Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: Brak tagów.

[Tucson]Napęd 4x4
Autor Wiadomość
pitu90 

#31  Wysłany: 2012-09-17, 00:22   [Tucson]Napęd 4x4

Witam . Panowie czy można jakoś poznać czy napęd na 4WD jest włączony? oprócz tego ze świeci się kontrolka.? bo jak załączę napęd albo go wyłączę nie widzę żadnej różnicy.. Bo mam dziwne zjawisko blokowania tylnych kół podczas skrętu czy to w prawo czy w lewo, i to na wyłączonym 4WD na załączonym jest to samo, aż ciężko jest manewrować na parkingu czy zawracać.. i już zacząłem słyszeć terkotanie z przegubu lewego podczas skrętu w prawo, co w sumie nic dziwnego bo jeździłem chwilkę bez opaski zaciskowej na osłonie przegubu, to to mogę zrozumieć ze się rozleciał, ale już zacząłem słyszeć terkotanie podczas jazdy na wprost przy przyśpieszaniu, tak jak by rozlatywał się przegub wewnętrzny. Poratujcie mnie panowie jak sprawdzić ten napęd??

Orlik77 

#32  Wysłany: 2019-08-30, 00:04   

Witam. Posiadam hjundaja Tuscona 2.0 benzyna 2008 z napędem na 2 osie. Napęd zalancza się automatycznie lub mogę to załączyć. Problem mam z kontrolka 4WD która mi się zaswiecila i nie gaśnie wogóle. Komputre nie pokazuje zadnych błędów A napędu działają prawidłowo. Więc czemu ta kontrolka świeci cały czas.???

Piotrek79 

#33  Wysłany: 2019-08-30, 06:04   

Zobacz sobie wtyczkę na tylnym moście ta co jest wpięta do sprzęgła.
Było już chyba kiedyś coś podobnego i tam coś w tej wtyczce było.

[ Dodano: 2019-08-30, 06:05 ]
Kontrolka na zegarach zgaśnie tylko jak wyłączysz 4x4 przyciskiem.

borouvka 

#34  Wysłany: 2019-09-01, 07:42   

U mnie odwrotnie niż w powyższych opisach. Napęd zarówno dołączany automatycznie jak i blokowany klawiszem. Ostatnio dochodzi do samoczynnej blokady napędu; miga też lampka awarii napędu. "Pomaga" rozłączenie bezpiecznika, jazda tylko na przodzie i na jakiś czas wszystko wraca do normy. Rzecz jest zatem w elektryce; sprzęgło elektromagnetyczne przy dyferencjale działa prawidłowo. Jakieś podpowiedzi?
Pozdrawiam

Piotrek79 

#35  Wysłany: 2019-09-02, 17:59   

Posprawdzac sobie połączenia elektryczne (skrzynka przekaźników i bezpieczników w komorze silnika) często tam jest niezły bajzel(śniedź) na przekaźnikach i przewodach.
Sprawdź wtyczkę na sprzegle.

borouvka 

#36  Wysłany: 2019-09-03, 07:35   

Dzięki, pomogła wymiana modułu sterowania.

Piotrek79 

#37  Wysłany: 2019-09-03, 08:45   

Moduł sterowania???

borouvka 

#38  Wysłany: 2019-09-04, 06:32   

Moduł sterowania napędem 4x4:

HYUNDAI-TUCSON-2-0B-MODUL-NAPEDOW-95447-39982-04.jpg
Plik ściągnięto 251 raz(y) 5,02 KB

Piotrek79 

#39  Wysłany: 2019-09-04, 07:21   

Ok.

Odpowiedz do tematu