Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: Brak tagów.

Santa Fe SM 2.0CRDi 125km 2005 rok - pytania nowego właściciela
Autor Wiadomość
WookieWroc 

Kolor: Grafitowy
 #241  Wysłany: 2018-12-13, 08:44   Santa Fe SM 2.0CRDi 125km 2005 rok - pytania nowego właścici

Witam, jako że od wczoraj jestem posiadaczem tegoż auta będę tutaj w tym temacie pytał o różne rzeczy dla jednych oczywiste dla innych nie, mam nadzieje że przyszłym nowym użytkownikom się to też przyda.

1. Mam polifta z przyciskiem 4WD po lewej, sprzedający po spytaniu czy w razie poślizgu do 40km/h napęd na 4 koła automatycznie sam się dołącza to powiedział że nie, że tylko są kontrolki ale nic samo się nie wlącza, trzeba wcisnąć przycisk dopiero wtedy... Coś zwalone jest czy ma rację ?

2. Po ustawieniu klimatyzacji albo samego nawiewu na nogi, po stronie pasażera jest nawiew raz zimny raz ciepły, z innych kratek daje bardzo mocno ciepło tak jak powinno być przy ustawieniu np 30 stopni a tam na nogi po prawej stronie takie coś...

3. Szyba pasażera otwiera się jedynie przy wciśnięciu przycisku u kierowcy, ten przycisk u pasażera nie działa, jakaś przypadłość w tych santa fe bo już drugi raz takie coś widzę ?

WookieWroc 

#242  Wysłany: 2019-08-26, 00:37   

Panowie, na początku roku zamontowałem w firmie car audio jakieś średniej jakości głosniki z tyłu, dałem chyba 800zł za dwie sztuki no i słabo to gra, pierdzi itd, na 100% jest to wina wygłuszenia i plastików z tyłu... chcę je przenieść do drzwi a z tyłu żeby w ogóle nie było głośników... Ktoś z was robił taki zabieg? głownie chodzi mi o demontaż tych z tyłu, na co trzeba uważać, co odkręcić itp ?

volcan 
nafciarz

Kolor: czarny
 #243   Wysłany: 2019-08-26, 10:57   

Pomysł bez sensu szczerze mówiąc - szczególnie usunięcie głośników tylnych, które budują scenę.

Jakie są te "średnie" głośniki (jaki typ)? Masz z przodu tweetery w trójkątach przy lusterkach, czy trójdrożne głośniki w drzwiach? Wiesz, że z tyłu fabrycznie były montowane głośniki dwudrożne, więc jeżeli "specjaliści" zamontowali zamienniki a z przodu masz fabryczne trójdrożne, to montując dwudrożne bez dołożenia zwrotnic i tweeterów będziesz mieć dźwięk pozbawiony wysokich tonów? Instalacja w drzwiach oczywiście będzie do przerobienia, gdybyś chciał zamontować głośniki niefabryczne (z tyłu już masz na pewno obcięte końcówki).

Potwierdza się stara zasada... Jeżeli nie robi się kompleksowego wygłuszenia i nowej instalacji, lepiej jest zostawić fabryczne audio zestawione z takich komponentów, jakie producent przewidział.

WookieWroc 

#244  Wysłany: 2019-08-28, 22:37   

Przód mam nie ruszany, tył tylko zmieniony na audio-technica dwu-drożne. To nie wiem co mam robić, obecnie te z tyłu się marnują bo mam całkowicie wyłączone, tylko przód gra...

WookieWroc 

#245  Wysłany: 2019-08-30, 21:32   

?????????

WookieWroc 

#246  Wysłany: 2019-09-09, 00:43   

Panowie, na jakiej zasadzie działa w końcu ten napęd 4WD a w zasadzie ten przycisk który jestw wersji 4WD z napisem LOCK, kiedy go włączacie ? tylko w zimie na śliskim i w błocie ?? ja go ostatnio włączyłem po ulewie i nic nie czułem, żadnej różnicy...

dziki1971 

Kolor: srebny metalic
 #247  Wysłany: 2019-09-09, 17:11   

Wlaczasz tylko kiedy jestes w potrzebie,czyli jak sie zakopiesz gdzies np.

Zibi.S68 

#248  Wysłany: 2019-09-09, 19:29   

jak nic nie czułeś to Ci napęd 4WD nie działa i jest porostu popsuty, powinieneś poczuć sztywnienie budy. Nie używa się go na drodze z dobrą przyczepnością, a przede wszystkim w zakrętach ponieważ koła przednie względem tylnych muszą jakoś zgubić różnicę ponieważ idą po innym łuku. Ściągnij sobie instrukcje od CM tam lakonicznie ale jest opisane działanie napędu.

WookieWroc 

#249  Wysłany: 2019-09-28, 10:03   

Panowie, czy wyrobiona podpora wału może być powodem wibracji samochodu na postoju ? a po ruszeniu wszystko znika? ktoś na FB to wymienił i wibracje ustały całkowicie... dziwne to bo przecież wał napędowy nie rusza się dopóki auto nie ruszy...

ELETomek 

Kolor: biały
 #250  Wysłany: 2019-09-28, 11:02   

Są konstrukcje gdzie dla lepszego rozłożenia masy, skrzynia jest zablokowana z tylnym dyfrem. W takich autach jest to możliwe bo wał kręci się na wolnych obrotach. W autach gdzie wał jest nieruchomy na postoju raczej podpora nie ma wpływu na wibracje.

WookieWroc 

#251  Wysłany: 2019-09-28, 18:08   

Rozumiem, czyli jest taka możliwość...

Następne pytanie, bardziej do tych którzy ogarniali car audio... tylne głosniki z bagażnika są takie same jak w drzwiach ?

WookieWroc 

#252  Wysłany: 2019-10-16, 11:16   

[Santa Fe SM] Panowie, przecieka tylna boczna szyba w bagażniku, ktoś już to robił? drogo będzie?

WookieWroc 

#253  Wysłany: 2019-11-18, 19:16   

Witam, Panowie dzisiaj było trochę ślisko i na parkingu odpaliłem 4wd, normalnie ruszyłem ale czułem że coś auto takie ospałe, dojechałem do zakrętu i przyhamowałem i auto zaczęło lekko wibrować tak jakby miało zgasnąć no ale mam automat więc nie zgasło. Lekko sie przestraszyłem i wyłączyłem 4wd no i już było wszystko normalnie. Przyznam że wcześniej nie odpalałem 4wd Lock bo nie było potrzeby... takie zachowanie auta to normalka ?

Zibi.S68 

#254  Wysłany: 2019-11-18, 20:55   

jak Ci przecieka boczna szyba w bagażniku kup klej do wklejania szyb następnie przygotuj sobie pistolet do silikonu. Jak już będziesz miał główne atrybuty zabierz się do rozbierania tapicerki łatwo nie będzie bo jest trochę roboty i pasowałoby by robić to w ciepłym pomieszczeniu jak samochód jest nagrzany a zwłaszcza plastiki. Musisz rozbebeszyć podłogę cofnąć oparcie zdjąć uszczelkę tylnych drzwi i zająć się rozbieraniem bocznej tapicerki życzę powodzenia bo ja już to robiłem ale w okresie letnim. Przestrzegam przed uszczelnianiem szyby bez demontażu tapicerki wszystko usmarujesz.

WookieWroc 

#255  Wysłany: 2019-11-18, 21:42   

Zibi.S68 napisał/a:
jak Ci przecieka boczna szyba w bagażniku kup klej do wklejania szyb następnie przygotuj sobie pistolet do silikonu. Jak już będziesz miał główne atrybuty zabierz się do rozbierania tapicerki łatwo nie będzie bo jest trochę roboty i pasowałoby by robić to w ciepłym pomieszczeniu jak samochód jest nagrzany a zwłaszcza plastiki. Musisz rozbebeszyć podłogę cofnąć oparcie zdjąć uszczelkę tylnych drzwi i zająć się rozbieraniem bocznej tapicerki życzę powodzenia bo ja już to robiłem ale w okresie letnim. Przestrzegam przed uszczelnianiem szyby bez demontażu tapicerki wszystko usmarujesz.

to już dawno zrobiłem, teraz ważniejsze dla mnie ta sprawa z napędem

WookieWroc 

#256  Wysłany: 2019-12-02, 23:39   

Witam, dzisiaj mialem akcje ze odpalalem auto na hamulcu tak jak to sie robi w automacie, puscilem reczny no i auto jechalo mimo ze mialem hamulec wcisniety, dopiero na recznym sie zatrzymal.

Patrzylem plyn hamulcowy i mialem lekko powyzej minimum, może to być od tego?
Pedał w podłogę nie wpadł.

Wiem że u mnie klocki się kończą ale trochę jeszcze da radę jeździć...

Odpowiedz do tematu