Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: Brak tagów.

Santa Fe SM 2.0 CRDI zgrzyta przy wbijaniu dwójki (skrzynia manual)
Autor Wiadomość
Kenus 

#1  Wysłany: 2019-10-19, 15:11   Santa Fe SM 2.0 CRDI zgrzyta przy wbijaniu dwójki (skrzynia

Witam, podczas wbijania dwójki zdarza się mu zgrzytnąć, nie za każdym razem, domyślam się, że to awaria wybieraka, ale nie jestem pewien. Może padło coś innego ? Jakich kosztów naprawy mogę się spodziewać ? Pozdrawiam i miłego weekendu życzę.

ELETomek 

Kolor: biały
 #2  Wysłany: 2019-10-19, 15:26   

Hmm. Przy awarii wybieraka to raczej bieg by nie wchodził, haczył ale chrupanie, zgrzytanie to raczej awaria synchronizatora. Koszty? Nie mam pojęcia, ale można sobie poszukać używanej skrzynki plus koszty wymiany i będziesz miał jakąś orientację czy lepiej naprawiać czy wymieniać. Również pozdrawiam :-)

vanhelsing 

#3  Wysłany: 2019-10-20, 14:21   

Kolego Kenus-masz objawy typowej dla Santa Fe I z manualną skrzynią usterki, czyli zużycie synchronizatora. Jeśli objawy są niezbyt uciążliwe, to można się nauczyć z tym żyć-zmieniać biegi wolniej, jakby "na dwa". A jak nie to naprawa skrzyni. Wymiana na używaną to loteria, bo ta przypadłość dotyczyła wielu egzemplarzy. Po prostu zrobili synchronizatory z kiepskiego materiału. W dodatku im lepszy i nowszej generacji olej był lany do skrzyni,tym szybciej synchronizatory się zużywały. Mogę też z własnego doświadczenia polecić uszlachetniacz do skrzyni,który u mnie sprawdził się doskonale. Wprawdzie objawy nie ustąpiły całkowicie,ale po zastosowaniu preparatu były prawie niezauważalne.Przesyłam Ci to na priv,żeby nie robić tu reklamy. Ppzdrawiam.

Kenus 

#4  Wysłany: 2019-10-20, 14:53   

Już żadnego biegu wbić nie mogę, za to coś tarabani i hałasuje, stawiam na dwumas... Jutro laweta :evil: Jak się sprawdza markowy zamiennik jednomasowy w tych samochodach ?

vanhelsing 

#5  Wysłany: 2019-10-21, 18:52   

Jaka moc silnika?

flower1976 

#6  Wysłany: 2019-11-16, 18:37   

Kolego ja już to przerabiałem dwukrotnie... tak jak wcześniej kolega wspomniał padł synchronizator. Co do naprawy - poszukaj dobrego fachowca. ja za pierwszym razem dałem naprawić i tylko rok się pocieszyłem... Za drugim razem kupiłem skrzynię używaną... odpukać już prawie dwa lata się kulam i wszystko jest ok. Ale jak to się mówi - wybór należy do Ciebie

lucasy 

Kolor: czarny
 #7  Wysłany: 2019-11-18, 07:44   

vanhelsing napisał/a:
Przesyłam Ci to na priv,żeby nie robić tu reklamy. Ppzdrawiam.

Podaj proszę info publicznie, skoro u Ciebie się sprawdził to nie reklama a polecenie produktu ;)

Odpowiedz do tematu