Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: Brak tagów.

[i20 PB] Czujniki ciśnienia w oponach
Autor Wiadomość
Przemyslav 

#1   Wysłany: 2018-11-07, 13:53   [i20 PB] Czujniki ciśnienia w oponach

Witajcie wszyscy. Planuję zakup nowego Hyundai i20 2018 lub 2019 rocznik. Mam pytania odnośnie czujników powietrza w kołach. Może będziecie w stanie rozwiązać moje dylematy:
1. Jaki system jest stosowany - bezpośredni, pośredni. Czy czujniki są w oponach przy wentylu, czy w feldze?
2. Preferuję taką zmianę sezonową, ze przerzucam komplet kół (opon i felg) na zimę i wiosnę. Czyli 8 felg 8 opon. Dajmy na to w salonie dostanę tylko jeden komplet opon zimowych i felg. Jeśli chciałbym dokupić dodatkowe felgi i opony na inny sezon, to czy muszę czujniki kupić oryginalne dla hyundai, czy mogą być inne?
3. Jak jest z programowaniem - dajmy na to przerzucam komplet kół wiosna / zima, czy czujniki same się zaprogramują po przejechaniu odcinka drogi. Czy trzeba w ASO?

Dziękuję za pomoc :)
Typ/Kod Silnika: DOHC / G4LA
Moc Silnika: 84 KM

kolos 

#2  Wysłany: 2019-08-18, 18:26   

Zmieniłem opony w sezonie zima 2019 i w kwietniu tego samego roku na letnie żadnego problemu. A system ciśnienia w oponach działa na zasadzie liczenia odrotów koła.

misbubumis6 

Kolor: misbubumis6
 #3  Wysłany: 2019-10-07, 18:30   

Czyli nie ma czujnika ciśnienia?
A system wykryje jak będzie znaczny ubytek powietrza i zapali kontrolę?
Dobrze wnioskuję?

kaslawek 

#4  Wysłany: 2019-10-09, 20:31   

W nowych Hyundaiach są czujniki powietrza - system wykorzystuje czujniki TPMS, a nie liczy obroty kół.

zita 

#5  Wysłany: 2019-10-10, 11:53   

Są montowane razem z wentylem,nie potrzeba programować.Nie są przypisane do żadnego koła.Można tanio kupić na Aliexpres.

misbubumis6 

Kolor: misbubumis6
 #6  Wysłany: 2019-10-18, 19:15   

Czyli zmieniając opony na zimowe nic nie trzeba ustawiać?
A czujniki są zamontowane na feldze?

ELETomek 

Kolor: biały
 #7  Wysłany: 2019-10-18, 19:25   

Zmienisz opony będzie świeciła się kontrolka TMPS. Po przejechaniu ok 300-500m zgaśnie. Bynajmniej tak mam w ix20.

Odpowiedz do tematu