Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: Brak tagów.

Problem ze sprzęgłem Tucson 2.0 Crdi
Autor Wiadomość
gendalo 

Kolor: Czarny Metalik
 #1  Wysłany: 2019-04-23, 23:00   Problem ze sprzęgłem Tucson 2.0 Crdi

Witam
Hyundai Tucson JM 2.0 CRDi 136km 4WD skrzynia 6
Od dłuższego czasu mam problem z sprzęgłem w moim hultaju. Problem wygląda następująco co jakiś czas sprzęgło a raczej pedał sprzęgła wchodzi coraz z mniejszym oporem, czasem potrafi zejść do zera. Wystarczy go parę razy czasem podpopowac i jest w miarę ok. Zazwyczaj jest tak że pierwsze 3-4 cm pedał wchodzi bez jakiegokolwiek wysiłku. Czasami jest tak że sprzęgło pracuje normalnie i bez żadnych zastrzeżeń. Samochodem nie szarpie, nie zauważyłem ubytków z zbiorniczku z płynem dot 4. Mechanik jeden mówi że pompka drugi że sprzęgło. Może ktoś miał podobny problem, albo już przy takim czymś robił i wie co padło. Czy wysprzęglik w skrzyni czy pompka sprzęgła czy cos innego

received_1474404752696911.jpeg
Plik ściągnięto 29 raz(y) 46,18 KB

Zibi.S68 

#2  Wysłany: 2019-04-26, 20:31   

Kolega w Subaru Forester miał podobny objaw okazało się, że była to zwykła pompka po jej wymianie jak ręką odjął.

the-big-show 

Kolor: Srebrny
 #3  Wysłany: 2019-07-12, 14:20   

Witam kolego
Ostatnio miałem ten problem
Wina leży po stronie łożyska oporowego które jest zgrane z wysprzeglikiem i zaczyna się sypac
Dzwoń do fox Rzeszów 256 zł z przesyłką
Ja z takim sprzęgłem jeździłem około 6 miesięcy aż wysprzeglik się wylal
Jeżeli płyn nie cieknie koło pedału sprzęgła to nie wina pompki
Sprawdź jeszcze czy po włożeniu w odpowietrznik wysprzeglika wezyka fi4 nie pokazują się w nim bable powietrza

Odpowiedz do tematu