Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: Brak tagów.

[ix20] [ix20] Zadowolenie rośnie razem z przebiegiem- wpisujemy przebieg auta
Autor Wiadomość
rekin323i 

Kolor: Biały
 #31   Wysłany: 2016-04-08, 13:50   [ix20] [ix20] Zadowolenie rośnie razem z przebiegiem- wpisuj

Witam raz jeszcze reaktywacja,

Przyznam ze do założenia tego wątku skłoniły mnie skrajne opinie albo auto się notorycznie psuję albo jest na przysłowiową 5tkę.

WPISUJEMY SWÓJ PRZEBIEG i AKTUALNE NAPRAWY CO BYŁO ROBIONE

PS.Dla malkontentów chyba że się mylę przedstawiam ciekawe ogłoszenie ix20 z 2011 roku 1.4 benzyna z przebiegiem ponad 263000km, wg VINU auto jeździło zarówno na firme i nauce jazdy przez pewnień czas wiec warunki ekstremalne :roll:
Dodam 2 ekstra ZDJĘCIA istnieje możliwość że sprzeda się w weekend, licznik oryginalny i słynna kierownica jest ok po 200000 km uwag nie mam.

http://www.marktplaats.nl...previousPage=lr
Wychodzi na to że naprawdę nie jest źle wiec kolejny postulat proponuje Euro trip po wzdłuż i wszerz nasz kontynent, to bedzie coś 5-7-10 Hyundai ix20 na wspólnej trasie !!!

[ Dodano: 2016-04-08, 21:37 ]
Zaczynę od siebie :-P

rocznik 2011/12 przebieg 42500km oryginalny

- wymiana zegarów Gwarancja
- wymiana amortyzatorów przód Gwarancja
- wymiana rezystora dmuchawy Gwarancja

+ przepalona żarówka H7 i H1 z przodu ( jedyny mój koszt )poza eksploatacją, cieszy mnie :-D

Wychodzi na to że Hyundai robi dobre auta bez zbędnej elektroniki czyli przyjacielskie dla kieszeni

$_85 (5).JPG
263000 km może twarde plastiki ale całość wygląda naprawdę lepiej niż OK (konkurencja ;)
Plik ściągnięto 223 raz(y) 33 KB

$_85.JPG
robi wrażenie jak na podstawowy silnik 1.4benz
Plik ściągnięto 174 raz(y) 42,09 KB

Obiboc 

#32  Wysłany: 2019-10-27, 06:03   

Zakupiony-04.2015-przebieg 51000.
Na dzień dzisiejszy tj. 27.10.2019. auto uziemione.
Przez pewien czas małżonka skarżyła się na popiskiwanie hamulców podczas jazdy które raz występowało raz nie.. odbyłem parę jazd próbnych dwa razy ściągałem koła i czyściłem prowadnice zacisków, sprawdzałem linki ręcznego.
Wczoraj podczas jazdy przy lekkim hamowaniu na drodze szybkiego ruchu, zacisk prawy tył jak złapał tak już nie odpuścił. Efekty- KUPA DYMU Z KOŁA, Tarcze tylne do wymiany... :evil:

kri$ 

Kolor: silver grey
 #33  Wysłany: 2019-10-27, 11:39   

W moim modeli 2011, była akcja serwisowa, na wymianę tylnych zacisków. Nie wiem jak z twoim rocznikiem. Spowodowana była możliwością zablokowania hamulców.

Hyundai ix20 comfort 1.6

endriu 

#34  Wysłany: 2019-10-27, 22:04   

Ja mam rocznik 2010 i w 2012 wymiana zacisków tył też się zablokowały .

TomPL 

#35  Wysłany: 2019-10-29, 14:49   

Mans napisał/a:
TomPL napisał/a:

No właśnie - IX20 niby następca Matrixa a teraz to już tylko Tucsony mamy sobie kupować?!
Mój Matrix mi się sypie (właśnie sprężarka w klimie poszła) i zastanawiałem się czy nie zakupić IX20 ale czytając ten wątek to można się rozmyślić...

@TomPL a co takiego wyczytałeś w tym wątku, że się tak zraziłeś do Ix20 :-o
Jest to jeden z najmniej usterkowych modeli Hyundai w tym segmencie dostępnych jeszcze na rynku polskim ;-)
Jakieś tam wady oczywiście posiada ale przy innych markach
to są naprawdę drobiazgi 8-)
Uwierz mi Kolego na słowo przy modelu Matrix, Ix20 to inna planeta :-)
Jak to mówią nie ma się nad czym zastanawiać tylko kupować ;-)
Będziesz Pan zadowolony :-)

Zaliczyłem jazdę próbną aktualnym modelem IX20. Może to i jest na tej samej płycie podłogowej, może ma lepsze zawieszenie ale... to jednak co innego niż Matrix ;) Inny (niższy) widok zza kierownicy, mniejszy prześwit i tak w ogóle... jakoś mniej solidnie wygląda. Oj nie wiem, co by tu nabyć po Matrixie...

ELETomek 

Kolor: biały
 #36  Wysłany: 2019-11-11, 18:02   

TomPL napisał/a:
Inny (niższy) widok zza kierownicy, mniejszy prześwit i tak w ogóle... jakoś mniej solidnie wygląda. Oj nie wiem, co by tu nabyć po Matrixie...

Oj nie bardzo wiem o co Ci chodzi :roll: Szukasz nowego auta podobnego do Matix gdy już zakończona jest produkcja ix20 i praktycznie segment K umarł? Chyba nie znajdziesz, musisz się zresetować wybrać coś co Ci najbardziej będzie odpowiadać.

Nie wiem jak wysoko siedzi się w Matrix ale w ix siedzi się dość wysoko. Ale jak chciałbym siedzieć wyżej to szukał bym aut typu Berlingo-Doblo-Caddy :-D

Dzius 

#37  Wysłany: 2019-11-12, 17:09   

W IX20 siedzi się za wysoko. Ja by dobrze się czuć obniżyłem siedzenie na maksa. Poza tym Matrix w porównaniu z IX20, to pokraczne brzydactwo. Segment znika i jak się nie zdecydujesz, to niedługo nie będziesz miał co wybierać. Chyba że z drugiej ręki. Masz jeszcze Fiat 500L i Mini Countryman. I to chyba wszystko. Pozostają tylko Crossovery.

MERCI_HKP 

#38  Wysłany: 2019-11-13, 18:18   

Jest jeszcze honda jazz która cenowo jest pomiędzy nimi. W środku też dużo miejsca, można siedzieć niżej przy tej samej pojemności, prod.100% japończyk (na zakup nowego od 4-6 miesięcy czekania). Żaden crossover nie miał tyle miejsca co ix20 i jazz jak w 2018 dokonywałem przymiarek przy 196cm wzrostu.

Dzius 

#39  Wysłany: 2019-11-13, 20:40   

Z Jazzem jest problem z dostępnością silnika 1.5.

Odpowiedz do tematu