Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: Brak tagów.

chrobotanie przy ruszaniu
Autor Wiadomość
olo1300 

Kolor: Biały
 #16  Wysłany: 2017-08-24, 00:42   chrobotanie przy ruszaniu

Witam ponownie, mam do Was pytanie, które nurtuje mnie od dłuższego czasu. Podczas ruszania i pierwszej fazy rozpędzania samochodu słychać taki bardzo delikatny chrobot spod maski.Sytuacja powtarza się przy zmianie biegu z pierwszego na drugi i rozpędzaniu auta. Co ciekawe ma to miejsce tylko przy ruszaniu/rozpędzaniu auta z miejsca, z obrotami w zakresie ok 1200- 2000.Kolejna zmiana biegu na drugi (obroty ponownie spadają w tą okolicę) sytuacja się powtarza. Słychać to około 2-3 sekundy. Na dalszych biegach cisza. Podczas ruszania na większych obrotach nic nie słychać. Specjalistą nie jestem ale dźwięk ten przypomina delikatny chrobot/ mruczenie. Ciężko jest mi to zlokalizować podczas jazdy (chyba ,że teściową wrzucę pod maskę i niech słucha :-P ). Konsultowałem to z pewnym mechanikiem, który stwierdził, że może za to być odpowiedzialny jeden z systemów kontroli trakcji. Czy macie jakieś pomysły? Dodam,że z tą przypadłością przejechałem już ok 20,000 km. Biegi wchodzą bardzo płynnie, autko jest dynamiczne na każdym biegu. :?: Wydaje mi się ,że nie jest to rezonans, jest to inny dźwięk.

AndrzejO 

#17  Wysłany: 2019-11-08, 05:41   

Witam
Też coś podobnego miałem- takie chrobotanie, ale ostatnio rozlecialo mi się sprzęgło, szczęśliwie koło domu. Auto poprostu stanęlo podczas jazdy. Wymieniłem sprzęgło i już tego nie ma:)))))). Teraz autko jeździ po prostu jak nowe. Trochę mnie to wkurzyło bo autko znów trafiło do mechanika po dwóch tygodniach od ustawiania zaworów. Tarcza po prostu się rozleciala. Część ktora osadzona jest na wałku sprzęgłowym byla całkowicie oderwana od reszty, łożysko nie istniało. Mechanik mówił że jak demontował sprzęgło to wogóle nie było dokręcone, odkręcił je rękami więc może to powodowało takie chrobotanie. Sprzęgło oryginalne od nowości, dożyło 140 tyś km.
Tak więc w jednym miesiącu wyłożyłem ponad 3 tys na autko - na regulację zaworów i sprzęgło. Ale warto było autko jeździ jak nowe:)

Odpowiedz do tematu