Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: Brak tagów.

[Elantra MD] Rozładowany akumulator, problem z wycieraczkami i klimatyzacją
Autor Wiadomość
lonnet 

Kolor: srebrny metalic
 #16  Wysłany: 2018-07-17, 21:46   [Elantra MD] Rozładowany akumulator, problem z wycieraczkami

Cześć,

Od połowy stycznia 2018 zauważyłem problem z nie włączającymi się wycieraczkami i klimatyzacją bezpośrednio po uruchomieniu samochodu. Nie chodzi o tryb auto, po prostu pomimo włączenia, nie działają przez ok 5 minut, podobnie z klimatyzacją. Potem funkcjonują poprawnie. Doszło do tego że po jakimś czasie akumulator się rozładował. Sprawdziłem bezpieczniki w komorze silnika, oraz prawie wszystkie w kabinie. Prąd drenu ok 0,4. Założyłem nowy akumulator, bo niestety 5 letni był rozładowany kompletnie. Sytuacja z wycieraczkami zdarza się w deszczowe dni. Wniosek nasówa się taki wniosek że gdzieś woda powoduje zwarcie z masą i trzeba by przyglądnąć się kablom od wycieraczek czy nie przetarte/nadgryzione ( ponieważ jakiś stwór ponadgryzał piankę osłaniającą akumulator). Jeśli ktoś z was ma wskazówki co do możliwej usterki to poproszę o informację. W serwisie Hyundai - pomimo że oddałem samochód na gwarancji - zostałem poinformowany o naprawie poprzez naładowanie akumulatora. Super !! ale akumulator znowu się rozładowuje i wycieraczki dalej nie działają poprawnie. Gwarancja się skończyła zaraz po "naprawie" w serwisie. Dziękuję za info. Po sprawdzeniu bezpieczników i odłączeniu 10 A z opisem memory prąd spadł z 2.9 A do 0.16 A Pozdrawiam Zbyszek/Tychy

Tomaszn1987 

#17  Wysłany: 2018-07-27, 20:00   

I jak? Wiesz juz cos?

lonnet 

#18  Wysłany: 2018-07-28, 14:21   

Wstępnie tyle ze to jakiś przełącznik w komputerze pokładowym który kosztuje Ok 650 pln więcej szczegółów w poniedziałek.

Tomaszn1987 

#19  Wysłany: 2018-07-28, 16:31   

Powiem Ci ze na moje przeczucie to dobry bajer Ci cisna.

lonnet 

#20  Wysłany: 2018-07-28, 17:32   

A czemu ? I jak to sprawdzić

Tomaszn1987 

#21  Wysłany: 2018-07-28, 23:23   

To mlody samochod. Jaki masz przebieg? Sam BCM raczej nie psuje sie zbyt czesto. Nie rozbieralem akurat tego BCM ale nie sadze zeby byly tam jakies przelaczniki. Sa tam co najwyzej przekazniki wlutowane w plytke. Wiekszy prad puszczany jest przez przekazniki zewnetrzne umieszczone w innym miejscu. Pozatym ta odpowiedz serwisu nie jest konkretna informacja co jest nie tak. Wspominales ze objawy nasilaja sie podczas deszczu to raczej wskazuje na problem z miejscami ktore sa narazone na bezposredni kontakt z wilgocia. BCM z pewnoscia nie jest takim miejscem

[ Dodano: 2018-07-28, 23:56 ]
No nic popros o wymieniona czesc to sobie zobaczymy co rzeczywiście wymienili

lonnet 

#22  Wysłany: 2018-07-29, 09:28   

Ok dzięki będę ich dopytywał o szczegóły oraz poproszę o paragon z informacja co zostało zrobione. Mam zamiar scedować opłatę na serwis Jako reklamacje naprawy. Na razie tylko tyle mi powiedział, fakt tez miałem odzczucie ze chce mnie zbyć ale zobaczymy. Jak pisałem Abs naprawił a rok się z nim męczyłem i nie było na miejscu mahera który potrafiłby to naprawić.

[ Dodano: 2018-07-29, 09:29 ]
Przebieg Ok 75 tys

RaulC 

Kolor: wiśnia
 #23  Wysłany: 2018-08-01, 11:20   

Ja stawiam na przebicie w instalacji elektrycznej. Może być na silniczku wycieraczek lub na czujniku temperatury zewnętrznej. Czujnik sprawdzić można odłączając wtyczkę. Jest na froncie przed chłodnicą na środku. Wycieraczki też można rozłączyć ale większa zabawa ze zdejmowaniem plastików pod którymi się kryją. Można spróbować oblać auto wodą i wtedy sprawdzać gdzie jest "wyciek" prądu. Może się okazać równie dobrze, że problem jest w skrzynce bezpieczników. Ja tak miałem w swojej eli. Tydzień szukał elektryk co to jest, bo objawy miałem dosyć dziwne. Więcej kosztowało mnie zdiagnozowanie problemu niż naprawa.

lonnet 

#24  Wysłany: 2018-08-01, 20:08   

Przekaznik zasilający plyty głównej modułu nadwozia, ale nie chcą powiedzieć jaki numer/specyfikacja przekaźnika oraz włącznik zapłonu.

Tomaszn1987 

#25  Wysłany: 2018-08-01, 20:45   

Dziwne ze akurat 2 rzeczy na raz sie uszkodzily. Pozatym to nie ma zadnego zwiazku z opadami i wilgocia. Mysle ze problem byl inny albo znowu w deszczowe dbi wroci.

lonnet 

#26  Wysłany: 2018-08-01, 22:26   

Jak wróci to się do nich pojedzie ;-) i porozmawia .

wtom 

#27  Wysłany: 2018-08-02, 21:22   

dzisiaj wszystkim w aucie steruje BCM więc się nie dziwcie. jak najbardziej ta usterka mogła być.

Odpowiedz do tematu