Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: Brak tagów.

Kody blędów P0C82 oraz P0C84.
Autor Wiadomość
samp00 

#1  Wysłany: 2018-09-12, 19:57   Kody blędów P0C82 oraz P0C84.

Witam.
Ostatnimi czasy auto dziwnie się zachowuje :
- podczas ruszania zaczyna się krztusić, chce zgasnąć, ale ostatecznie nie gaśnie,
- w trakcie jazdy dostaje czkawki jakby nie dostawał paliwa.... i za moment
przechodzi.

Jest to bardzo upierdliwe i niebezpieczne szczególnie w momencie ruszania z pod świateł.
Trwa to niezbyt długo i pojawia się sporadycznie.

Podłączyłem ELM 327. Odczytałem błędy.

wyświetliło mi się jak w tytule : P0C82 oraz P0C84.

Niestety ani na forum ani przez gogle nie mogę odczytać, co to znaczy.

Będę wdzięczny za każdą pomoc.

Zibi.S68 

#2  Wysłany: 2018-09-12, 22:08   

Podłącz kolego normalny interfejs, na forum pisałem jaki kupić jak przerobić / pewnie będziesz miał tak samo podłączone gniazdo OBDII jak w moim no i oczywiście program Cascade/ bo takich błędów po prostu niema. Natomiast co się tyczy gazowania tego silnika to kiedyś wpadła mi gazeta, gdzie ten silnik jest na czarnej liście gazowników ale czy tam była prawda o tym silniku napisana tego nie wiem dobrze jakby się wypowiedzieli Ci co takie silniki mają i jakie doświadczenia posiadają na ten temat. No chyba, że chodzi o te błędy bo takie objawy mógłbyś mieć przy nich P0182 czujnik A temp. paliwa - niski sygnał wejściowy, P0184 czujnik A temp. paliwa - przerwa",

samp00 

#3  Wysłany: 2018-09-13, 20:32   

Dziękuję za odpowiedź.

Sprawdzę czujnik temp. paliwa.

Natomiast co do silnika i jego gazowania : auto było sprowadzone z Niemiec, gdzie miało salonowo założony gaz.
Hulało tam 9 lat.

W Polsce jedynie po zakupie wymieniłem zbiornik, bo oryginalny miał się skończyć po roku i po prostu nie opłacało się płacić za UDT na rok.

Hula od 3 lat na nowym zbiorniku i było ok.

Zaznaczam, że są to sporadyczne przypadki.
Dzisiaj np. było ok.

A co myślicie na temat wymiany filterków gazu ?

Ostatnio były wymieniane 2 lata temu.

Pozdrawiam : samp00.

Zibi.S68 

#4  Wysłany: 2018-09-14, 17:01   

miałem samochód zagazowany starałem się regularnie wymieniać filterki i moje zawsze wyglądały ok. nawet po dwóch latach ale widziałem filtry tak brudne że szkoda gadać, gdzie właściciele tankowali gaz nie mam pojęcia. Wymiana nie powinna być droga a jeżeli sam sobie to zrobisz to tylko cena filterków.

Odpowiedz do tematu