Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: bezawaryjnosc, i40, silnik, vf wersje

Przesunięty przez: tekla
2015-07-08, 12:26
[i40 VF] Jaki silnik i wersje polecacie?
Autor Wiadomość
malutki83 

Kolor: White Crystal PW6
 #226   Wysłany: 2015-06-23, 19:46   [i40 VF] Jaki silnik i wersje polecacie?

Witam powoli rozglądam się za zakupem nowej I40 jaką wersję i silniki benzynowe polecacie, chodzi o kwestie bezawaryjności i trwałości, będę użytkował samochodu sporadycznie, czego w poszczególnych wersjach unikać i na co być przygotowanym użytkując Hyundaia I40? Zależy mi na waszej rzetelnej opinii.

kacluk1987 

#227  Wysłany: 2019-03-13, 11:11   

Alonzo_, czemu twierdzisz że i40 będzie mułowaty? gdzieś bylo porównanie czasu rozepędzania się auta od bodajże 60-100km i i40 wygrało z 2.0tdi 140 w superbie, 2.0cdti w insigni , czy 2.0hdi w peugeocie 508..

Więc elastyka 1.7crdi jest naprawdę zaskakująca

Alonzo_ 

#228  Wysłany: 2019-03-13, 13:31   

To ja wklejałem te czasy i od 2012 roku ;-) konsekwentnie uważam że 1,7 CRDI 136/141 w i40 to całkiem sprawny napęd. I może satysfakcjonowa niejednego kierowcę. Mnie satysfakcjonuje.
Tak jak dynamiczne starty to nie jest coś co on lubi najbardziej tak elastyczność w trasie jest całkiem dobra, solo jadąc. Załadowany już nie porywa ale w końcu to 1,7.
Napiałem to koledze Bartek_wroc bo dla niego dynamika tego silnika w tej budzie jest słabo o czym już kilka razy wspominał.
Nie ma sensu kupowac czegoś co nie pasuje.

kacluk1987 - mam swojego już pare latek i mi on w zupełności wystarcza zarówno do jazdy solo i wtedy jak to mówił klasyk "wszędzie zdanżam" jak i z rodziną - bo wtedy jeżdze spokojnie.
Ale każdy ma swoje upodobania.

kacluk1987 

#229  Wysłany: 2019-03-13, 14:06   

Moge spytac skad te czasy brales? Wiec to dzieki Tobie o nich wiem;)
Co do 1.7 pierwsze pytanie trzeba zadac czy kolega potrzebuje auto z segmentu d. Jesli nie wybor jest duzo ciekawsze. Np seat leon st 2.0tdi 184konie gdzie ma ok 7s 0-100. Czy inne ciekawe auta.

Alonzo_ 

#230  Wysłany: 2019-03-19, 12:55   

W poście podałem źródło i numer konkretny.
To głównie testy z gazet szerokodostępnych ( np Auto Świat)
A mając świadomość z jaką determinacją jeszcze kilka lat wstecz taki AŚ promował niemiecką motoryzację zakładam, że można tym pomiarom wierzyć ;-)

malutki83 

Kolor: White Crystal PW6
 #231  Wysłany: 2019-03-19, 18:15   

Ja po 4 latach użytkowania I40 w benzynie 2.0GDI, mogę stwierdzić że jest to fajny silnik w miarę dynamiczny, choć raczej lubi wyższe obroty.
Z racji że powoli będę moją I40 sprzedawał to polecam tą wersje silnikową (szczególnie przy dylemacie 1,6 czy 2,0) i sam samochód bo naprawdę dobrze go oceniam.

Odpowiedz do tematu