Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: Brak tagów.

Zmiana formatu godziny 12/24h - i30 2008
Autor Wiadomość
rdk 

#1  Wysłany: 2019-07-08, 17:05   Zmiana formatu godziny 12/24h - i30 2008

Bardzo proszę o wskazanie sposobu przestawienia formatu godziny. Nigdzie nie mogę znaleźć tajemnej instrukcji do takiego zegara/radia, jak na poniższym obrazku. Klikanie przycisków w ciemno nic nie daje.

https://parkers-images.bauersecure.com/gallery-image/pagefiles/195906/interior-detail/1752x1168/hyundai-i30-140710-(29).jpg

Po odłączeniu/wymianie aku zegar przestawił się na format 12h. Potrzebuję go przestawić na 24h.

Dziękuję!

Piotras85 

#2  Wysłany: 2019-07-09, 09:06   

Z tego co kojarzę to trzeba przycisnąć i przytrzymać kilka sekund przycisk SETUP i potem kręcąc i naciskając prawa gałkę zmieniasz opcje.

bobekos 

Kolor: Czarny
 #3  Wysłany: 2019-07-09, 10:07   

W opcjach radia jest ta opcja, też to ustawiłem kiedyś jak miałem to radio... ;)

rdk 

#4  Wysłany: 2019-07-11, 13:53   

NIestety, chyba nie tędy droga.
Piotras85 napisał/a:
Z tego co kojarzę to trzeba przycisnąć i przytrzymać kilka sekund przycisk SETUP i potem kręcąc i naciskając prawa gałkę zmieniasz opcje.
Po przytrzymaniu SETUP i następnie przyciśnięciu prawej gałki lub pokręceniu jej nie pojawia się żadna nowa opcja.

bobekos napisał/a:
W opcjach radia jest ta opcja, też to ustawiłem kiedyś jak miałem to radio... ;)

W opcjach radia mogę tylko czas ustawić.

Jakieś inne propozycje/pomysły?

srbastek 

#5  Wysłany: 2019-07-11, 14:21   

Dokładnie nie pamiętam, ale chyba było to tak:
Setup -> Time -> 24H
Nie przytrzymujesz tylko naciskasz jak normalny przycisk.

rdk 

#6  Wysłany: 2019-07-11, 17:46   

Gdy wcisnę SETUP zaczynają migać cyfry godzinowe (mogę je przestawić prawym pokrętłem). Wciskając wtedy prawe pokrętło przechodzę do cyfr minutowych. Żadnej innej opcji w SETUP nie mam. Próbowałem SETUP wciskać, trzymać oraz łączyć w różnych kombinacjach z prawym pokrętłem/przyciskiem.

aliali 

#7  Wysłany: 2019-07-11, 20:40   

Panowie przed chwilą sprawdziłem Jest jeszcze prostsze. Wciskamy SETUP, pokrętłem zjechać w dół menu, wybrać TIME i tam jest wybór 12 lub 24 godzinny format. Tyle.

srbastek 

#8  Wysłany: 2019-07-11, 21:13   

rdk, może masz jakieś inne radio. Po wciśnięciu setup są ustawienia dźwięku, godziny, itp.

rdk 

#9  Wysłany: 2019-07-12, 07:45   

OK, znalazłem. Ja próbowałem to ustawiać na wyłączonym radiu, tzn. na wyświetlaczu jest temperatura i godzina, a w głośnikach cisza.
Trzeba włączyć radio (stacje radiowe, przycisk FM). Wtedy SETUP, zjechać na TIME i mamy do wyboru 12/24.
Wcześniej już tam dotarłem, ale TIME jest po CLOCK, więc szukałem w CLOCK nie było takiej opcji to pewnie odpuściłem i nie zauważyłem TIME.
Dziękuje za pomoc i przepraszam za zamieszanie. Temat zamknięty.

Odpowiedz do tematu