Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: Brak tagów.

[i20 GB] Masowa awaria I20 model na 2019 rok.
Autor Wiadomość
1krzys 

#106   Wysłany: 2018-12-11, 08:51   [i20 GB] Masowa awaria I20 model na 2019 rok.

Witam,
z tego co udalo mi sie ustalic wszystkie i20, silnik 1,2 ten mocniejszy, maja masowa awarie.
Problem polega na tym ze napiecie na sondach lambda na wylaczonym silniku, kluczyk w pozycji zaplon, wynosi 1,6 v - powinno byc 0,45 v wedlug dokumentacji technicznej.
Objaw: problem z obrotami, lubia spasc do 500 i podskoczyc do 1500 podczas wcisnietego sprzegla przy hamowaniu.
Proponuje zglaszac do ASO aby wydali jakas instrukcje naprawy, z tego co wiem poki co kazde ASO robi partyzantke.

Sprawdzenie obwodu sygnałowego
1. Wyłączyć stacyjkę (stan OFF) i odłączyć złącze przedniej sondy lambda (HO2S) (sonda 1).
2. Włączyć stacyjkę (stan ON), nie uruchamiać silnika.
3. Zmierzyć napięcie pomiędzy stykiem sygnałowym złącza wiązki przewodów przedniej sondy lambda (HO2S) (sonda 1) a masą nadwozia.
________________________________________Wartość wymagana: ok. 0,45 V (w najnowszych i20 jest 1,6 V).

Markuss1 

#107  Wysłany: 2019-10-24, 09:23   

Mazbenek napisał/a:
Witam Panowie, po dłuższej przerwie ze wcześniejszych postów możecie poczytać, że mam ten sam problem. Wczoraj oddałem auto do serwisu po zgłoszeniu w ramach rękojmi oczywiście po konsultacjach z Rzecznikiem Praw obywatelskich, który wystosował odpowiednie pismo do dealera. Czekam na efekty, jeżeli usterka nie zostanie usunięta zostaną podjęte kolejne kroki prawne, które umożliwia mi ta forma reklamacji. Będę informował o przebiegu sprawy, jeżeli znajdę tylko trochę czasu. Zachęcam Wszystkich, którzy mają ten sam problem o korzystaniu z prawa rękojmi, wtedy może uda się coś wyegzekwować. Oczywiście zgłoszenia gwarancyjne, które były kierowane wcześniej do serwisu kończyły się fiaskiem w stylu: *ten typ tak ma*.

Witaj.
Czy udało się może już coś ustalić w temacie?
Pozdrawiam :-)

misbubumis6 

Kolor: misbubumis6
 #108  Wysłany: 2019-11-07, 22:17   

Ostatnio zauważyłem jedną niepokojącą rzecz:
Dzieje się to średnio kilka razy dziennie i trwa około 2 do 3 sekund
A mianowicie sa to słyszalne odglosy jakby coś wibrowalo.
Na tyle slyszalne ze nie ma sensu tego chyba bagatelizować i mysle ze moze miec połączenie z glownym tematem.
Jakby co samochód ma 3 mce i przejechane 2700 km...
Ciekawe co powiedza w ASO...

admaxter 

#109  Wysłany: 2019-12-01, 20:32   

No i stuknęło 15k i auto jest po pierwszym przeglądzie. Zgłosiłem problem z obrotami i ... na dzień dobry obsługujący stwierdził że może to wina mojego stylu jazdy - za późno wrzucam na luz podczas dohamowania ... ubawiłem się :). Odbierając auto poinformowano mnie że zrobiono jakiś "głęboki reset" i adaptację od podstaw. Nie wiem co dokładnie zrobili ale wydaje mi się, że nie ma już nagłych skoków obrotów w dół do ok 450obr/min i są one jakby stabilniejsze. Obserwuję w dalszym ciągu.

Odpowiedz do tematu