Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: elantra, kupno

KUPNO - Elantra
Autor Wiadomość
mietek 111
[Usunięty]

#106  Wysłany: 2012-04-29, 12:36   KUPNO - Elantra

witam potrzębuję pomocy przy zakupie elantry , link podrzuce potem bo jest nieaktywny chwilowo.
auto jest modelowo z 2005 roku, w dokumentach rok produkcji 2007 ale to nie możliwe bo to starsza buda co była do 2006 roku. auto niby było pokazowe w salonie i stało dlatego taki rok wpisany. auto oglądałem i mi się podoba ale co z tymi numerami , na szybach wszystkich jest 4.
mam vin moze ktoś pomoże.
KMHDN51DP5U138527 nie jestem tylko cyfry 10 moze to być litera S sprzedający mi nie wyraznie napisał.proszę o rozszyfrowanie.
Ostatnio zmieniony przez shadow 2015-06-23, 19:18, w całości zmieniany 3 razy  

user_82 

#107  Wysłany: 2016-12-04, 17:39   kupno - nowa Elantra

witam,

Przymierzam się do zakupu nowej Elantry z silnikiem 1.6 MPI 128KM. Chciałbym prosić o opinie innych użytkowników tego modelu.
Jak jest ze zbieraniem się tego modelu podczas wyprzedzania?
Jakie macie średnie spalanie? Czy 7l/100 w cyklu mieszanym jest realne?

Za wszystkie odpowiedzi thanks for the mountain :mrgreen:

kamil 

#108  Wysłany: 2017-02-01, 00:55   

Na razie samochód jeszcze na dotarciu więc nie chcę za bardzo dociskać i sprawdzać maksymalnych przyspieszeń.

Spalanie w mieście wychodziło mi około 9,5-9,8l/100km. Ostatnio miałem okazję wyskoczyć w dłuższą trasę 400km (część trasy szybkiego ruchu 100+ km/h, część remontowana 40-90 km/h) + 40 km jazdy po mieście. Łącznie wyszło jakieś 6,5-7l/100km.

wowerpower 

#109  Wysłany: 2017-05-17, 18:21   Hyundai Elantra V

Witam, rozgladam sie za hyundaiem elanta, najlepiej 1.6, ogladalem za warszawa jedna niby z przebiegiem 28 tys, od osoby prywatnej z fabrycznym gazem, ale okazal sie to zwykly handlarz i auto bez zadnych papierow. Obecnie na oku mam elantre z Warszawy, 2011 rok. Widac, ze sprzedawca jest uczciwy, napisal mi dosc obszernego maila i chcialem sie dowiedziec co myslicie o naprawach, ktore byly robione i czy powinienem interesowac sie tym autem czy sobie odpuscic. Zacytuje pare zdan:
"malowany był błotnik i zderzak, szkoda jaka jest - widać. Malowana była tez maska, po szkodzie z 2011 roku, z drugiego dnia po odbiorze auta... Kamień w maskę. I malowana była też ramka drzwi pasażera od wewnątrz, bo tam na przeglądzie blacharskim panowie znaleźli korozję.
Na zdjęciu z przodu mniej więcej w połowie auta pod zderzakiem widać taki wystający haczyk jakby - to jest miejsce po owiewce plastikowej która jest tak na wcisk montowana. To też szkoda parkingowa - z trawiastego parkingu, niestety ta owiewka czy taki mały spojler odpadła po najechaniu na kępę trawy i leży już ze 2 lata w garażu, założyć ja można tylko na klej bo spinki w zderzaku były chyba 4 a zostały 2. Jedno ze zdjęć to drzwi kierowcy na którym są może 3 rysy, tak jakby ktoś kluczem dotknął. Słabo widoczne, wczorajsi kupcy nawet nie zauważyli. No ale są."
"w tym roku wymieniany był blok silnika i tłoki , w aso na gwarancji. Auto nierówno chodziło, wpadało w lekkie wibracje, czasem traciło moc. Aso, naprawa gwarancyjna mimo że auto już lekko po gwarancji, no ale serwis stwierdził że przeglądy były regularne, a taka awaria nie powinna mieć miejsca, więc zrobili gwarancyjnie. A druga sprawa - w czerwcu czy lipcu 2016 było wymieniane kompletne sprzęgło , też w aso na gwarancji."
"Na dzień dzisiejszy do zrobienia jest tylko jedno :-) - obluzowała się gałka zmiany biegów i się rusza. Nie drążek a sama gałka, czyli jak drążek przez mieszek się trzyma i pokręci się gałką to gałka się rusza a drążek nie.
Maj czerwiec auto powinno mieć przegląd mechaniczny. Ponieważ przy naprawie silnika był zmieniany olej to ja już przeglądu nie robię. Tym bardziej że jak przeglądam ogłoszenia i widzę że ludzie piszą że w aucie robili dopiero co tysiąc rzeczy to po prostu nie wierzę. Że wymieniają rozrząd , klocki, tarcze amortyzatory i sprzedają auto. Więc ja uczciwie mówię - był zmieniony olej, zresztą widać na bagnecie że ma taki świeży słomkowy kolor - ale więcej nie było robione i ja przeglądu nie robię."

Tyle z informacji, auto jest z Warszawy, ja jestem z Poznania i ze wzgledu na prace na razie nie moge podjechac obejrzec, z reszta jedna juz taka wyprawa niestety kosztowala mnie pieniadze i strate czasu.
Prosze o opinie, tutaj link z olx : https://www.olx.pl/oferta...D5-IDmgSkM.html

bolobol 

#110  Wysłany: 2017-06-22, 00:51   Re: Hyundai Elantra V

wowerpower napisał/a:
Witam, rozgladam sie za hyundaiem elanta, najlepiej 1.6, ogladalem za warszawa jedna niby z przebiegiem 28 tys, od osoby prywatnej z fabrycznym gazem, ale okazal sie to zwykly handlarz i auto bez zadnych papierow...

Witaj
Prawdopodobnie interesowałem się tym samym autem (do dziś "wisi" na "otomoto").
Osobiście go nie oglądałem (ze Śląska trochę za daleko) ale rozmawiałem z właścicielem telefonicznie i zaintrygował mnie pewien szczegół.
Otóż dowiedziałem się, że auto jest tylko na LPG, bez benzyny - nawet na rozruch!?
Ponadto, dowiedziałem się, że jest to prywatny import z Korei(?)(10 sztuk), wszystkie tylko LPG i w automacie i mimo że jest to silnik 1,6 l, który w klasycznych "benzynkach" ma 132 KM w tym przypadku, z powodu przystosowania do LPG - ma tylko 120 KM?
Byłbym wdzięczny, gdybyś podał więcej szczegółów z "wizji lokalnej" tego auta, jeśli oczywiście mówimy o tym samym aucie.
Mam też pytanie o brak papierów. Ze zdjęć na OtoMoto wynika, że przynajmniej jedno z tych aut, jest na polskich blachach, zatem jakieś papiery musi posiadać?

Pozdrawiam

Ps
Na priv poślę adres do ogłoszenia

matix711 

Kolor: czarny
 #111  Wysłany: 2017-06-22, 19:41   

Witam, jest fajne autko w centrum Polski 14 rok, jeszcze 2 lata na gwarancji, od prywatnej osoby,czarny na 17...po rozmowie wydaje się szczery facet..cena wywoławcza 46900..i ten przebieg 36500 wszystkie faktury i książka serwisowa...ktoś się wybiera?myślicie, że warto?

Rafal1974 

#112  Wysłany: 2017-08-02, 07:47   

kamil napisał/a:
Na razie samochód jeszcze na dotarciu więc nie chcę za bardzo dociskać i sprawdzać maksymalnych przyspieszeń.

Spalanie w mieście wychodziło mi około 9,5-9,8l/100km. Ostatnio miałem okazję wyskoczyć w dłuższą trasę 400km (część trasy szybkiego ruchu 100+ km/h, część remontowana 40-90 km/h) + 40 km jazdy po mieście. Łącznie wyszło jakieś 6,5-7l/100km.

Cześć
Jestem ciekaw jak jest z pakownością bagażnika, wydaję mi się ze problem jest z zawisami o klapy. Mam rodzinkę 4 osoby więc pakowność bagażnika ma dla mnie duże znaczenie. Właśnie się zastanawiam nad zakupem nowej Elantry, głównie dlatego że jeszcze ona ma silnik 1.6 MPI. Mógłbym wziąć I30 Wagon na ale tam już silniki z turbiną wyżyłowane i paliwożerne.

kamil 

#113  Wysłany: 2017-09-16, 00:09   

Zawiasy trochę wchodzą w przestrzeń bagażnika. Jak do tej pory spakowanie na tygodniowy wypad z wózkiem dziecięcym nie sprawiało problemów. Najlepiej przejedź się do salonu i obmacaj na żywo bagażnik i zobacz czy ci odpowiada.

wstasiek 

#114  Wysłany: 2017-10-02, 22:40   

Napisze ktoś może o wadach i usterkach Elantry III, IV. Co ile wymienia się rozrząd i czy te silniki wytrzymają 300 000 km.

Z góry dziękuję

kosmos2011 
HYUNDAI E4U JAJKO

Kolor: Desert Sand Metalic
 #115  Wysłany: 2017-10-02, 23:06   

W Elantra MD i AD montowano silniki z łańcuchem rozrządu G4FC i G4FG i są to te same konstrukcje (G4FC) co w i30 FD i GD.

http://hyundaiklub.pl/forum/viewforum.php?f=27
.

2017-10-02_230510.png
Plik ściągnięto 48 raz(y) 122,4 KB

MaRcOs84 

Kolor: niebieski
 #116  Wysłany: 2018-07-23, 14:41   

czołem
czy ktoś mógłby doradzić / sprawdzić historię tego egzemplarza?
https://www.otomoto.pl/of...html#70f238c5ea
vin: kmhdh41cadu943303
z góry dziękuje

Odpowiedz do tematu