Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: Brak tagów.

"TERKOTANIE" - film. Czy to sprzęgło?
Autor Wiadomość
Piotrek23
[Usunięty]

#61  Wysłany: 2013-08-03, 13:32   "TERKOTANIE" - film. Czy to sprzęgło?

Oto film z mojego Tucsona. Czy to terkotanie po zmianie biegów to sprzęgło?
Ostatnio zmieniony przez Brt 2013-08-04, 09:14, w całości zmieniany 1 raz  

doc 

#62  Wysłany: 2018-03-14, 17:23   

U mnie to chyba nie zębatka 5. biegu, bo terkotanie znika w momencie zblokowania napędu 4wd przyciskiem.

Shadows 

Kolor: Ebony Black
 #63  Wysłany: 2018-03-14, 18:27   

Wszystkim znika w momencie włączenia 4WD, chyba, że takowego napędu nie posiadają.

Czyli wracamy do sytuacji wyjściowej bo Koledze Yunior problem zniknął po wymianie sprzęgła a zębatka "piątki" dawała inne objawy tj haczenia, stukania etc.

Czemu wyjściowej? Bo jednym też pomogła wymiana sprzęgła, ale innym już nie.

yunior81 

#64  Wysłany: 2018-03-15, 06:07   

Problem jest ciężki do weryfikacji bez zaglądniecie do środka skrzyni. Jednym pomogła wymiana sprzegla innym nie, kazdy przypadek jest indywidualny - jedyne co nas łączy to słaba jakosc koreańskich części i problemy z niej wynikające.

Piotrek79 

#65  Wysłany: 2018-03-15, 06:27   

To, że to jest koreańskie o niczym nie świadczy.
Każda marka,firma ma/miała jakieś wpadki i tyle. Tu dali ciała ze skrzynią.

yunior81 

#66  Wysłany: 2018-03-15, 08:11   

Piotrek79 napisał/a:
Tu dali ciała ze skrzynią

To właśnie miałem na myśli ale jeśli coś się dzieje ze skrzynią w okolicach 100 tysięcy oryginalnego przebiegu, to niestety ale ktoś popełnił błąd materiałowy/jakościowy.... dzien przede mną był na wymianie wałka ix35 z przebiegiem ok 90 tysięcy.... trochę kiepsko to wygląda.... bo naprawiał wcześniej skrzynie niż wymieniał rozrząd ;)

Piotrek79 

#67  Wysłany: 2018-03-15, 08:16   

Nissan też miał problem ze skrzyniami w almerach. Tam padały łożyska. Zresztą popatrzeć na ceny używanych to głowa boli,bo jest zapotrzebowanie. Inne skrzynie można za parę złotych znaleźć a tu tysiąc to mało ;)

Shadows 

#68  Wysłany: 2018-11-06, 17:57   

Czy ktoś wie, gdzie kupić taką zębatkę piątego biegu i czy poza zębatką trzeba kupić inne części? Wałek, łożyska etc?

U mnie poza terkotaniem nie ma innych problemów, ale jeśli to faktycznie zębatka to nie widzę problemu aby samemu ją wymienić. Rozbiórka skrzyni nie jest dla mnie tematem nowym.

Arni71 

Kolor: BU Aqua Silver Pearl
 #69  Wysłany: 2018-11-07, 06:33   

Prawdopodobnie trzeba też wymienić wałek na którym ta zębatka pracuje.
Części dostępne są raczej w tylko w serwisie.
Warsztat z którym jestem w kontakcie za wymianę zębatki i wałka skasuje mnie 1500zł z materiałem ale to będę wiedział konkretnie po rozebraniu skrzyni, czy będzie to konieczne.
Na stronie Fox Rzeszów mają w katalogu zębatkę 5 biegu do Tucsona (nie maja na stanie), nie mam schematu skrzyni ale prawdopodobnie to jest to:
https://www.fox.rzeszow.p...4,23880,257173. cena rozwala :( wałki chodzą ok 1000 zł

Zagadaj do sklepkeller, podaj VIN i zapytaj o części - dla klubowiczów mają rabaty.
Ja nie podejmuję się takich napraw więc muszę polegać na wyspecjalizowanych warsztatach.

Shadows 

#70  Wysłany: 2018-11-07, 15:19   

Dziękuję za info, będę się rozglądał, ale ceny są faktycznie śmieszne bo całą skrzynię kupi do tysiąca zł, nawet za 500zł, tylko pewnie też łatwo trafić na taką z defektem.

Niektóre części do Hyundai'a ogólnie są kosmicznie drogie.

Arni71 

#71  Wysłany: 2018-11-08, 06:46   

I własnie tu jest pies pogrzebany :(
Skoro ten defekt jest popularny, kupienie używki może mieć sens tylko w przypadku totalnego rozwalenia skrzyni z uwzględnieniem że na start dajesz ja do regeneracji.

Miałem możliwość, ściągnięcia skrzyni bezpośrednio z rozbitka ale jak poczytałem o "modnym" defekcie 5-go biegu - odpuściłem.

Problemem nie są ceny - niemałe - ale ogólnie nikt nie chce się podjąć naprawy, obdzwoniłem chyba z 10 warsztatów - jak tylko słyszeli - Hyundai - odmawiali.

Kluczowe pytanie, trochę z innej strony problemu.
Może ktoś ma wiedzę w tym temacie - czy w przypadku, gdy faktycznie okaże się że to defekt 5-go biegu (u mnie na 95%) to jest konieczna wymiana łożysk??
Z tego co rozmawiałem ze specami od skrzyń, od tego zaczynają rozmowę - najpierw łożyska a potem to co faktycznie zepsute.
Wstępną wycenę, przez telefon, podali mi 2000zł standardowo wymiana łożysk, uszczelniaczy i wszystkiego co wiąże się z rozebraniem skrzyni + 1500zł wymiana koła zębatego i wałka 5-go biegu + 550-600zł operacje związane z demontażem skrzyni z samochodu - ceny brutto.
Wycena jak przy naprawie automatu :(
Z drugiej strony, jak skrzynia będzie rozebrana to może faktycznie powymieniać co się da.
Już się załatwiłem w Santa Fe z połowicznymi naprawami, jak się potem okazuje - wychodzi 2x drożej.

Shadows 

#72  Wysłany: 2018-11-08, 15:09   

Łożyska zawsze się wymienia, na tych elementach nie wolno oszczędzać bo lubi się zemścić.

Arni71 

#73  Wysłany: 2018-11-08, 18:58   

No właśnie to samo miałem na myśli, przerobiłem to w Santku.

Shadows 

#74  Wysłany: 2018-11-08, 20:47   

Ogólnie każdy szanujący się serwis wymienia je z automatu a w przypadku gdyby klient chciał zaoszczędzić i pozostawić stare łożyska to serwis odmówi wykonania usługi bo nikt nie da gwarancji na skrzynię, która została naprawiona niezgodnie z podstawami mechaniki. Oczywiście mówimy o solidnych serwisach a nie garażowych partaczach.

To tak jakby wymieniać wał osadzając go na starych panewkach czy wymieniać tarcze hamulcowe zostawiając stare, zużyte klocki.

Arni71 

#75  Wysłany: 2018-11-09, 05:48   

No to chyba trafiłem na odpowiedni serwis - od tego zaczęła się rozmowa - na start łożyska a potem zobaczymy - bez czarowania - i ceny podawane brutto.
Mój poprzedni mechanik ma ekonomiczne podejście - jak nie widział wady to nie wymieniał "niepotrzebnie" - ja się cieszyłem bo mniej płaciłem za wizytę ale jak się okazało, dopłaciłem drugie tyle rok później :( .Dodatkowo jeszcze wyszło i tak nie wymienił wszystkiego co mógł a nawet powinien wymienić, bo było dobre. I niedługo później, sprzedałem Santka z zaniżoną ceną, żeby tylko się go pozbyć :(

Odpowiedz do tematu