Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: czym, gniazdo, j2, lantra, obd2., podlaczyc, sie

[Lantra J2] Gniazdo OBD2. Czym się podłączyć ?
Autor Wiadomość
nightex
[Usunięty]

#16   Wysłany: 2012-07-13, 15:59   [Lantra J2] Gniazdo OBD2. Czym się podłączyć ?

Witam,
Od jakiegoś czasu posiadam "odziedziczonego" Hultaja Lantrę Wagon J2 1996 - sprowadzana (z Austrii albo z Niemiec - nie pamiętam). Ciekawi mnie kwestia OBD2. Mianowicie pod kolumną kierownicy jest gniazdo OBD2, po podłączeniu w zależności od programu wyświetlają mi się różne błędy, np. problem z nawiązaniem do ECU.

Sam nie wiem co o tym myśleć, skoro jest gniazdo to powinno się dać połączyć?
Może macie jakieś sprawdzone programy/sposoby na połączenie? Chciałem go sprawdzić a przy okazji skasować błąd poduszki bo bezpiecznik przypadkiem wyciągnąłem i przekręciłem kluczyk :/
Ostatnio zmieniony przez Złośnik 2013-01-05, 20:28, w całości zmieniany 1 raz  

nightex
[Usunięty]

#17  Wysłany: 2012-10-09, 22:26   

Ja odkopię :) gadałem ostatnio z elektrykiem, to jest wersja bez OBDII tzn, wiadomo OBDII będzie miało zasilanie itp, ale z ECU się nie połączy gdyż ta wersja (chodzi o moją :P) Lantry jest tak jakby OBDII Ready, czyli przygotowanie do standardu w nowszych rocznikach :( Niestety :( Podobno tylko na Anglię miały połączenie z ECU.

melchior71
[Usunięty]

#18  Wysłany: 2013-11-30, 21:54   

Od jakiegoś czsu mam ELM i też nie może sie połączyć.Próbował też znajomy elektromech ale bez skutku. Posiadam też Santa fe z 2002 r i tam problemu nie ma .Dowiedziałem sie od kumpla z serwisu Hyundai -a że lantry mają specyficzne oprogramowanie i nieliczne interfejsy je obsługują .On żeby podpiąć moją lantrę po godzinach zabiera firmowy sprzęt do domu i wtedy nie ma problemu.Taka już uroda tych landrynek :-D

jcost 

#19  Wysłany: 2019-05-12, 07:43   Diagnostic Hyundai Accent X-3 95-99 lub Lantra J2 2000

Odświeżam temat,

załączam poniżej link do filmu z diagnostyki silnika starego Accenta 1994–1999 którego silniki były też montowane w Lantrze 1995–2000 np.: Alpha I G4EK 1495ccm

https://youtu.be/uPzJctHE6mA

Wynika, że udało się połączyć laptop przez złącze OBD i odczytać dane komputera samochodu.

Z opisu poniżej filmu oraz komentarzy wynika, że użyto kabel:
- VAG-COM (USB K-Line) - FTDI (FT232R) chip/FT232 USB UART (w komentarzach poniżej filmu KKL VAG-COM for 409.1)
i oprogramowania
- CASCADE 0.9.3 or 0.9.4 - PC Emulator of Hi-Scan Pro (CarmanScan 1)

mam Lantrę jak wyżej, czy możecie coś podpowiedzieć jakim "kablem" i na jakim sterowniku/"kości-chipie" można odczytać dane przede wszystkim silnika z komputera samochodu przez złącze OBD?

W załączeniu zdjęcie złącza/gniazda OBD z samochodu i schemat przewodów.

Kolory przewodów gniazda OBD samochodu:
1-pomarańczowy z białym paskiem
4-czarny
5-zielony
7-niebieski z czarnym paskiem
8-żółty z czarnym paskiem
9-niebieski
11-zielony z czarnym paskiem
12-czarny z białym paskiem
14-żółty z czarnym paskiem
15-różowy z białym paskiem
16-czerwony z białym paskiem

Czy można prosić o wrzucenie na forum schematu elektrycznego SYSTEM WIRING DIAGRAMS dla OBD Hyundai Lantra G4EK 2000r.

obd lantra.jpg
Plik ściągnięto 2 raz(y) 40,83 KB

20190512_105826.jpg
Plik ściągnięto 2 raz(y) 3,81 MB

20190512_110120.jpg
Plik ściągnięto 2 raz(y) 3,73 MB

Odpowiedz do tematu