Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: Brak tagów.

zaparowane reflektory Hyundai i30 GD - PROBLEM CZY "TEN TYP TAK MA" ?
Autor Wiadomość
jareckialfa 

Kolor: ZAR GRAFIT
 #31  Wysłany: 2017-01-31, 13:28   zaparowane reflektory Hyundai i30 GD - PROBLEM CZY "TEN

Witajcie czy ktoś się spotkał z problemem parujących reflektorów ?
Pytam ponieważ u mnie pojawił się problem i nie jest to naturalna sprawa jak mi wiadomo.
Pisałem już w tej sprawie maila do ASO to jak usłyszałem od jednego z pracowników że "ten typ tak ma " myślę że raczej nie ma.
Coś mi się wydaje że chyba ASO broni się przed wymianą na nowe reflektory.

Czekam na Wasze info lub doświadczenia jak spotkaliście się z takim przypadkiem.

jareckialfa 

#32  Wysłany: 2017-12-12, 09:32   

SphunaR napisał/a:
Byłem w salonie. Że sprawdzili (lali zimną/ciepłą wodę) i nie parowały, że uszczelki są w porządku. Do tego, że "ten typ tak ma" tylko pierwsze słyszę, żeby parowały przeciwmgielne..

i jak parują Ci nadal klosze ?

borys1966 

Kolor: srebrny
 #33  Wysłany: 2018-08-04, 17:24   

Witam.
Skoro istnieje już temat zaparowanych reflektorów to i ja się podepnę. Mam problem z zaparowanym halogenem . Czy jest jakiś sposób aby go wyciągnąć od strony nadkola ? Ja odkręciłem tylko 3 śrubki mocujące . 4 niestety jest poza zasięgiem reki . Próbowałem odkręcić reflektor ,aby dostać się tam od góry odkręciłem 3 śruby z góry i też nic . Wszystko trzyma zderzak. Chciałem odkręcić osłonę od dołu i też nic urwałem tylko śrubę mocującą .

Czy muszę jednak zdjąć zderzak ? jeśli tak to może ktoś wie gdzie są zaczepy żeby ich nie pourywać ? Na pewno muszę z pod maski wyjąc 6 - 8 kołków plastikowych , z nadkoli 4 kołki i odkręcić śrubę mocującą zderzak. Jeśli jej nie urwę. :-( I teraz co robić dalej , ciągnąć czy naginać jeśli tak to w którą stronę ?
To jest zdjęcie mojego halogena chyba jest pęknięty diody zaczynają już mrugać więc czas na szybką naprawę.

20180804_170011.jpg
Plik ściągnięto 13 raz(y) 1,63 MB

jareckialfa 

#34  Wysłany: 2018-08-06, 12:17   

musisz ściągnąć cały zderzak aby odkręcić halogeny, demontaż jest bardzo prosty i na pewno nic nie uszkodzisz a założenie go z powrotem również polega tylko na wciśnięciu na ślizgi i zatrzaskuje się elegancko nie zostawiając żadnych szpar.

[ Dodano: 2018-08-06, 12:18 ]
odkręć nadkole aby mieć dobre dojście do śrub zderzaka

borys1966 

Kolor: srebrny
 #35  Wysłany: 2018-08-06, 20:52   

Witam.
Czyli po kolei .Na nadkolu mam do wyjęcia 4 kołki plastikowe. Nadkole odginam i odkręcam śrubę zderzaka. Z pod maski wyciągam też kołki plastikowe chyba 6 już nie pamiętam . I wyrywam zderzak z zaczepów ?

Czy osłonę od dołu też muszę odkręcać ? Z tego co pamiętam chyba nie jest przymocowana do zderzaka tylko do jakichś plastików pod silnikiem. Może pamiętasz ile jest tych zaczepów ? Z prawej strony zderzak mi lekko odchodzi więc prawdopodobnie jakiś zaczep jest już urwany.

Odpowiedz do tematu