Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: Brak tagów.

Problem z elektrycznym opuszczaniem szyb i20
Autor Wiadomość
RyszardOra 

Kolor: electric red czerwony
 #1  Wysłany: 2019-04-01, 11:53   Problem z elektrycznym opuszczaniem szyb i20

Witam
Od wczoraj mam problem z mechanizmem opuszczania szyb w moim i20 rok 2013.
Szyby raz się udaje opuścić a raz nie.Bezpieczniki sprawdziłem jest OK. Proszę o radę ?
Ponieważ jestem tu nowy nie wiem czy wybrałem prawidłowy temat,jeżeli nie to przepraszam.

ELETomek 

Kolor: biały
 #2  Wysłany: 2019-04-01, 12:34   

Usterka dotyczy wszystkich szyb? Próbowałeś opuszczać każdym przełącznikiem?

Miałem podobną awarie w GPunto ale dotyczyła szyby pasażera, działała jak chciała z panelu kierowcy. Powodem był złamany przewód w tej harmonijce między słupkiem, a drzwiami. Może być tez przełącznik ale wtedy nie działa też konkretna szyba. Dlatego pytam czy chodzi o wszystkie.

RyszardOra 

#3  Wysłany: 2019-04-01, 13:06   

Problem dotyczy wszystkich szyb.Sterowanie zarówno od strony kierowcy jak i pasażera.

ELETomek 

Kolor: biały
 #4  Wysłany: 2019-04-01, 20:40   

Trudno szuka się przyczyny jak coś działa nie działa. Ja mimo wszystko zacząłbym od sprawdzenia połączeń (kostek) drzwi.

RyszardOra 

#5  Wysłany: 2019-04-02, 09:23   

Na razie dziękuję za rady będę szukał dalej a ostatecznie pozostaje elektryk.

robaszek127 

Kolor: czerwony
 #6  Wysłany: 2019-04-02, 21:06   

Zostaje sprawdzić jak przestaną działać to wtedy poruszać kablami w drzwiach bo może któryś jest już uksyty w izolacji.

RyszardOra 

#7  Wysłany: 2019-04-03, 08:24   

Spróbuję,ale to dopiero za kilka dni.Dziękuję za podpowiedzi :)
Ostatnio zmieniony przez Brt 2019-05-02, 11:10, w całości zmieniany 1 raz  

robaszek127 

Kolor: czerwony
 #8  Wysłany: 2019-04-03, 12:57   

Takie awarie są najgorsze bo nie wiadomo co szukać. U mnie przestała działać pasażera szyba to rozebrałem drzwi, silnik sprawdziłem a okazał się winny włącznik bo się zaciął styk wewnątrz a teraz działa idealnie. Potem znów i znów rozbieranie, szukanie a uksył się przewód na styku wyjścia z drzwi. Głupie ale trudno to było zauważyć jak się nie wie czego szukać.
Nieraz wystarczy słąby styk kabla masowego i są cyrki.

RyszardOra 

#9  Wysłany: 2019-04-04, 10:20   

Hurrra ! Opuszczanie już działa bez problemu. Nie wiem czy to była przyczyna,ale przez ostatni tydzień jeździłem tylko na krótkich odcinkach,częsty rozruch i po zrobieniu dłuższej trasy problem zniknął :)
Dziękuję wszystkim za udział w dyskusji i pozdrawiam użytkowników tego fajnego autka.

Sezostris 

Kolor: electric green
 #10  Wysłany: 2019-04-08, 19:20   

Po pierwsze doładuj akumulator prostownikiem ...ludzie często olewają akumulator w swoim aucie - a dobrze jest go doładować co kilka miesięcy - tym bardziej jeżeli się mało jeździ i na krótkich dystansach (polecam kanał mrAkumulator ...sporo się z niego dowiedziałem w kwestii ładowania akumulatora).
Jeżeli problem występuje tylko przy jednej szybie to najpewniej styki w przełączniku (rozebrać i przeczyścić), ewentualnie kabelek się przetarł (przylutować i zabezpieczyć izolacją termokurczliwą), styki w kostkach też lubią zaśniedzieć (potraktować preparatem do styków), może też to być kwestia samego mechanizmu (ale to raczej w starszych autach) - trzeba wyczyścić ruchome elementy i wysmarować dedykowanym mazidłem :-)

RyszardOra 

#11  Wysłany: 2019-04-11, 10:50   

Chyba miałeś rację z akumulatorem,więcej jeżdżę i problemu nie ma. Dzięki za podpowiedzi.
Ostatnio zmieniony przez Brt 2019-05-02, 11:10, w całości zmieniany 1 raz  

Odpowiedz do tematu