Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: Brak tagów.

Przesunięty przez: Brt
2017-01-02, 20:17
[i30 FD] Przełącznik opuszczania szyby
Autor Wiadomość
lukeswirus
[Usunięty]

#31  Wysłany: 2015-09-27, 11:15   [i30 FD] Przełącznik opuszczania szyby

Witam. Zauważyłem jakiś czas temu, że nie działa mi podnoszenie szyby pasażera od strony kierowcy. W dół działa wyśmienicie, w górę juz nie.

Miał ktoś już z tym problem i jak się do tego cholerstwa dostać?

aha sterowanie mam tylko na przednie szyby

srbastek 

Kolor: Czarny
 #32  Wysłany: 2019-06-26, 13:59   

dziambel04, a u kogo zamawiałeś przełącznik? U mnie również mam problem z nim, tylko ja mam wersje z dwoma szybami elektrycznymi. Ciężko dostępny jest.

Pawel 

#33  Wysłany: 2019-06-26, 17:31   

Też mam problem z przełącznikiem.A w zasadzie z jednym klawiszem.Przez jakiś czas łapał tylko w wybranej pozycji.Teraz rozpadł się całkowicie.Wyłamały się boczne "uszy" na których się trzyma. Najgorsze, że reszta przycisków jest sprawna a pewnie przyjdzie mi wymieniać cały moduł, bo takiego jednego klawisza pewnie nigdzie nie dostanę.
Oglądałem już całe przełączniki na allegro i aliexpres. Kupował ktoś na alli taki moduł i może polecić ?Z tego co widzę jest tam dość duża rozbieżność cenowa.Od około 10$ do 30$.

dziambel04 

#34  Wysłany: 2019-06-27, 07:55   

kupiłem ten na alegro : https://allegro.pl/oferta/przelacznik-szyb-hyundai-i30-i30-kombi-2007-8107110435

Co do ali też oglądałem przełączniki i teraz to jak kupiłem ten z allegro to pewnie na ali są tej samej jakości ino cza dłużej czekać na przesyłka.

W Polsce zawsze możesz reklamować a na ali nie bardzo bo cie poczta zje finansowo :D

Pawel 

#35  Wysłany: 2019-06-27, 16:38   

Masz rację.A tego starego nie chcesz sprzedać ?Mnie potrzebny jest w zasadzie plastikowy klawisz do otwierania szyby pasażera.Elektronikę mam dobrą bo wszystko działa jak należy.Widziałem na allegro wersję angielską tego przełącznika ale nie wiem czy klawisze będą pasować.

sisimon 

Kolor: szary metalik
 #36  Wysłany: 2019-07-01, 09:58   

Witam, mnie też dopadł ten problem. Opuszczanie szyby od strony pasażera z przodu działa, jednak podnoszenie przestało. Rozebrałem , elektronikę sprawdziłem, sprawna. Podpiłowałem tył klawisza od tyłu aby się delikatnie bardziej odchylał do tyłu i wszystko działa idealnie.

Niestety miałem problem ściągnąć ten klawisz całkiem (łatwiej by się piłowało). Z zewnętrznej strony schodził z tego ucha fajnie, lecz od środka mi się nie udało go podważyć. Na siłę nie chciałem bo bałem się że go urwę. Czyli ściągłem go tylko z jednej strony , córki mi dały jakiś elektryczny pilnik do paznokci z wymiennymi końcówkami :) . W parę sekund tył odrobinkę spiłowałem. Po złożeniu wszystko działa. Pzdr

Adik 

#37  Wysłany: 2019-07-07, 11:39   

Witam. Miałem problem z podnoszeniem szyby pasażera z panelu sterowania od strony kierowcy(od stony pasażera działało). Pomogło wd-40. Należy wymontować moduł z przyciskami, odwrócić go o 180° i dobrze spryskać przyciski. W moim przypadku pomógło. Pryskanie bez demontażu od góry nic nie daje(sprawdzone).

srbastek 

#38  Wysłany: 2019-07-09, 13:31   

Zamienników ani używek nie znalazłem, w ASO chcą koło 530zł. Ale popsikałem WD-40 i zaczęło działać, ale dużo brudu się tam uzbierało. Zobaczymy jak długo podziała.
Podłączona sama płytka działa, tylko coś nie działa przełącznik mechaniczny.

bobekos 

#39  Wysłany: 2019-10-06, 17:51   

U mnie też jest problem od strony kierowcy z opuszczaniem szyby pasażera, dmuchalem kompresorem bo syf było widać i psikalem preparatem ale bez zmian. O tą część ciężko w internecie :/

GRZECH 

Kolor: Champagne Silver
 #40  Wysłany: 2019-10-07, 14:17   

Mam na zbyciu oryginalną używkę.
Nie otwierała okna pasażera z przodu i czasem zacinała sterowanie okna pasażera z tyłu.

bobekos 

#41  Wysłany: 2019-10-07, 14:43   

Ja mam wersję z przednimi elektrykami :/

srbastek 

#42  Wysłany: 2019-10-07, 15:18   

Na zamówienie w ASO, koszt koło 470zł ;/
Zobacz czy działa podłączona sama "płytka", bez przycisków.
Ostatnio zmieniony przez Brt 2019-10-12, 09:53, w całości zmieniany 1 raz  

GRZECH 

Kolor: Champagne Silver
 #43  Wysłany: 2019-10-07, 20:36   

Też mam pełne elektryczne starowanie + autodown szyby kierowcy :-)
:-)
Jeżeli ktoś chętny - sprzedam, jw.

Odpowiedz do tematu