Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: Brak tagów.

Przesunięty przez: Brt
2017-01-01, 23:13
[Santa Fe SM] Filtr kabinowy/ zakodowane radio
Autor Wiadomość
Rav75
[Usunięty]

#16  Wysłany: 2013-03-05, 16:46   [Santa Fe SM] Filtr kabinowy/ zakodowane radio

Witam wszystkich. Jestem od tygodnia właścicielem Santa Fe 2005, 2l benzyna. Mam od razu dwa problemy. Muszę wymienić filtr kabinowy, czy ktoś ma jakiś schemat lub filmik jak się do niego dostać? Mam też kłopot bo radio jest zakodowane, co z tym zrobić? Czy można zastąpić to radio jakimś innym z mp3?
Sorki za takie pewnie banalne pytania, i z góry dziękuję za odpowiedź.

volcan 
nafciarz

Kolor: czarny
 #17   Wysłany: 2016-05-28, 10:03   

Plecy schowka (tzn. wnęka, w której schowek się porusza) zasłaniają praktycznie cały filtr. Jedyna opcja, to wymiana całego schowka na wersję po lifcie (jeżeli pasuje plug & play), ale na dobrą sprawę - po co... Do tego w jednoczęściowym jest taka wypustka cylindryczna, która wchodzi w gniazdo klapki - co dociska filtr na miejsce i usztywnia też klapkę. Bez tego bolca klapka może z czasem po prostu wypaść.

I w sumie patrząc na katalogi części - praktycznie wszyscy producenci opisują filtry dwuczęściowe jako pasujące do aut po 05.2003, lub później - nieliczni (obstawiam, że błędnie - bo to częste w przypadku zamienników) tylko twierdzą, że dwuczęściowy pasuje od początku produkcji.

No i każdy filtr do Santa Fe jest w plastikowej ramce - bez tego - jak wyżej pisałem - po pierwsze filtr nie uszczelni przelotu, więc i tak pył i kurz będzie leciał z nawiewów, a po drugie klapka wypadnie z gniazda.

Zerknąłem jeszcze do katalogu Valeo - filtr jednoczęściowy ma inne wymiary, niż złożone ze sobą połówki filtra dwuczęściowego - taka sama jest jedynie grubość (38mm), natomiast długość wynosi 255 vs 258, szerokość 192 vs 2x102.

Jeśli chodzi o roczniki - jednoczęściowy 08/00 - 04/03, dwuczęściowy 04/03 - 03/06.

Ater 

Kolor: Carbon Silver
 #18  Wysłany: 2017-01-24, 13:28   

Czy ktoś znalazł już filtr węglowy do naszego Santka? Każda z hurtowni, do której zadzwoniłem twierdzi, że producent nie przewidział filtra węglowego, więc takiego nigdzie nie dostanę. Trochę to dziwne, bo przecież nie powinno być różnicy, przecież to tylko warstwa węgla aktywnego pomiędzy tkaniną.
Ktoś coś może pomóc?

AnnaP. 

#19  Wysłany: 2020-02-09, 18:31   

Pytanie odnośnie wymiany filtra kabinowego w Santa Fe SM
Jaki filtr najlepszy? i czy dysponuje ktoś filmem z wymianą filtra?

attex 

Kolor: srebrny
 #20  Wysłany: 2020-02-10, 06:53   

Filmiki z wymiany filtra kabinowego

https://youtu.be/QLR1lOQc5_g

https://youtu.be/NoDzwHUAyeI

https://youtu.be/w4Yqxsw-i5k

AnnaP. 

#21  Wysłany: 2020-02-13, 15:18   

Bardzo dziękuję.
Filtr kabinowy wymieniony - zajęło mi to ok 20 minut. Także dla tych którzy chcą się zabrać za to,a mają obawy o trudności, nie ma się co negatywnie nastawiać.
Ostatnio zmieniony przez Brt 2020-02-16, 13:39, w całości zmieniany 1 raz  

Odpowiedz do tematu