Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: Brak tagów.

Nawigacja orginalna a chińczyk z internetu
Autor Wiadomość
dawiddawid 

#1   Wysłany: 2019-08-27, 20:06   Nawigacja orginalna a chińczyk z internetu

Witam serdecznie wszystkich użytkowników. Jestem nowy w waszych szeregach. Używałem opcji szukaj lecz nie potrafiłem znaleźć odpowiedzi. A więc pytanie, chcę zamontować kamerę cofania do swojej i30, w grę wchodzi też wymiana radia na dotykowe.
I tutaj rodzi się pytanie mam możliwość kupić orginalne używane radio za 1500 zł bądź chińczyka za 1800zł. Macie doświadczenie co lepiej wybrać ? I możecie mi doradzić ?

Pozdrawiam

apikus 

Kolor: Czarny
 #2  Wysłany: 2019-08-28, 07:42   

Zależy co chcesz mieć. Jeśli nawigację to chińczyk bedzie łatwiejszy w uaktualnianiu map.
Moim zdaniem bardzo drogo za chińczyka.

jareckialfa 

Kolor: ZAR GRAFIT
 #3  Wysłany: 2019-08-28, 08:25   

Miałem w swoim samochodzie dwa radia jeden na Windowsie a teraz mam na Androidzie i na jednym i na drugim wszystko działa bez problemu podpięcie intuicyjne jeśli chodzi o instalację wszystko działa bez problemu jeśli chodzi o przyciski na kierownicy oraz usb, kamera również odbiera bez najmniejszych problemów.

dawiddawid 

#4  Wysłany: 2019-08-28, 17:56   

Również chodzi mi o jakość wyświetlacza w słońcu, pod kątem i tak dalej. Prawdę mówiąc najbardziej chodzi mi o kamerę cofania.

jareckialfa 

#5  Wysłany: 2019-08-29, 07:40   

jakość pod słońcem to jak w każdej stacji nie będzie idealna to naturalne, a kamera cofania jak wspomniałem działa bez zarzuty i obraz jest bardzo dobry oczywiście wszystko zależy jaką kamerę kupisz ( jakoś kamery )

dawiddawid 

#6  Wysłany: 2019-08-29, 18:04   

jareckialfa napisał/a:
jakość pod słońcem to jak w każdej stacji nie będzie idealna to naturalne, a kamera cofania jak wspomniałem działa bez zarzuty i obraz jest bardzo dobry oczywiście wszystko zależy jaką kamerę kupisz ( jakoś kamery )

Polecisz jakieś konkretne radio z chin i kamerę ? Na aukcjach ceny zaczynają się od 1800 zł w górę

jareckialfa 

#7  Wysłany: 2019-08-30, 07:47   

nie polecę ponieważ wszystkie są prawie takie same :) różnią się tylko jak dla mnie nowszym Androidem , co do kamery to jest ich sporo na aukcjach jedna z wielu dedykowana do wersji HB
https://allegro.pl/oferta/kamera-cofania-dedykowana-hyundai-i30-8147067929

lukasz536 

Kolor: Biały
 #8  Wysłany: 2019-08-30, 13:26   

Ja ostatnio zamontowałem dedykowane chińskie radio marki CUSP. Kosztowało 1300 PLN i nic ponadto, bo nie trzeba było kupować ramek ani interfejsu do sterowania. Kupowałem od polskiego sprzedawcy. Teoretycznie mam gwarancję:-)
Mam wersję z Androidem 8.0, 4 GB RAM-u i 32 GB ROM-u. Procek 8-rdzeniowy
Póki co działa OK.
Zalety:
- Instalacja plug'n'play. Musiałem tylko przeciągnąć 3 przewody: od kamery cofania, mikrofonu zewnętrznego (do słupka obok kierowcy), portów USB (x2) do schowka.
- Płynność działania
- Czułość dotyku
- Mnogość możliwości, jak to w przypadku Androida
- całkiem niezła widoczność w świetle słonecznym (tego się obawiałem, ale jest jak najbardziej OK), choć używam interfejsu w ciemnych kolorach (w przypadku jasnych czy białego było by jeszcze lepiej)
- całkiem niezła jakość dźwięku i tunera FM (nie ma zauważalnej różnicy względem radia fabrycznego)
- perfekcyjnie działające sterowanie z kierownicy, które daje bogatsze możliwości konfiguracji niż fabryczne (długie i krótkie przytrzymanie dla każdego przycisku). W ogóle okazało się, że mój Hyundai ma sterowanie rezystancyjne, a nie z CAN.
- super jakość i niezawodność działania rozmów telefonicznych (musiałem dokupić zewnętrzny mikrofon KENWOOD)
- bardzo przyjemna obsługa głosowa OK Google
- atrakcyjny wygląd pomimo nieznacznych braków w dopasowaniu (o czym poniżej)
- idealnie działająca kamera cofania, załączająca się każdorazowo po wrzuceniu wstecznego, nawet podczas uruchamiania Androida
- przyciski niedotykowe na panelu to dodatkowa zaleta
- brak problemów z udostępnianiem internetu z telefonu
Wady:
- czas uruchamiania ok. 30 s. (można ustawić, żeby radio było cały czas uśpione i uruchamiało się błyskawicznie, ale to moim zdaniem grozi rozładowaniem akumulatora przy dłuższym nieużywaniu auta, a takie mi się zdarzają, bo nie dojeżdżam codziennie do pracy; można też ustawić czuwanie na 5, 10 albo 30 minut; ja mam na 10 minut, bo wtedy po krótkim wyjściu i szybkim załatwieniu sprawy jak się wraca, to od razu radio działa po przekręceniu kluczyka)
- nie da się używać radia bez kluczyka (nie ma chyba podłączenia do odpowiedniego przewodu, skonsultuję to ze sprzedawcą)
- nie ma funkcji automatycznej regulacji głośności w zależności od prędkości (SDVC), chyba, że jeszcze nie znalazłem; możliwe, ze trzeba coś zrobić z kabelkiem oznaczonym jako "speed" (też pogadam ze sprzedawcą, który zajmuje się montażem)
- okazjonalne, na szczęście niezwykle rzadkie bugi typu: zatrzymanie obrazu z kamery cofania (wymaga restartu radia), brak dźwięku z odtwarzaczy (systemowy, PowerAMP, Deezer itp.), choć aplikacja radia gra normalnie (wymaga restartu radia), brak zapamiętywania ostatnio odtwarzanego utworu przez systemowy player.
- niezbyt precyzyjne wykonanie ramki, ale to są dosłownie 2-3 mm (radio po prostu nie pasuje tak idealnie jak fabryczne)
- 2 gałki z dużo gorszego i mniej przyjemnego materiału
- trochę odpustowy launcher w złotawych barwach (no ale czego spodziewać się po Chińczykach:-). Launcher można spróbować zmienić, ale jeszcze się nie bawiłem.
Co do kamery:
Kamerę kupiłem jakąś chińską z diodami podczerwieni. Działa w porządku, w nocy widać.
Obraz dostateczny, coś a'la telewizja analogowa (jak jeszcze odbierała) na płaskim telewizorze. Myślę, że jednak do czynności takiej, jak cofanie w zupełności wystarcza.
Kamerę zamontowałem w moim kombii z 2014 roku w takiej zaślepce na kamerę cofania. Musiałem przeciąć kabelek cinch, bo wtyczka nie chciała przejść przez gumową przelotkę między klapą, a wnętrzem pojazdu (wymagane potem lutowanie trzech kabelków w kolorach czerwonym, czarnym i żółtym), a bałem się coś tam uszkodzić i nie chciałem rozcinać przelotki, żeby potem nie ciekło.
Następnie przeciągnąłem kabel bokiem podsufitki po stronie kierowcy, a następnie słupkiem (po częściowym zdjęciu uszczelki drzwi), po czym, po odczepieniu dużej bocznej maskownicy (widoczna po otworzeniu drzwi kierowcy) wprowadziłem kabel z tyłu za osłoną pod kierownicą.
Kable USB da się wprowadzić do schowka bez wiercenia niczego.
W razie pytań chętnie odpowiem.

dawiddawid 

#9  Wysłany: 2019-09-03, 00:37   

lukasz536 napisał/a:
Ja ostatnio zamontowałem dedykowane chińskie radio marki CUSP. Kosztowało 1300 PLN i nic ponadto, bo nie trzeba było kupować ramek ani interfejsu do sterowania. Kupowałem od polskiego sprzedawcy. Teoretycznie mam gwarancję:-)
Mam wersję z Androidem 8.0, 4 GB RAM-u i 32 GB ROM-u. Procek 8-rdzeniowy
Póki co działa OK.
Zalety:
- Instalacja plug'n'play. Musiałem tylko przeciągnąć 3 przewody: od kamery cofania, mikrofonu zewnętrznego (do słupka obok kierowcy), portów USB (x2) do schowka.
- Płynność działania
- Czułość dotyku
- Mnogość możliwości, jak to w przypadku Androida
- całkiem niezła widoczność w świetle słonecznym (tego się obawiałem, ale jest jak najbardziej OK), choć używam interfejsu w ciemnych kolorach (w przypadku jasnych czy białego było by jeszcze lepiej)
- całkiem niezła jakość dźwięku i tunera FM (nie ma zauważalnej różnicy względem radia fabrycznego)
- perfekcyjnie działające sterowanie z kierownicy, które daje bogatsze możliwości konfiguracji niż fabryczne (długie i krótkie przytrzymanie dla każdego przycisku). W ogóle okazało się, że mój Hyundai ma sterowanie rezystancyjne, a nie z CAN.
- super jakość i niezawodność działania rozmów telefonicznych (musiałem dokupić zewnętrzny mikrofon KENWOOD)
- bardzo przyjemna obsługa głosowa OK Google
- atrakcyjny wygląd pomimo nieznacznych braków w dopasowaniu (o czym poniżej)
- idealnie działająca kamera cofania, załączająca się każdorazowo po wrzuceniu wstecznego, nawet podczas uruchamiania Androida
- przyciski niedotykowe na panelu to dodatkowa zaleta
- brak problemów z udostępnianiem internetu z telefonu
Wady:
- czas uruchamiania ok. 30 s. (można ustawić, żeby radio było cały czas uśpione i uruchamiało się błyskawicznie, ale to moim zdaniem grozi rozładowaniem akumulatora przy dłuższym nieużywaniu auta, a takie mi się zdarzają, bo nie dojeżdżam codziennie do pracy; można też ustawić czuwanie na 5, 10 albo 30 minut; ja mam na 10 minut, bo wtedy po krótkim wyjściu i szybkim załatwieniu sprawy jak się wraca, to od razu radio działa po przekręceniu kluczyka)
- nie da się używać radia bez kluczyka (nie ma chyba podłączenia do odpowiedniego przewodu, skonsultuję to ze sprzedawcą)
- nie ma funkcji automatycznej regulacji głośności w zależności od prędkości (SDVC), chyba, że jeszcze nie znalazłem; możliwe, ze trzeba coś zrobić z kabelkiem oznaczonym jako "speed" (też pogadam ze sprzedawcą, który zajmuje się montażem)
- okazjonalne, na szczęście niezwykle rzadkie bugi typu: zatrzymanie obrazu z kamery cofania (wymaga restartu radia), brak dźwięku z odtwarzaczy (systemowy, PowerAMP, Deezer itp.), choć aplikacja radia gra normalnie (wymaga restartu radia), brak zapamiętywania ostatnio odtwarzanego utworu przez systemowy player.
- niezbyt precyzyjne wykonanie ramki, ale to są dosłownie 2-3 mm (radio po prostu nie pasuje tak idealnie jak fabryczne)
- 2 gałki z dużo gorszego i mniej przyjemnego materiału
- trochę odpustowy launcher w złotawych barwach (no ale czego spodziewać się po Chińczykach:-). Launcher można spróbować zmienić, ale jeszcze się nie bawiłem.
Co do kamery:
Kamerę kupiłem jakąś chińską z diodami podczerwieni. Działa w porządku, w nocy widać.
Obraz dostateczny, coś a'la telewizja analogowa (jak jeszcze odbierała) na płaskim telewizorze. Myślę, że jednak do czynności takiej, jak cofanie w zupełności wystarcza.
Kamerę zamontowałem w moim kombii z 2014 roku w takiej zaślepce na kamerę cofania. Musiałem przeciąć kabelek cinch, bo wtyczka nie chciała przejść przez gumową przelotkę między klapą, a wnętrzem pojazdu (wymagane potem lutowanie trzech kabelków w kolorach czerwonym, czarnym i żółtym), a bałem się coś tam uszkodzić i nie chciałem rozcinać przelotki, żeby potem nie ciekło.
Następnie przeciągnąłem kabel bokiem podsufitki po stronie kierowcy, a następnie słupkiem (po częściowym zdjęciu uszczelki drzwi), po czym, po odczepieniu dużej bocznej maskownicy (widoczna po otworzeniu drzwi kierowcy) wprowadziłem kabel z tyłu za osłoną pod kierownicą.
Kable USB da się wprowadzić do schowka bez wiercenia niczego.
W razie pytań chętnie odpowiem.

Dzieki kolego za rzeczową odpowiedz, mam jeszcze pytanie co do podświetlenia. Różni się dużo od pozostałych orginalnych podświetleń w aucie, czy nawet nie widać róźnicy ?

jareckialfa 

#10  Wysłany: 2019-09-03, 13:07   

jest takie same podświetlenie.

dawiddawid 

#11  Wysłany: 2019-09-03, 14:46   

ok. zamówiłem dzisiaj radyjko. Przyjdzie zamontuje i dam znać

lukasz536 

#12  Wysłany: 2019-09-04, 10:16   

Tak, jak kolega wyżej mówi, w zasadzie się nie różni, może jest deczko intensywniejsze, ale z pewnością źle to nie wygląda.

dawiddawid 

#13  Wysłany: 2019-09-04, 15:48   

Radyjko doszło i dzisiaj zamontowałem. Pierwsze wrażenie bardzo dobre. Płynność działania, podswitlenie jak orginał. Teraz tylko zaczynam montować kamerę cofania i napiszę wam, wszystko na temat tej stacji.

dawiddawid 

#14   Wysłany: 2019-09-09, 18:29   

Witam, mam kolejny problem a mianowicie, zabrałem się za montaż kamerki, wszystko poszło okej, podłączyłem sprawdziłem po złożeniu plastików nagle brak kamery cofania zero reakcji na kamerkę. Ponownie wszystko rozłożyłem posprawdzalem łączenia gdzie lutowaniem i wszystko okej. Może ktoś miał podobny problem ? Podpowie ktoś w czym leży problem ?

lukasz536 

#15  Wysłany: 2019-09-11, 10:15   

dawiddawid napisał/a:
Witam, mam kolejny problem a mianowicie, zabrałem się za montaż kamerki, wszystko poszło okej, podłączyłem sprawdziłem po złożeniu plastików nagle brak kamery cofania zero reakcji na kamerkę. Ponownie wszystko rozłożyłem posprawdzalem łączenia gdzie lutowaniem i wszystko okej. Może ktoś miał podobny problem ? Podpowie ktoś w czym leży problem ?

No chyba nie ma innej możliwości niż, że coś się rozłącza. Druga to to, że coś padło, np. kamerka, ale to raczej mało prawdopodobne.
Sprawdź wszystkie podłączenia, szczególnie wtyczkę z zasilaniem połączaną do kamerki i żółte wtyczki sygnału wideo Cinch. Może coś się tylko lekko przesunęło i nie łączy.
Popróbuj pomacać kable w miejscach gdzie są połączenia z włączonym radiem i wrzuconym wstecznym. Obserwuj czy obraz się pojawia.
Ja dla bezpieczeństwa owijam wszystkie połączenia, nie tylko te lutowane (co oczywiste), ale też te wtyczkowe, taśmą izolacyjną. Zawsze może zajść sytuacja, że coś się rozłączy.
Jeżeli połączenia są OK, to niestety trzeba sprawdzić, czy kamerka w ogóle działa, np. w domu podpiąć jej zasilanie do bateryjki 9 lub 12 V (można kupić w dowolnym większym markecie) i podłączyć kabel sygnałowy do telewizora (większość TV ma żółte wejście wideo Cinch, a jeżeli nie ma to z pewnością ma wejście Composite na 3 wtyczki Cinch [niebieska, zielona, czerwona], wtedy podłączyć do jednej z nich - obraz będzie jednokolorowy, ale będzie widać czy kamerka w ogóle działa).

Odpowiedz do tematu