Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: Brak tagów.

Przesunięty przez: Brt
2018-03-10, 11:40
[i40 VF] stukanie i uderzanie na kierownicy, trudna diagnoza
Autor Wiadomość
ramadan
[Usunięty]

#106  Wysłany: 2016-06-24, 16:37   [i40 VF] stukanie i uderzanie na kierownicy, trudna diagnoza

Cześć.
Od jakiegoś czasu czuję (bo nie słychać tego) na kierownicy, jakby coś w nią uderzało na nierównościach, dosłownie jakby był gdzies przymocowany jakiś ciężarek, który w nią naparza...
Teść diagnosta sprawdził auto na stacji, w tym na szarpakach i wymienił jakiś drobny element gumowy. Twierdzi, ze oprócz tego nie ma żadnych luzów a jak waliło coś tak wali. Amortyzatory sprawność 80%.
Czy ktoś z was miał taki problem? Co należy sprawdzać? Czy to się kwalifikuje do gwarancji (gwarancję będę miał bo udało mi się uzupełnić książkę o oryginalne wpisy w serwisie holenderskim, gdzie auto było kupione i serwisowane, czekam na odesłanie mi książki przez ten serwis).

musi23 

Kolor: grafit
 #107  Wysłany: 2019-08-10, 19:11   sprzegło elektrycznego wspomagania kierownicy

Witam, na 100% masz wybite gumowe sprzegło elektrycznego wspomagania kierownicy.
Możesz je kupić w za około 30zł ja kupiłem w fox rzeszów w sumie tylko tam mieli a szukałem chwilę.
Ale do setna problemu ..
Wymieniałem to s dni temu stukało tak jak u ciebie ... jak zgasisz auto nie działa wspomaganie elektryczne to stuków nie masz pewno ... Mechanik zaśpiewał min 200zł za robociznę.. mi to zabrało niecałe 3 godziny. :mrgreen:
co potrzeba :gumowe sprzęgło , śrubokręt ,płaski ,krzyżak , coś do podważenia plastiku, nasadki 1/4cala długie 10,12,13 , krótka 14, latarka , kawałek taśmy, i chęci :mrgreen:
na dole fotki z wymiany..
nie umie ich inaczej tutaj zamiescić

1
1.1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20

Screenshot_2019-08-10 image;s=644x461 (obraz WEBP, 300×294 pikseli).png
Plik ściągnięto 2596 raz(y) 146,3 KB

miko 

Kolor: Czarny
 #108  Wysłany: 2019-08-18, 13:30   

Pytanie do musi23
Czy ty posiadasz parktronik?
Czy moze być różnica w układach kierowniczych ?
Bo oczywiscie objawy jak u ciebie.
Jaki masz przebieg, bo ja 170kkm?
Pozdrawiam

musi23 

#109  Wysłany: 2019-08-18, 14:41   

Nie posiadam. Przebieg 120tys . To wada fabryczna tych aut że wyrabia się ta guma.. układ podobny to ten silnik kręci kierownicą w autach samoparkujacych.

zwiro30 

#110  Wysłany: 2019-09-11, 21:29   

Witam. Chciałbym zapytać czy komuś uszkodzenie tego koła zębatego towarzyszyło trzęsienie kierownicy podczas hamowania? Otóż mam stuki pod kierownicą wyglądające na uszkodzenie tej zębatki, no i problem z trzęsieniem auta podczas hamowania. Teraz nie wiem czy to zbieg okoliczności, czy jedno z drugim ma jakiś związek? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Pequeno 

#111  Wysłany: 2019-09-11, 21:54   

Nie byłbym taki pewny, że to wina tego kółka zebatego. U mnie w aucie też były stuki na kierownicy (przy szybkim kręceniu w prawo i w lewo). Dostałem się do tego kółka i nie to było przyczyną tego stukania. Kółko było jak nowe (wtedy przy przebiegu 120tkm). Przyczyną tego stukania były wybite drążki układu kierowniczego. Zacząłbym raczej od tego. A jak samochadem trzęsie przy hamowaniu, to raczej typowałbym tarcze hamulcowe. Też to przerabiałem.
Pozdrawiam

Duro 

#112  Wysłany: 2019-09-12, 07:53   

W moim przypadku występowały stuki w kierownicy i jej drżenie przy hamowaniu. Wymieniłem tę gwiazdkę w kolumnie i teraz mam ciszę, nic nie stuka, ale drżenie kierownicy nie ustało. Obstawiam tarcze hamulcowe, niebawem będę wymieniał. Przy okazji wielkie dzięki dla musi23 ;-) za wrzucenie fotek, są bardzo pomocne. Dodam, że ja odkręciłem jeszcze tablicę z bezpiecznikami co ułatwiło mi dostęp do silniczka wspomagania. Czas robocizny to 2 godz, ale radość z ciszy w aucie bezcenna :-) :) :-D

mikolaszek123 

#113  Wysłany: 2019-09-25, 12:36   

U mnie roznież wymiana gwiazdki rozwiązała problem. Przebieg 147 tyś. Sprzęgiełko kupiłem w hurtowni z częściami także myślę, że spokojnie wszędzie jest do ściągnięcia. Dzięki wielkie musi23 za wrzucenie zdjęć. Sprawę spokojnie można samemu ogarnąć. ASO w Katowicach wymienia za 600zł bez gwiazdki, którą trzeba samemu dostarczyć.

arti_100 

#114  Wysłany: 2019-10-15, 09:44   

Do osob ktore wymienily ta gwiazde. Czy robiliscie adaptacje komputerowa do tej części? Dzwonil mi mechanik ze koszt wymiany to 600 zl poniewaz trzeba po wymianie gwiazdy zrobic adaptacje do abs itp.

[ Dodano: 2019-10-15, 16:36 ]
No i podobno jak sie nie zrobi adaptacji to auto bedzie sciagac w lewo lub prawo.

MK33 

#115  Wysłany: 2019-11-16, 17:19   

Panowie, dziś byłem u znajomego mechanika. Przeglądnęliśmy cały układ zawieszenia. Wszystko jest ok. Jednak podczas jazdy po dziurawych drogach czuć stukanie na kierownicy. Mój i40 to model z 2015 roku. Czy w nich też występuje ta gwiazdka?

noah61 

#116  Wysłany: 2019-12-21, 21:55   

Przyczyną napewno jest ta gwiazdka. U mnie objawy były te same, oo wymianie problem z głowy.

hajdi1982 

#117  Wysłany: 2019-12-22, 18:02   

Witam.
Niestety mnie również czeka wymiana gwiazdeczki :-P

Mam prośbę, czy można jeszcze raz wrzucić fotki z wymiany (musi23 proszę, proszę ) gdyż pliki zostały usunięte i nie można ich otworzyć

arti_100 

#118  Wysłany: 2019-12-23, 07:49   

Cóż, wymiana gwiazdki nic nie pomogło. Dziś jadę na przetaczanie tarcz i zobaczymy jaki będzie efekt. Dam znać po zabiegu.

Pajaro 

#119  Wysłany: 2019-12-23, 08:02   

arti_100, sam wymieniałem gwiazdę i u mnie pomogło mimo że ta stara nie była jakoś bardzo zużyta. Nie musiałem nic adaptować (chyba mechanik chce Cię naciągnąć).
Spróbuj dokręcić śruby na krzyżaku- ktoś pisał że ten zabiegł też mu pomógł.
Ja do tej pory mam stuki jak wjeżdżam np. na tory pierwsze jednym kołem później drugim, ale to olałem i jeżdżę.

hajdi1982 

#120  Wysłany: 2019-12-29, 22:07   

Witam.

Bardzo proszę o podesłanie jeszcze raz fotek z wymiany gwiazdki. Niestety relacja musi23 już wygasła. Może ma ktoś zgrane zdjęcia albo user musi23 zapoda raz jeszcze ??
Z góry dziekuje

musi23 

#121  Wysłany: 2020-01-01, 16:38   

Witam .. niestety fotek już nie posiadam . bo padł mi dysk w laptopie a nie miałem żadnej kopi tych zdjęć.. :cry:

Odpowiedz do tematu