Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: Brak tagów.

Przesunięty przez: Brt
2017-01-01, 23:14
[Santa Fe SM] Tłumik końcowy - czy jest identyczny w CRDi i benzynowych?
Autor Wiadomość
volcan 
nafciarz

Kolor: czarny
 #16   Wysłany: 2015-04-11, 13:30   [Santa Fe SM] Tłumik końcowy - czy jest identyczny w CRDi i

Tłumik końcowy w moim Santku pomału kończy swój żywot i zastanawiam się, czy zamontować używkę (z benzyny - w dieslach strasznie korodują), czy 2x droższy zamiennik (na oryginał raczej się nie porwę). Stąd pytanie - czy wszystkie SM-y mają taki sam tłumik końcowy (z poprowadzeniem rury itp. itd. - nie chciałbym kupować elementu ciętego, lecz cały tłumik wraz z rurą, złączem itp.) - bez względu na rodzaj silnika i napędu, czy też różnią się one czymś?

volcan 
nafciarz

Kolor: czarny
 #17   Wysłany: 2016-06-02, 06:44   

kosmos2011 napisał/a:
Obrazek

Na tym schemacie coś jest nie tak, bo ja w 2.0 CRDi mam tłumik taki, jak teoretycznie według tego rysunki powinien być w wersji dla 2.7 benzynowej - takiego jajka nie mam - zresztą ono by się nie miało nawet gdzie zmieścić za bardzo. Obstawiam, że to, co jest opisane jako diesel 2.0 może być ewentualnie w wersji 2WD.

A jak widać - tłumik środkowy ma identyczną puchę w 2.0 CRDi i 2.7 benzynie, tyle, że oczywiście przednia część z katalizatorem jest inna.

Ja ponad rok temu zabierałem się do wymiany tłumika końcowego - i do dzisiaj go nie wymieniłem. Jak wyglądał wtedy, tak wygląda dzisiaj - trochę łuszczy się pierwszy, zewnętrzny płaszcz. Niemniej jednak - na pewno wymienię końcowy na używkę z benzyny - choćby dlatego, że teść mniej więcej wtedy (tj. około 14-15 miesięcy temu), gdy ja zacząłem się zastanawiać nad wymianą tłumika, wymienił u siebie (w Land Roverze) fabryczny, podobnie jak u mnie łuszczący się na nowy zamiennik (chyba Izawit, ale ręki nie dam sobie uciąć). Dzisiaj - jak pisałem - mój wygląda tak, jak wyglądał rok temu, u teścia tłumik jest całkowicie skorodowany - tak, że spadł zewnętrzny płaszcz w czasie jazdy, wewnętrzny jest kompletnie dziurawy, wieszaki trzymają się na tlenku żelaza a rura prawie wypadła już z tłumika.

attex 

Kolor: srebrny
 #18  Wysłany: 2020-01-10, 08:57   

Witam
Własnie wymieniłem tłumik końcowy w moim santku.Kupiłem używkę(razem z tłumikiem środkowym) z benzyny 2,4 litra w bardzo dobrym stanie.Sam tłumik jest identyczny jak w dieslu,różni się tylko średnicą rury.Ponieważ rurę miałem całą wystarczyło tylko przespawać.Został mi jeszcze tłumik środkowy(oczywiście bez katalizatora)w naprawdę dobrym stanie ,jak ktoś jest zainteresowany mogę odsprzedać(mój stary był sprawny,więc nie musiałem wymieniać)

Odpowiedz do tematu