Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: accent, dobor, katalizatora, lc, uszczelek, wymiana

[Accent LC] Wymiana katalizatora i dobór uszczelek.
Autor Wiadomość
dawidson23
[Usunięty]

#1  Wysłany: 2012-01-26, 11:37   [Accent LC] Wymiana katalizatora i dobór uszczelek.

Witam wszystkich. Mam dwa pytania.
1. zamierzam wymienic katalizator w moim accencie bo stary kompletnie padl i nie wiem czy ten podejdzie http://allegro.pl/kataliz...071114950.html. wyglad jest identyczny jak u mnie tylko nie wiem czy jest to roznica bo ten pochodzi od 1.5 a ja mam 1.3.
2. z tego co mi sie wydaje pod kolektory idzie jeszcze uszczelka. gdzie taka dostac i czy tylko za pomoca uszczelki i srob sie to łaczy?
Montarz tego nie jest zbytnio skomplikowany wiec mysle ze sam dam rady bo mam troche warsztat wyposarzony. Porsze o poruszenie tego tematu i o pomocne rady. Pozdrawiam wszystkich czytajacych.

[ Komentarz dodany przez: Zbyszek: 2012-01-26, 14:24 ]
Prosił bym o umieszczenie zdjęcia a nie linku do nieistniejącej aukcji.
Ostatnio zmieniony przez IgoReCzeK 2012-02-06, 18:10, w całości zmieniany 1 raz  

doman76
[Usunięty]

#2  Wysłany: 2012-01-26, 13:37   

1. powinien pasować - uszczelka w 1,3 i 1,5 jest ta sama.
2. W intercarsie góną znalazłem. Dolnej nie.Wydech łączy się tylko na te śruby. Oczywiście może coś być zapieczone jak to w wydechu. Jakbyś nie znalazł dolnej uszczelki to można uszczelnić łączenie pastą do wydechów.

acc24 

#3  Wysłany: 2018-10-29, 20:43   

Czy samochód z pustym wkładem katalizatora powinien przejść przegląd (analiza spalin będzie w normie)?

Nowy katalizator z wymianą to ok. 5000 zł, zamiennik 900 zł.
Na znanym portalu jest 1 regenerowany, ale nie wiadomo jak to zostało zrobione.

Warto kupić zamiennik, czy bardziej szukać używanego?

Scorpio 

Kolor: ładny ;)
 #4  Wysłany: 2018-10-31, 21:20   

Przede wszystkim w SKP nie zawsze robią analizę spalin. Czy bez kata normy będą ok? Loteria - zależy od stanu technicznego silnika. Rozgrzej silnik i jedz na przegląd. W razie problemów z przeglądem kup uniwersalny kat za 200-300 pln.

acc24 

#5  Wysłany: 2018-11-08, 00:09   

Scorpio napisał/a:
Przede wszystkim w SKP nie zawsze robią analizę spalin. Czy bez kata normy będą ok? Loteria - zależy od stanu technicznego silnika. Rozgrzej silnik i jedz na przegląd. W razie problemów z przeglądem kup uniwersalny kat za 200-300 pln.

Pytałem się w serwisie, gdzie naprawiają układy wydechowe, powiedział, że taki uniwersalny nie pasuje i trzeba kupić gotowy z kolektorem wydechowym za 900 zł :).

Odpowiedz do tematu