Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: jm, radia, tucson, zmiana

Przesunięty przez: Brt
2017-02-21, 22:47
[Car Audio] [Tucson JM] Zmiana radia
Autor Wiadomość
zbyh
[Usunięty]

#46  Wysłany: 2012-01-02, 10:01   [Car Audio] [Tucson JM] Zmiana radia

Witam. Chciałem wymienić sobie radio a nie wiem jak ściągnąć panel. Może ktoś już to robił i zechciałby się podzielić swoją wiedzą, nie chciałbym czegoś pourywać. Z góry dziękuję i pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony przez Brt 2017-02-21, 22:47, w całości zmieniany 3 razy  

Arni71 

Kolor: BU Aqua Silver Pearl
 #47  Wysłany: 2017-11-09, 18:55   

Nawiew studzi mi ekran i smartfona w uchwycie (uchwyt jest nad konsolą centralną i powietrze odbija się od ekranu) w słoneczne dni więc i jest plus :)
Do 2DIN trzeba najpierw znaleźć odpowiedni panel konsoli żeby to właściwie wyglądało a one są raczej niedostępne.

Shadows 

Kolor: Ebony Black
 #48  Wysłany: 2017-11-09, 19:42   

Ja otwór pod 2DIN wyciąłem szlifierką (tarcza 1mm do stali), konstrukcję w środku też wyciąłem, został stelaż do którego przykręciłem ramkę 2DIN, lukę wypełniłem maskownicą radia. Prawie nie widać, trzeba się wpatrzeć z bliska, że coś było robione. Trochę precyzji, chęci i masz.

Ramki 2DIN szukałem rok i nie znalazłem.

Piotrek79 

#49  Wysłany: 2017-11-10, 06:18   

Też skłaniam się coraz bardziej nad obcja cięcia, chociaż chciałem tego uniknąć i kupić taką ramkę pod 2din.
Dasz jakies zdjęcia jak Ci to wyszło??

miron68 

#50  Wysłany: 2017-11-13, 09:18   

Shadows napisał/a:
Ja otwór pod 2DIN wyciąłem szlifierką (tarcza 1mm do stali), konstrukcję w środku też wyciąłem, został stelaż do którego przykręciłem ramkę 2DIN, lukę wypełniłem maskownicą radia. Prawie nie widać, trzeba się wpatrzeć z bliska, że coś było robione. Trochę precyzji, chęci i masz.

Ramki 2DIN szukałem rok i nie znalazłem.

https://www.ebay.com/itm/...cNYWmlr&vxp=mtr

Shadows 

#51  Wysłany: 2017-11-13, 15:24   

Może źle się wyraziłem. Nie znalazłem pewniaka (poza Korapsem), nikt nie zagwarantuje, że odcień będzie pasował, wiec trzeba dla pewności kupić też ramkę na gałkę zmiany biegów.
To są w większości chińskie zamienniki, lakier schodzi po roku, zatrzaski różnie pasują. Opinie dotyczą podobnych zamienników, nie akurat tych, ale chińczyk to chińczyk. Wiadomo o co chodzi.

Druga sprawa to cena. Trochę kosztuje a te auta jakby nie patrzeć zaczynają wiać trupem.

Ostatecznie koszt przerobienia u mnie to 0zł bo tarczę wziąłem z roboty :D
Piotrek, jak będę miał okazję to pstryknę fotkę, mało nim jeżdżę obecnie a specjalnie nie polecę :) Powiem Ci jedno, że warto. Jeśli masz zdolności manualne to ładnie i delikatnie to sobie podetniesz a jak zrąbiesz sprawę to ramek 1DIN na Allegro od groma, kupujesz kolejną :)

To prawda, że zboczyliśmy z tematu, ale pojawiło się już tutaj wiele cennych info, dlatego fajnie jakby moderator przeniósł te posty.

leon35 

#52  Wysłany: 2018-01-23, 22:20   

Może komuś się przyda. Znalazłem film jak gość montuje radio 2 din w ramkę 1 din. Nie za ładnie to wygląda.

jak rozebrać kokpit.

Ostatnio zmieniony przez Brt 2018-02-25, 23:15, w całości zmieniany 2 razy  

Arni71 

#53  Wysłany: 2018-09-12, 13:41   

Trochę wiekowy temat ale znalazłem taką ciekawostkę w nawiązaniu do niego :)
Ktoś oszalał :)

https://allegro.pl/ramka-radiowa-hyundai-tucson-i-05-09-2din-adapter-i7249475169.html

Adapter 2DIN.png
Plik ściągnięto 5 raz(y) 67,32 KB

mirek70 

Kolor: niebieski metalic
 #54  Wysłany: 2018-09-12, 17:35   

Zwykła pomyłka
Cena 25 zl
znam tego sprzedającego brałem od niego ramkę do Santa Fe CM

Shadows 

#55  Wysłany: 2018-09-12, 20:25   

Tylko co z takiej ramki użytkownikowi mającemu konsole centralną w wersji 1DIN?

Arni71 

#56  Wysłany: 2018-09-13, 05:58   

mirek70 napisał/a:
Zwykła pomyłka
Cena 25 zl
znam tego sprzedającego brałem od niego ramkę do Santa Fe CM

No to się pomylił w co najmniej 3 aukcjach :)
Znam podobne przypadki, obserwuję "na przyszłość" różne artykuły na A...o i widzę jakie dziwne zmiany cenowe są w międzyczasie - nie wiem po co takie zabiegi?? Może to wina "asystenta sprzedaży" ale trzeba uważać, jak kupisz towar po takiej "pomyłce" hmm.. wyplątać się z tego...

Shadows 

#57  Wysłany: 2018-09-13, 15:13   

Robią tak celowo w przypadku gdy braknie towaru na magazynie.
Aby nie kończyć aukcji zmieniają cenę na kosmiczną i czekają na dostawę towaru.

Brak profesjonalizmu spowodowany jest zwykłą pazernością bo kończąc aukcję i wystawiając ją niebawem znów straciliby tą złotówkę czy ileś tam a tak aukcja trwa bezterminowo i po dostawie wracają do właściwej ceny.

Arni71 

#58  Wysłany: 2018-09-14, 06:13   

To w sumie wiele wyjaśnia, lepiej zrobić z siebie "zdziercę" niż np: tłumaczyć się że "akurat zabrakło towaru" który powinien być na stanie w momencie wystawienia aukcji :-)

Shadows 

#59  Wysłany: 2018-09-14, 15:28   

Jest to śmieszne, ale tak postępują.

Tu masz przykład: https://allegro.pl/k2-zestaw-do-odgrzybiania-klimatyzacji-i6913045055.html
Kupiłem to za 22.99zł, ale aukcję zostawiłem w obserwowanych na zaś, w pewnym momencie przychodzi mail od allegro, że obserwowana oferta podrożała o ileś tam set procent, no to pytam delikwenta o co chodzi, wyjaśnił mi to co napisałem wyżej.

Wystawiają np 1000szt i aukcja trwa do wyczerpania przedmiotów a na stanie mają tylko przykładowo 100szt.

Screenshot_2.png
Plik ściągnięto 5 raz(y) 224,35 KB

Piotrek79 

#60  Wysłany: 2018-09-17, 07:39   

Ogólnie kształt,zarys ramki 1din jest taki, że po wycięciu na 2 din jest tragedia. W takim przypadku pasuje coś lepić z żywicy żeby to jakoś wyglądało no i później malowanie. Ogólnie słabo to wygląda.

Odpowiedz do tematu