Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: Brak tagów.

[Nie polecam] Rzeszów Autores Dealer Hyundai
Autor Wiadomość
PRS 

#1  Wysłany: 2015-03-02, 17:01   [Nie polecam] Rzeszów Autores Dealer Hyundai

Witam,

samochód i30 wagon (2013), zastrzeżenia do serwisu:

1. Przy zakładaniu blokady skrzyni biegów - źle złożony tunel środkowy.
2. Po prawidłowym zamontowaniu tunelu, przycięcie kabla od zasilania CB, ponowna wizyta w serwisie.
3. Po kompletnej wymianie sprzęgła (na gwarancji) uszkodzenie wybieraka skrzyni biegów!!! Lewarek działał jak w traktorze Ursus! W konsekwencji, ponowne rozbieranie sprzęgła i skrzyni biegów i konieczna ponowna diagnoza. Oczekiwanie na część dwa tygodnie, żadnych przeprosin nie było...
4. Po żadnym serwisie samochód nie został umyty.

PRS

Farbisz
[Usunięty]

#2  Wysłany: 2015-04-14, 21:43   

a ja polecam
na początku marca byłem na przeglądzie gwarancyjnym ix35
pełny profesjonalizm
niedrogo
super mila obsługa

vanhelsing 

#3  Wysłany: 2015-07-24, 23:13   

Farbisz-niedrogo w Auto-Res to jest tylko wtedy jak nie trzeba nic robić :lol: Kiedy chciałem wymienić rozrząd w moim Santa Fe to w Auto Res zaśpiewali 2800zł i kazali odstawić auto na 3 dni :shock: Nie oszczędzam na eksploatacji auta-dostaje wszystko co najlepsze-ale wariatem nie jestem. Wymieniłem w Fox Rzeszów kompletny rozrząd za niecały tysiąc na fabrycznych częściach Hyundaia a odbierałem auto po 5 godzinach od odstawienia. Ale mogę potwierdzić wysoki standard obsługi i fachowość mechaników w Auto Res. Chociaż tak naprawdę to najlepiej się znają na Fiatach i Alfa Romeo a Hyundaia i pozostałe marki to chyba się dopiero uczą.

volcan 
nafciarz

Kolor: czarny
 #4   Wysłany: 2015-07-27, 16:21   Re: [Nie polecam] Rzeszów Autores Dealer Hyundai

Niestety prawda jest taka, że jeżeli kupuje się Hyundaia w Rzeszowie, to trzeba się nastawić na wycieczki do innych miast, bo w Rzeszowie dobrego serwisu Hyundaia nie ma. Sprawę ratuje jeszcze Multimoto (czyli KIA), ale z doświadczenia - trzeba mniej więcej wiedzieć, co się zepsuło, wykazać zainteresowanie, poprosić o wydruk serwisówki i pokazanie palcem co, jak i gdzie - i wtedy auto jest naprawiane bez żadnego problemu, w miłej atmosferze. Pozwalają tam też wejść na halę (najczęściej eskorta do stanowiska i przekazanie "w ręce" mechanika), porozmawiać z mechanikiem, popytać czy czegoś jeszcze nie widzi itp. itd.

Co do ASO Hyundaia... Cieszcie się, że nie trafiliście do Auto-Centrum ;-) To jest dopiero szał pał i fuszera. Ciągła rotacja personelu, nikt nic nie wie, mechanicy proponują części taniej "na lewo" (czyli ktoś już za nie zapłacił - czyli skoro Ty pomożesz mechanikowi kogoś okraść, to i sam zapewne będziesz okradziony). Do tego akcje typu - siedzi facet cały dzień, serwisanci jeżdżą samochodem, na koniec dostaje wydruk z opisem stwierdzonej usterki "samochód po nagrzaniu się czasem gaśnie i nie udaje się go uruchomić aż do ochłodzenia się" i rachunek za to - 300 złotych. Najlepsze jest to, że on tym autem przyjechał i zgłosił, że jak się nagrzeje, to czasem gaśnie i nie udaje się go uruchomić...

U mnie "wymieniono" oleje w napędach, silniku + filtr, zamontowano uniwersalny siłownik do tylnej klapy (sam potem sprawdziłem - wystarczyło poprawić cięgło fabrycznego...) i wymieniono jedną żarówkę H3. Wszystko za jedyne 800 złotych brutto (wycena oczywiście post factum - na początku była wersja, że naprawa wyniesie "około 500 złotych").

W sumie nie jest to już ASO - HMP rozwiązał umowę z tym warsztatem 8-)

AndrzejO 

#5  Wysłany: 2015-12-29, 04:50   

Witam
No to gdzie w takim razie serwisowac Hyundaia w Rzeszowie/Podkarpaciu?
Cos tam zaczyna stukac z prawej strony ( czyli standard w ix 35 i Sportage) i chcialbym to ogarnac ale chce zeby warsztat cos tam przy Hyundaiach grzebal i kojarzyl czy to ta slynna prawa polos czy to slynne odbojniki do klejenia, magiel, amory czy to jeszcze cos innego
Poradzcie jakis warsztat

thomas2411 

#6  Wysłany: 2017-05-02, 17:54   

Auto Centrum nie jest już ASO. Dowiedziałem się o tym po przeglądzie. Zadzwonili do mnie z Hyundai i o tym poinformowali. Auto Centrum nawet nie raczyło o tym powiedzieć. Auto-Res - jedyny ASO w Rzeszowie to niestety klapa na całej linii. Niemili, chamsy, a dodzwonić się tam graniczy z cudem. Za godzinę pracy przy wymianie oleju i filtrów policzyli 350zł. Po drugie kontakt. Jak zadzwoniłem kiedyś (co udało mi się po 30 próbach), to zostałem obsłużony przez Panią jak w urzędzie w czasach głębokiego PRLu - na zasadzie co ja w ogóle robię , a podobno to na serwisie głównie zarabiają. Takie same odczucia miałem za każdym razem jak byłem na przeglądzie.
W listopadzie miałem mieć przegląd, dzwoniłem a z 50 razy i naprawdę nie ubarwiam i nikt nie odebrał. Dzwoniłem o różnych porach, na różne numery (bo jest tam kilka osób w serwisie) i nawet na ich komórki, nikt nie raczył odebrać ani oddzwonić. Dlatego szukam właśnie alternatywy.

Saint 

Kolor: Steel grey
 #7  Wysłany: 2017-11-11, 21:33   

Odświeżając temat potwierdzam te niepochlebne opinie.
Owszem zrobią co trzeba ale trzeba powiedzieć co trzeba. Kiedyś byłem świadkiem jak klient obok dowiedział się, że nie ma gwarancji na blachy bo przy poprzednim przeglądzie nie zrobił przeglądu blacharskiego. Paranoja, żeby klient musiał pamiętać, przyjeżdżając na przegląd aby przypomnieć o przeglądzie blacharki i zażądać bo serwis ma to w d...
Cenowo póki co się nie przejechałem, nawet rabaty dają. Aso to ASO wiadomo, tanio nie jest ale masakry jakiejś też nie ma.
Z obsługi toleruję tylko jednego Pana, pozostali to masakra, nawet młody i nowy już wie, że nie ma się co wychylać.

Umówienie się do tego serwisu też graniczy z cudem. Z telefonem trzeba uzbroić się w cierpliwość.Ostatecznie, bo szkoda nerwów, na stronie udostępniają opcję rezerwacji przez internet i oddzwaniaj najpóźniej na drugi dzień roboczy. Ale swoje w kolejce odczekać i tak minimum tydzień trzeba. W końcu obsługują 4 marki samochodów ! a stanowisk mają może 8.

Ostatnio coś się zmieniło. Odbierają samochód przy kliencie, oglądają, spisują licznik, stan paliwa .....
.... z jednej strony fajnie, z drugiej jakoś tak hmmmm bardzie oni się ubezpieczają niż ja osiągam z tego tytułu korzyść, ale przynajmniej dla obu stron tej transakcji uczciwie.

Robiłem też u nich blacharkę z konieczności przez zachowanie pewnego ... Śladu nie ma, robota jak należy. Cena mnie nie interesowała bo płacił ubezpieczyciel.

Alternatywa... ponoć nie najgorzej jest w Tarnowie ale ani nie potwierdzę ani nie zaprzeczę bo nie korzystałem.

Pomimo, że markę cenię, bo stosunek cena/jakość (była) przystępna ale z uwagi na serwis w RZE powiedziałem sobie, że nigdy więcej chyba, że się przeprowadzę.

gulgulq 

Kolor: micron grey
 #8  Wysłany: 2017-11-12, 21:09   

Saint napisał/a:

Ostatnio coś się zmieniło. Odbierają samochód przy kliencie, oglądają, spisują licznik, stan paliwa .....
.... z jednej strony fajnie, z drugiej jakoś tak hmmmm bardzie oni się ubezpieczają niż ja osiągam z tego tytułu korzyść, ale przynajmniej dla obu stron tej transakcji uczciwie.

Mieli kontrolę (trudno mi powiedzieć czy wewnętrzna czy z którejś centrali, między zdaniami wyrwało sie opiekunowi z serwisu) wiec musiały wyjść braki w tej kwestii.. pilnują się już od lata

PRS 

#9  Wysłany: 2018-06-12, 20:36   

Przykłądowe koszty przeglądu w Rzeszowie:

i30 GDI 2013, 5 przegląd gwarancyjny 960zł z ich częściami, bez części 470zł.

Do wymiany olej (3,7l), filtr oleju, filtr kabiny i płyn hamulcowy.

Oryginalne części w sklepach kosztują:
olej ok 120zł
filtr kabiny 120zł
filtr oleju 28zł
płyn hamulcowy 35zł
RAZEM 300zł

Czyli sam przegląd kosztuje 660zł za 2-3 godziny pracy.

Jutro będę sprawdzał w Tarnowie ceny przeglądu. Dwa lata temu razem ze swoimi częściami zapłaciłem tam 460zł.

gulgulq 

Kolor: micron grey
 #10  Wysłany: 2018-06-13, 22:08   

PRS napisał/a:

Czyli sam przegląd kosztuje 660zł za 2-3 godziny pracy.

Stawka godzinowa wisi na tablicy przy punkcie obsługi serwisowej. Drogo jest.

dareknbr 

#11  Wysłany: 2018-08-06, 18:31   

Omijajmy szerokim łukiem. Ceny z kosmosu, na materiały eksploatacyjne co najmniej 250% marży, serwis nastawiony głównie na przeglądy gwarancyjne. Inna wiedza brak. Na warsztacie jak i w salonie trzy marki samochodów. Serwis czas oczekiwania na założenie zlecenia około 25 minut. Jakość wykonania usług mierna, na wszystko jedna odpowiedz "nie znam się ale się wypowiem" Czy ci panowie mają nas za idiotów motoryzacyjnych, bynajmniej ja się tak nie czuje a zostałem tak potraktowany.

PRS 

#12  Wysłany: 2018-08-08, 22:25   

5 przegląd (92 000km) zrobiłem w Tarnowie za 160zł razem z powłoką lakierniczą.
Mój olej 5w30 Shell 100zł
Filtr kabinowy węglowy nieoryginalny 70zł (oryginał ok 120zł niewęglowy)
Filtr oleju 30zł

Razem 330zł

Oczywiście trzeba tam negocjować i nie zaczynać od pytania o przegląd z częściami, tylko zapytać o sam koszt przeglądu i jak części wychodzą drożej, to po prostu przywieźć swoje.
Nawet po podliczeniu kosztu pociągu do Tarnowa w dwie strony wyjdzie taniej o 500zł, jak ktoś nie chce czekać 2-3 godziny na przegląd.

Shadows 

Kolor: Ebony Black
 #13  Wysłany: 2018-08-08, 23:01   

Fatalne opinie ma ten serwis nie tylko tu, ale ogólnie w internecie czy to dotyczy Fiata czy Hyundaia. Aż dziw mnie bierze, że taki Hyundai nie dba o renomę i wystawia certyfikat takim partaczom, liczy się pewnie tylko zbyt, zysk a reszta mało ważna.

Klient zawiedziony raczej nie wróci ani do serwisu ani marki, ale czasy zasady "klient nasz pan" minęły, dziś jak jeden się sparzy to przyjdzie następny, dlatego tyle agresywnych kampanii reklamowych ciągle jest bo skoro jakość taka sobie to klientów muszą ciągle pozyskiwać nowych.

Takie czasy, lepiej już było.

Odpowiedz do tematu