Kolor: Ciemny bordowy
 #17  Wysłany: 2017-01-09, 13:11   

Ja wywalałem z pół roku temu DPF właśnie w V-TECH we Wrocławiu . Santek to wersja 7os z automatem i 4WD. Spalanie jakie pokazuje komputer pokładowy jest (tak mi się wydaje) trochę przekłamane. Na trasie potrafi pokazywać 6,5-7 litrów ropy, w mieście średnio 8l.. Naprawdę warto zainwestować te 2 tysiące, bo auto nie dusi się jak kiedyś i ogólnie to przybyło trochę mocy.. Wiem jedyne, że zmieniali mi mapę silnika, by nie występowały błędy typu "check engine" i wycinali ten filtr.. Wrocław jest bardzo zakorkowanym miastem, więc ciężko zadbać o silnik crdi w takich warunkach..

karik 

#18  Wysłany: 2017-01-09, 13:55   

U mnie DPFa nie ma (na szczęście) spalanie średnio 7,6 - 8,4l/100, w mieście około 10l, kurde trochę nie chce mi się wierzyć że santek spala 6,5l/100 tym bardziej z napędem na 4 koła, znajomy ma santka z napędem na 4 koła i nie schodzi poniżej 10l/100

FREESTYLER16 

Kolor: Ciemny bordowy
 #19  Wysłany: 2017-01-09, 17:25   

tutaj podsyłam kilka zdjęć z trasy.. po mieście jest podobnie.. pewnie za bardzo coś pomodzili przy komputerze i ten zaczął szaleć; nawet teraz gdy są takie ostre mrozy, to pokazuje spalanie na poziomie 8,8-9,2l

DSC_1190.JPG
Plik ściągnięto 42 raz(y) 1,62 MB

Taxidriver 

#20  Wysłany: 2017-01-09, 20:00   

Zanim kupiłem kilka oglądałem i niestety jak to handlarze zawsze były skasowane przebiegi dzienne jak i spalanie a więc nie za bardzo mam jakieś porównanie, na razie uczę się jeździć automatem idzie coraz lepiej ale jeszcze 6 na 100 nie zeszło ;)

aerjot 

Kolor: Czarny
 #21  Wysłany: 2017-02-07, 10:08   

mój Szmaciak spala 10,3-10,5 ... 100km dziennie (70trasa/30miasto) + weekendy trochę trasy ...komputer pokazuje 8,5 (przekłamanie o 2l) jazda do 120, równo czyli wszystko co jedzie mniej wyprzedam. Wg kierownika Hyundai w Poznaniu zdecydowanie za dużo ...w piątek jadę na usunięcie wirusa i wgranie nowego oryginalnego softa, teoretycznie koszt 180brutto jak się uda, jak nie to 0zł (nie wiem czy to cena fabryczna czy tylko dla mnie bo po znajomości) - potem programowa wycinka DPF i zobaczymy co dalej ...choć pewnie i tak przywrócę wirusa ale już w dobrym serwisie dieslowskim
spalania rzeczywiste 10,5, komp 8,5, OBD pokazuje 10 :)

Andrzej57 

Kolor: blue titanium
 #22  Wysłany: 2017-02-08, 20:40   

aerjot napisał/a:
potem programowa wycinka DPF i zobaczymy co dalej ...
, dalej to możesz mieć problemy na przeglądzie... Czytałem, że podczas przeglądów mają być sprawdzane właśnie takie "wycinki", ze względu na ostatnie wydarzenia związane ze smogiem.

aerjot 

#23  Wysłany: 2017-02-08, 21:16   

Dpf wyciety 4lata temu (a wlasciwie skradziony) i nie przywrocony ...mimo to na badaniu na wlasne potrzeby nie wychodzi ze skali

Sajgon 

#24  Wysłany: 2017-02-09, 18:06   

Czytam o waszym spalaniu i ciesze się, że mam GAZ. Jazda głównie miasto 70%, spalanie 16l gazu /100km. Przy pojemności 3.3 l :mrgreen: Myślę, że może być lepiej ale i tak jestem zadowolony.

aerjot 

#25  Wysłany: 2017-03-12, 21:48   

Jestem juz po modach ...wirus u kolegi ale na oryginalnym sofcie ...
Mocy zyskal (hamownia 177km. Skrzynia super pracuje. Mniej zamula) a spalanie ...trasa/miasto niewieljie roznice ...wychodzi mi 100%trasa (poznan-karpacz) 9,9 ...jazda mieszana (trasa 60/40 miasto raczej szybko) 10,3

powell 

Kolor: Srebrny
 #26  Wysłany: 2017-04-17, 09:40   

Sajgon napisał/a:
Czytam o waszym spalaniu i ciesze się, że mam GAZ. Jazda głównie miasto 70%, spalanie 16l gazu /100km. Przy pojemności 3.3 l :mrgreen: Myślę, że może być lepiej ale i tak jestem zadowolony.

Napijmy się za to, kolego :mrgreen: Ja również jestem zadowolony, jedynie mógłbym mieć większy zbiornik -> zasięg. Ale wtedy pewnie nie zmieściłby się pod podłogą bagażnika.

pyton162 

Kolor: czarny
 #27  Wysłany: 2017-04-20, 21:11   

Ostatnio na święta trasa 1200km zuzyte 87l paliwa. glownie autostrady przy prędkościach 120 do 160. Spalanie wedlug kompa i zużytego paliwa to 7,2l. Santa fe po programie , po czyszczyniu ukladu wtryskowego i jego kalibracji , oraz wyczyszczeniu egru.

Taxidriver 

#28  Wysłany: 2017-05-01, 20:38   

No nareszcie dzisiaj udało się skoczyć kawałek za miasto i nie jestem zadowolony tak do końca komp pokazał 7.6- 8.0 sama trasa bez korków ale i bez autostrady bo nie licze 20 km za to spalanie przy 140-160 pokazało się 8 literków ;). Po wjechaniu do miasta od razu skala do góry 8.5 po przyjechaniu pod dom. W mieście ostatnio spalił 12.04 ....

tabaker 

Kolor: Blue Titanium
 #29  Wysłany: 2017-05-29, 20:34   

Cześć,

Zrobiłem 36 000 km - spalanie 9,7 l/100. Mierzone: tankowane paliwo/ przejechany dystans.

Komputer pokazuje mi ok. 1l mniej.

Pozdrawiam

Odpowiedz do tematu