Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: Brak tagów.

Prośba o dobór podzespołów Instalacji LPG do ix20 silnik 1600cm3 jak i opinie.
Autor Wiadomość
jurkrzy 

Kolor: szary
 #1  Wysłany: 2019-11-05, 19:32   Prośba o dobór podzespołów Instalacji LPG do ix20 silnik 160

DANE: Pojazd: ix20, silnik 1591cm3, moc 92kW/ 6300obr/min
rok produkcji 2011,

Pytania:
1. Czy ktoś ma taki silnik zagazowany i jak taki silnik się sprawuje pod instalacją gazową (czy te silniki dobrze tolerują LPG czy też nie bardzo)

1.1. Jaka instalacja do tego silnika (producent i podzespoły (reduktor,wtryski,itp.) – Ja myślałem o STAGu, chętnie poznam inne opinie – Najcenniejsze są opinie osób którzy posiadają takie silniki zagazowane lub ich znajomi a tutejsi forumowicze znają ich opinie i poprą to jakąś wiedzą z tego zakresu.

2. Sama instalacja - może ktoś zna dobrych fachowców od LPG – woj. Lubelskie (jestem z Lublina) , bądź Warszawa (okolice) ale rozważę i inne propozycje.

P.S. - Bardzo proszę o rzeczową i rzetelną wypowiedź w powyższym temacie.

jurkrzy 

Kolor: szary
 #2  Wysłany: 2019-11-08, 16:46   Podziękowania
Post wygaśnie: 11.22, 16:46

Dziękuję wszystkim za zaangażowanie w rozwiązanie mojego problemu.
Dziękuję również za te wszystkie wpisy i opisy dotyczące rozwiązania mojego problemu...
Przepraszam że na wszystkie Posty nie mogłem od razu odpisywać. Tak dużo ich było że normalnie nie mogłem nastarczyć by w terminie wszystkim odpisać.
Ciężko mi było wszystkie przeczytać i odpowiadać zarazdem..... tak było wiele tych rad
Dziękuję WSZYSTKIM.... za miłe chwile spędzone na tym forum - szkoda tylko że dzięki waszemu Klubowemu zaangażowaniu muszę się pożegnać z waszym forum.... bo na pewno z waszym zaangażowaniem będzie mi trudno coś dać od siebie.
Pozdrawiam..... jurkrzy (wpisy czytaj jako sarkazm o lekkim zabarwieniu)
P.S. Proszę o sunięcie mojego konta po 18 listopada 2019r.

robaszek127 

Kolor: czerwony
 #3  Wysłany: 2019-11-08, 17:01   

Nie ma co się denerwować. Akurat te silniki nie słyną z wielkiej popularności dla gazu bo tam masz szklanki a nie hydrauliczne zawory. Więc zakładając gaz trzeba sprawdzić regulacje zaworów i założyć nawet stago ale dobrego plus dobry gazownik co potrafi ustawić a nie tylko zamontować na odwal się.

ELETomek 

Kolor: biały
 #4  Wysłany: 2019-11-08, 18:00   

jurkrzy napisał/a:

Naprawdę niecierpliwy jesteś. Taką prośbę chyba należy skierować na P.W. np do Brt lub e-mail do administracji.

Z tego co mi wiadomo to silnik dobrze współpracuje z LPG. Ale jak kolega napisał powyżej trzeba kontrolować luzy zaworowe, a ewentualna regulacja nie jest tania.

Arni71 

Kolor: BU Aqua Silver Pearl
 #5  Wysłany: Wczoraj 7:39   

jurkrzy napisał/a:

Nawiązując do sarkazmu - co Cię skłania do pozostania jako członek forum do 18-go listopada :)

Ja odpowiem ze swojej strony - mam inny samochód i inny silnik - jedno co łączy go z Twoim, to silnik bez hydraulicznych popychaczy.
Mój Tucson '09 2.0 jeździ od nowości na LPG, ostatnią kontrolę luzów zaworowych robiłem 30 tys km temu, mam zamontowaną lubryfikację (nie podejmuję dyskusji czy to dobrze czy źle - u mnie nie szkodzi) i przejechane 188 tyś km.
Instalacja Lovato - firmowana logiem Hyundai. Żadnych problemów z silnikiem

Odpowiedz do tematu