Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: stuki, zawieszeniu

stuki w zawieszeniu
Autor Wiadomość
Madras
[Usunięty]

#16  Wysłany: 2012-01-12, 09:15   stuki w zawieszeniu

Wita. Kuiłem sobie Tucsona i jestem super zadowolony tylko z prawej strony z przodu słychać takie głuche stuki , nie mocno ale jednak wkurzające , byłem na stacji diagnostycznej , wytrzepali go i amory przód 89 i 90 diagnosta nie znalazł żadnego luzu , kumpel mechanik poradził zmienić sworzeń dolnego wahacza , wymieniłem ale to nie to :-( co to może być , jedna z teori to jakoś uszkodzony amor który pow jechaniu na nierówność stuka ale parametry pracy trzyma .
POradźcie co to może być , Tucson 2004 4wd przebieg ok 95 tys
Ostatnio zmieniony przez Brt 2012-12-31, 10:36, w całości zmieniany 2 razy  

Madras
[Usunięty]

#17  Wysłany: 2012-01-29, 18:59   

Tylko że u mnie stuka tylko z prawej strony :evil: z lewej jest wszystko idealnie :mrgreen:

wald
[Usunięty]

#18  Wysłany: 2012-03-01, 22:36   

Sprawdzić jeszcze trzeba sprężynę, może być pęknięta u samej góry w kielichu.

felkner
[Usunięty]

#19  Wysłany: 2012-03-02, 06:48   

Ostatnio zmieniony przez 2017-05-14, 02:39, w całości zmieniany 1 raz  

Mariusz
[Usunięty]

#20  Wysłany: 2012-03-03, 16:53   

Miałem podobny przypadek co prawda w innym aucie, ale może to coś pomoże . Stukało z przodu jeździłem po mechanikach i nic . W końcu zdjąłem koło i zacząłem oglądać amortyzator i co w łożu sprężyny kamień wielkości piłki do tenisa stołowego . Od tamtej pory tylko cisza . W Tucsonach zawieszenie jest tak mocne, że nie wiem co tam może stukać . Sprawdź jeszcze łączniki stabilizatora i gumy na stabilizatorze . Powodzenia .

klaudek35
[Usunięty]

#21  Wysłany: 2012-03-04, 19:43   

Proponuje sprawdzić poduszkę mocowania silnika u mnie też stukało i po wymianie poduszki stuki ustały.

Adam 1978
[Usunięty]

#22  Wysłany: 2014-01-23, 12:20   

U mnie były denerwujące stuki w przednim kole, okazało się, że to łącznik stabilizatora. Koszt 40 zł łącznik i 20 zł wymiana, można samemu wymienic przy odrobinie chęci. Stuki ustały i znowu jest fajnie.

pool21 

#23  Wysłany: 2014-03-31, 19:54   

Witam czy ktoś może sam wymieniał gumy stabilizatora , bo wykręciłem śruby , wyciąłem gume od strony kierowcy ale za cholere nie mogę wsadzić nowej gumy a potem opaski co trzeba jeszcze wykęcić ?

rafaelst
[Usunięty]

#24  Wysłany: 2015-09-15, 22:02   

U mnie stukało w tylnych wahaczach wzdłużnych. Jakiś czas temu wymieniłem na oryginalne tuleje i niestety po około 3 miesiącach znowu stuka, po sprawdzeniu okazało się że wahacze mają luzy na tulejach. Czeka mnie wymiana całych wahaczy, niestety podrdzewiałe wahacze mają tendencje do bardzo lekkiego wyginania(tak udało mi się ustalić) logicznie jest to możliwe bo to przecież kawałek twardego pręta który może się osłabić w wyniku działania "rudego". Jeśli się mylę to mnie uświadomcie bo to troszkę kosztuje.

kosmos2011 
HYUNDAI E4U JAJKO

Kolor: Desert Sand Metalic
 #25  Wysłany: 2015-09-15, 23:03   

rafaelst napisał/a:
Jakiś czas temu wymieniłem na oryginalne tuleje i niestety po około 3 miesiącach znowu stuka

Na które tuleje wymieniłeś na te gumowe czy z metalową obudową (były dwa rodzaje)?
Ostatnio zmieniony przez kosmos2011 2015-09-16, 18:51, w całości zmieniany 1 raz  

rafaelst
[Usunięty]

#26  Wysłany: 2015-09-16, 07:26   

Te tuleje to oryginalne metalowo-gumowe z hyundai-a. Sprawa w tym że wahacze już pływają. Te tuleje mniejsze to wręcz wypływają z wąchaczy. Auto nie było uderzone. Generalnie jak się podnosi auto to te wahacze jakby się skręcały.

[ Dodano: 2015-09-16, 16:41 ]
No i się dowiedziałem można powiedzieć z pierwszej ręki :).
Okazuje się że te tuleje musza lekko pływać, po to one tam są. Okazało się też że te wahacze robi się kiedy zbieżność ucieka, i strasznie latają. Mechanicy to jednak lewaki chcieli mnie naciągnąć na koszty... i to nie małe. Sprawdzone w ASO na podnośniku. Gość mi powiedział że te tulejki małe przy zwrotnicach jak się założy odwrotnie(cokolwiek miał na myśli) to się zmienia twardość zawieszenia. A coś czasem stuka to właśnie może przez to że jest sztywniejszy(nie jest to stuk metaliczny) może to być normalna praca tego dość sztywnego i prostego zawieszenia. Może to być dla kogoś przydatne, a propo cały wahacz to jest bardzo duży koszt w ASO(pewnie dlatego że rzadko się to wymienia). Pozdrawiam i dziękuję

kosmos2011 
HYUNDAI E4U JAJKO

#27  Wysłany: 2015-09-16, 18:53   

rafaelst napisał/a:
a propo cały wahacz to jest bardzo duży koszt w ASO

Oryginał sztuka 200 pln.
Ostatnio zmieniony przez kosmos2011 2015-09-16, 19:14, w całości zmieniany 1 raz  

rafaelst
[Usunięty]

#28  Wysłany: 2015-09-16, 19:04   

No to mnie w Szczecinie okłamali :( podali 300

kosmos2011 
HYUNDAI E4U JAJKO

#29  Wysłany: 2015-09-16, 19:06   

Ta cena to w internecie.

rafaelst
[Usunięty]

#30  Wysłany: 2015-09-16, 19:09   

A w necie to za 140 znalazłem podobno niemieckie :) Ale na szczęście obyło się. A najlepsze było to że kiedy wymieniałem te tuleje to okazało się że te z ASO wychodziły taniej.

robo1973 

#31  Wysłany: 2020-03-22, 16:45   

Witam !!!
Też mm problem w nowym Tusonie. Na nierównościach dobiega mi metaliczny stukot. Tak jakby z drzwi pasażera ale to jest gdzieś z przodu ?
Samochód nowy 500 km przejechane Wydaje się że to jest wada fabryczna Czy ma ktoś może informacje co to stuka ?

Odpowiedz do tematu