Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: Brak tagów.

Przesunięty przez: Brt
2018-03-10, 11:40
[i40 VF] stukanie i uderzanie na kierownicy, trudna diagnoza
Autor Wiadomość
ramadan
[Usunięty]

#106  Wysłany: 2016-06-24, 17:37   [i40 VF] stukanie i uderzanie na kierownicy, trudna diagnoza

Cześć.
Od jakiegoś czasu czuję (bo nie słychać tego) na kierownicy, jakby coś w nią uderzało na nierównościach, dosłownie jakby był gdzies przymocowany jakiś ciężarek, który w nią naparza...
Teść diagnosta sprawdził auto na stacji, w tym na szarpakach i wymienił jakiś drobny element gumowy. Twierdzi, ze oprócz tego nie ma żadnych luzów a jak waliło coś tak wali. Amortyzatory sprawność 80%.
Czy ktoś z was miał taki problem? Co należy sprawdzać? Czy to się kwalifikuje do gwarancji (gwarancję będę miał bo udało mi się uzupełnić książkę o oryginalne wpisy w serwisie holenderskim, gdzie auto było kupione i serwisowane, czekam na odesłanie mi książki przez ten serwis).

musi23 

Kolor: grafit
 #107  Wysłany: 2019-08-10, 20:11   sprzegło elektrycznego wspomagania kierownicy

Witam, na 100% masz wybite gumowe sprzegło elektrycznego wspomagania kierownicy.
Możesz je kupić w za około 30zł ja kupiłem w fox rzeszów w sumie tylko tam mieli a szukałem chwilę.
Ale do setna problemu ..
Wymieniałem to s dni temu stukało tak jak u ciebie ... jak zgasisz auto nie działa wspomaganie elektryczne to stuków nie masz pewno ... Mechanik zaśpiewał min 200zł za robociznę.. mi to zabrało niecałe 3 godziny. :mrgreen:
co potrzeba :gumowe sprzęgło , śrubokręt ,płaski ,krzyżak , coś do podważenia plastiku, nasadki 1/4cala długie 10,12,13 , krótka 14, latarka , kawałek taśmy, i chęci :mrgreen:
na dole fotki z wymiany..
nie umie ich inaczej tutaj zamiescić

1
1.1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20

Screenshot_2019-08-10 image;s=644x461 (obraz WEBP, 300×294 pikseli).png
Plik ściągnięto 446 raz(y) 146,3 KB

miko 

Kolor: Czarny
 #108  Wysłany: 2019-08-18, 14:30   

Pytanie do musi23
Czy ty posiadasz parktronik?
Czy moze być różnica w układach kierowniczych ?
Bo oczywiscie objawy jak u ciebie.
Jaki masz przebieg, bo ja 170kkm?
Pozdrawiam

musi23 

Kolor: grafit
 #109  Wysłany: 2019-08-18, 15:41   

Nie posiadam. Przebieg 120tys . To wada fabryczna tych aut że wyrabia się ta guma.. układ podobny to ten silnik kręci kierownicą w autach samoparkujacych.

zwiro30 

#110  Wysłany: 2019-09-11, 22:29   

Witam. Chciałbym zapytać czy komuś uszkodzenie tego koła zębatego towarzyszyło trzęsienie kierownicy podczas hamowania? Otóż mam stuki pod kierownicą wyglądające na uszkodzenie tej zębatki, no i problem z trzęsieniem auta podczas hamowania. Teraz nie wiem czy to zbieg okoliczności, czy jedno z drugim ma jakiś związek? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Pequeno 

#111  Wysłany: 2019-09-11, 22:54   

Nie byłbym taki pewny, że to wina tego kółka zebatego. U mnie w aucie też były stuki na kierownicy (przy szybkim kręceniu w prawo i w lewo). Dostałem się do tego kółka i nie to było przyczyną tego stukania. Kółko było jak nowe (wtedy przy przebiegu 120tkm). Przyczyną tego stukania były wybite drążki układu kierowniczego. Zacząłbym raczej od tego. A jak samochadem trzęsie przy hamowaniu, to raczej typowałbym tarcze hamulcowe. Też to przerabiałem.
Pozdrawiam

Duro 

#112  Wysłany: 2019-09-12, 08:53   

W moim przypadku występowały stuki w kierownicy i jej drżenie przy hamowaniu. Wymieniłem tę gwiazdkę w kolumnie i teraz mam ciszę, nic nie stuka, ale drżenie kierownicy nie ustało. Obstawiam tarcze hamulcowe, niebawem będę wymieniał. Przy okazji wielkie dzięki dla musi23 ;-) za wrzucenie fotek, są bardzo pomocne. Dodam, że ja odkręciłem jeszcze tablicę z bezpiecznikami co ułatwiło mi dostęp do silniczka wspomagania. Czas robocizny to 2 godz, ale radość z ciszy w aucie bezcenna :-) :) :-D

Odpowiedz do tematu