Montaż alarmu sterowanie centralnym zamkiem
Odpowiedz do tematu

: Montaż alarmu sterowanie centralnym zamkiem
Skończyła się gwarancja i czas zamontować sterowanie centralnym zamkiem z pilota, ale myślę ze lepiej będzie zamontować alarm.Czy ktoś już to robił i posiada informację jakie przewody odpowiadają za sterowanie centralnym zamkiem , co najlepiej odcinać itp . A najlepsza była by jakaś rozpiska do tego modelu lub informacja gdzie mogę ją zaleście.
Z góry dziękuje.

[ Dodano: 2013-06-07, 10:00 ]
Czyżby wszyscy mieli centralny sterowany z pilota i tylko ja mam otwierany z kluczyka. Nikt z was nie dorabiał sterowania radiowego. Szukam tego od dłuższego czasu i nic nie mogę znaleźć myślałem ze może wy mi coś podpowiecie.

matejo
[Usunięty]
:
ja zakupiłem moduł do sterowania radiowego na allegro za jakieś 50 zł, montaż u elektryka wyniósł mnie 100 zł.. przy zamykaniu kierunki mrugają dwa razy, przy otwieraniu raz, zasięg w zależności od przestrzeni wokół pojazdu do 50m.

Kusiła mnie opcja z domykaniem szyb, ale w sumie często w upalne dni zostawiam uchylone, więc byłby to zbędny wydatek.

Ogólna ocena: +100 dla komfortu i wygody

adamhash
[Usunięty]
:
Witam,
Wiem, że to stary temat i zapomniany ale dziś montowałem centralny zamek u teścia w hyundai i20 (2012r) i natrafiłem na problem z podłączeniem kierunków.
Niestety podpowiedź od kevin55 jest nieprawidłowa:
"[ Dodano: 2013-12-12, 20:30 ]
Kable odpowiedzialne za kierunkowskazy są koloru niebieskiego i idą do długiej kostki, która jest maksymalnie po lewej stronie pod kierownicą. Wiązka idzie nad uchwytem otwierania maski i jest złapana spinką do karoserii ( łatwiej znaleźć ). W wiązce są 3 niebieskie kabelki jeden grubszy niebieski i 2 cieńsze niebieskie - odpowiedzialne za kierunkowskazy prawy i lewy."

Po żmudnym szukaniu udało mi się odnaleźć 2 przewody odpowiedzialne za kierunki.
Jest to przewód biało-pomarańczowy oraz niebieski w złączce zaznaczonej czerwonym prostokątem.Mam nadzieje, że się to komuś jeszcze przyda!

pozdrawiam!

:
Prosze o rade.

1. Jeżeli mam i20 classic plus 2009, centralny zamek w kluczyku i chciałbym dołożyć do tego pilota to musze kupić Pilot ze sterownikiem, wywalam oryginalny sterownik i wpinam ten nowy sterownik zakupiony z nowym pilotem? czy zakupiony nowy sterownik podłącza się do istniejącego już sterownika i ten nowy działa poprzez ten oryginalny?

2. Nie wiem czy mam jakąś fabryczną wadę, ale czy we wszystkich i20 2009- ... jest tak, że zamkiem w klapie nie zamkniemy całego samochodu? U mnie jest tak, że zamek kierowcy czy pasażera zamyka wszystko, natomiast otwierając tylną klapę w momencie podnoszenia jej otwiera się cały samochód, natomiast zamkiem w klapie zamknę tylko bagaznik, reszta samochodu pozostaje otwarta

3. Jaki zestaw byście polecali żeby był wystarczający, chodzi mi o otwieranie, zamykanie, bez jakiś domykania szyb czy coś, ewentualnie jakby mi się kiedy chciało szukać to możliwość migania kierunków dopiąć. coś sprawdzonego i prostego.

:
Co do pkt. 2 to u mnie kluczyk w klapie otwiera i zamyka tylko klapę. Nie kojarzę też, aby podniesienie klapy powodowało otwarcie pozostałych zamków - postaram się jeszcze jutro to sprawdzić, jak nie zapomnę.

:
u mnie tez kluczem otworze i zamkne tylna klape ale zamykajac klape nie zamkne reszty drzwi, nie wiem czy od nowosci to jest zepsute czy kazdy tak ma + podnoszac klape gdzies w polowie wysokosci otwieraja sie wszystkie drzwi

:
Sprawdziłem jak to działa u mnie, przy czym mój i20 miał pierwotnie centralny zamek na kluczyk, ale z uwagi na montaż alarmu mogę go też otwierać pilotem.
U mnie kluczykiem u kierowcy i pasażera zamykam i otwieram wszystkie zamki, czyli 4 drzwi + bagażnik. Natomiast przy bagażniku kluczykiem otwieram i zamykam tylko bagażnik, podniesienie klapy bagażnika u mnie nic nie zmienia i drzwi dalej pozostają zamknięte.

:
Bardzo Ci dziękuję. No to u mnie jest fabrycznie tak, że otwierając bagażnik otwiera się całe auto. Ostatnio myślałem o tym i to wygląda tak, że gdy zwolnie czujnik od domknięcia bagażnika to i drzwi się otwierają - tak jak pisałem, klapa idzoe w góre i w połowie chyba zaświeca się lampka i zwalniają się blokady w innych drzwiach, muszę to przyobserwować, jest to wada fabryczna, już teraz nie mam wątpliwości. :roll: :roll: :roll: zamki się wysypały, i jeszcze jak już przy bagażniku jestem to klapa opada i trzeba nowe siłowniczki :roll:
Jeszcze raz bardzo Ci dziękuję.

:
Zakupiłem tą chińską centralkę, niestety NIE MAM POJĘCIA który pin w kostce odpowiada za ZAMKNIJ oraz drugi za OTWÓRZ, ktoś wie?

Inna sprawa, gdzie znaleźć stałe 12V? Jak szukać?

Mam miernik Unit UT33B do pomocy

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.