Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: Brak tagów.

[i40 VF] Zapchany filtr paliwa?Wymiana?
Autor Wiadomość
djrexy 

Kolor: SREBRNY
 #1  Wysłany: 2020-01-14, 22:32   [i40 VF] Zapchany filtr paliwa?Wymiana?

Witajcie. Ostatnio miałem niemiłą sytuację przy wyprzedzaniu zabrakło mi nagle mocy. Auto kręciło tylko do 3000 obrotów i wyraźnie miało mało mocy. Po podłączeniu Torque Pro i OBDII i odczytaniu błędów znalazło mi kod usterki P1186 (występuje w przypadku małego ciśnienia paliwa). Błąd wykasowałem i auto odżyło ale przy wyprzedzaniu lub mocniejszym deptaniu, czasem pojawia się na nowo. Podejrzewam że filtr paliwa jest zafajdany i trzeba go wymienić tym bardziej że nie wymieniałem go od czasu kupna auta (2 lata), tylko co roku wymieniam olej i filtr oleju oraz kabinowy. Czy ktoś z kolegów mógłby naprowadzić mnie jak wymienić filtr paliwa? Z tego co ustaliłem to znajduje się za akumulatorem. Dołączam foto screenshot z torque pro.

Screenshot_20200113_144500_org.prowl.torque.jpg
FOTO TORQUE PRO ERROR
Plik ściągnięto 6 raz(y) 490,8 KB

ELETomek 

Kolor: biały
 #2  Wysłany: 2020-01-14, 23:58   

Może filtr. Może sitko w zbiorniku paliwa. Jest o tym wątek na forum

presario7 

#3  Wysłany: 2020-01-15, 10:55   

https://youtu.be/AXXmGBLVf-0

jgrzesiek 

#4  Wysłany: 2020-01-18, 10:19   

Miałem ten sam błąd w Torque i te same objawy. W pierwszej kolejności sprawdziłem to sitko w baku, ale było czyściutkie. Następnie filtr paliwa, no i on był już mocno zabrudzony (przebieg ok 105 000 km). Po wymianie filtra paliwa wszystko działa jak należy, błędu nie ma. Jeden i drugi temat można spokojnie zrobić samemu.

Odpowiedz do tematu