Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: Brak tagów.

Kona 1.6 T-GDI
Autor Wiadomość
Owain 

#31  Wysłany: 2018-03-15, 10:31   Kona 1.6 T-GDI

Pozawalam sobie założyć temat, bo nie znalazłem zbiorczego tematu o Konie, szczególnie w tej wersji silnikowej. Przymierzam się do zakupu, ale myślę, że to miejsce będzie adekwatne, bo może wymienią się doświadczeniami (bolączkami) użytkownicy tego auta.

W skrócie, przemierzyłem większość salonów z ich crossoverami i w Konie się zakochałem, tym bardziej, że żona naciska na automatyczną skrzynię. Tani nie jest, ale design piękny. Crossovera chcę wziąć, bo jestem po dużych problemach z kręgosłupem i wyższe wsiadanie jest dla mnie pożądane, jednocześnie nie potrzebuję tak dużego auta jak Mazda cx-5, Renault Kadjar czy Hyundai Tucson.

Co mnie niepokoi:
- właśnie w kontekście kręgosłupa, podobno nad wyraz sztywne zawieszenie. Ja wiem, że wszystkie suvy i crossovery muszą być sztywniejsze by się nie bujać przy wyższym środku ciężkości, ale muszę się przejechać, by zobaczyć czy jazda tym nie będzie niekomfortowa. Nie wiem czy dobrym pomysłem było wyposażenie topowej wersji w felgi 18 z niskim profilem opon. Osobiście myślałbym o 17tkach a na zimę nawet 16tkach.

- Spalanie. W testach na YT czy niezależnych, w tym zagranicznych pojawiają się informacje o spalaniu rzędu 12,5 l/100km w mieście. Ja rozumiem, że 177 koni, że automat i że 4x4, ale to trochę dużo. Chyba, że taki wyniku uzyskali testujący po solidnym sprawdzaniu przyśpieszania i hamowania na trybie sport. Widziałbym tu max 10 l w mieście (vs. 8 l/100 km wg producenta).

- Kona jest wykonana wspaniale, jakość materiałów na plus w stosunku do konkurencji, ale mam wrażenie, że zamykanie drzwi i klapy bagażnika (w trzech oglądanych sztukach) jest lekko... trzaskające. Nie miękkie ale takie jakby uszczelki były za cienkie. Macie podobne wrażenia?

vavoom 

#32  Wysłany: 2018-05-25, 12:29   

lovelypl, może chcesz przetestować napęd 4x4 Kony na rolkach? :) To oczywiście nic nie kosztuje, poza zgodą na publikację filmu z testów na YT i forum :)

lovelypl 

#33  Wysłany: 2018-05-27, 19:02   

Jakoś nie czuję potrzeby :) ale jakbym miał się wybierać do Rzeszowa, to skontaktuję się i możemy coś wykombinować :)

vavoom 

#34  Wysłany: 2018-05-27, 23:17   

Luzik :) Jakby co to w Tarnowie też czasami bywam.

lovelypl 

#35  Wysłany: 2018-06-11, 15:29   

Pierwszy tysiąc km pyknął :)
Silnik się dociera, systemy sprawdzone, przyciski i menu ogarnięte i ustawione pod siebie.
Przesiadka z pełnoletniego SantaFe robi wrażenie.

Miras2016 

#36  Wysłany: 2018-06-11, 22:00   

W końcu piszesz o Konie czy Santa Fe, jaką masz wersję, bo w stopce masz 2.7 24v V6???

TomPL 

#37  Wysłany: 2018-06-12, 09:34   

Wczoraj widziałem Konę na ulicach Olsztyna, pierwszy egzemplarz na żywo zrobił na mnie wrażenie - taki mniejszy Mitsubishi ASX i na dodatek zgrabniejszy ;)
Może jakieś fotki wrzucilibyście szczęśliwi posiadacze 8-)

ps. Kolega się przesiadł z SantaFe, a ja może kiedyś z Matrixa ;)

Alonzo_ 

Kolor: titanium silver
 #38  Wysłany: 2018-06-12, 15:13   

lovelypl napisał/a:
Pierwszy tysiąc km pyknął :)

I jak wygląda w realu spalanie? Jaki styl jazdy?

lovelypl 

#39  Wysłany: 2018-06-12, 15:24   

Jak na razie wyszło ok. 9,5l - z czego jakieś 250km po autostradzie (125-130 - dynamiczne wyprzedzanie do 160), jakieś 300km w trasie po górach, reszta to miasto.
Styl chyba normalny - nie jak emeryt i nie jak szaleniec :) Dynamiczne przyspieszanie i hamowanie, ale bez kręcenia licznika do czerwonego pola.
Klima prawie cały czas odpalona - wiadomo jak jest na zewnątrz.
Co do klimy - w porównaniu do SF jest zdecydowanie słabsza, ale można się było tego spodziewać. Tam to jak klimę odpaliłem do czuć było, że auto traci trochę mocy, ale w środku w parę minut robiło się zimno.
Tutaj - klima musi zdecydowanie dłużej pochodzić, żeby było przyjemnie.

Alonzo_ 

Kolor: titanium silver
 #40  Wysłany: 2018-06-12, 20:09   

Chleje ten silnik. Jak żul.
Kiedyś testowalem tucsona w tej motorowni to po powrocie z przejażdżki po miescie nie wierzyłem w to co zobaczylem na kompie.
Testy na YT też to samo nówią.
Jak na takie auto i taką jazdę jak piszesz to nieprzyzwoicie dużo. Przy tej masie to powinno byc spalanie z samego miasta. A przy tej jeździe co u Ciebie to 7 w porywach max 8 średnia wg mnie. Czyli ponizej dychy na miescie sie nie zejdzie przy delikatnym traktowaniu? A ostro to z 15 ?

lovelypl 

#41  Wysłany: 2018-06-14, 10:17   

Czuję, że 10 po mieście to będzie jak go trochę będę pchać.
Zobaczę po kolejnym tysiącu, ale nie sądzę, żeby coś było lepiej jak już się dotrze.
Spodziewałem się tego patrząc na to, co podaje producent :)
Ale i tak mi wychodzi taniej niż SF :)

Miras2016 

#42  Wysłany: 2018-06-15, 22:17   

Niestety, silniki 1.6 T-GDI nie należą do najekonomiczniejszych (mam Tucsona z tym silnikiem), ale frajda z jazdy jest! :-D
Kona bardzo mi się podoba, dlatego rozważam zamianę..., trochę mnie martwi słabsze wyciszenie, które w Tucsonie jest bardzo dobre.

kowal 

#43  Wysłany: 2018-07-07, 22:06   

Mam i ja :) , w czwartek odebrana :)

kona.jpg
Plik ściągnięto 71 raz(y) 216,09 KB

Owain 

#44  Wysłany: 2018-07-15, 14:31   

A jakie macie doświadczenia z upustami? Moja upatrzona wersja to 1.6 style plus pakiet styl plus nawigacja i krell razem wychodzi 105.000 zł. Zastanawiam się, czy np. daliby za okrągłą stówkę i jeszcze z kompletem kół zimowych :>

Owain 

#45  Wysłany: 2018-07-31, 19:52   

Jest nowy cennik Kony, doszły diesle 1.6, zabrali jeden z darmowych kolorów, płetwa rekina zamiast zwykłej anteny i zamienili jedno gniazdo 12v na USB.

PvG 

Kolor: Pulse Red + Dark Knight
 #46  Wysłany: 2018-08-21, 09:04   

Witam. Od kilku dni jestem posiadaczem Kony z rocznika 2019 (1.6 177KM/Premium).
Dokonano w tym modelu kilku widocznych zmian (i zapewne wielu innych poprawek mechanicznych o których się nie dowiemy ;) )
1. Faktycznie jest płetwa rekina - Co dziwi.. baaaaardzo ciężko odszukać w internecie zdjęcia Kony 2019 (mnie się udało dorwać materiały promocyjne w jakiejś podstronie Hyundaia ale o dziwo nie zastosowano ich jeszcze na stronach głównych.
2. Jak wyżej również napisano - wymieniono jedno gniazdko zapalniczki 12V na port USB i chyba póki co tylko posiadacze tej wersji po zakupie mogą jedynie widzieć jak to wygląda - 0 zdjęć i szczegółów na ten temat w internecie. Opiszę jak to teraz jest: Dodatkowe gniazdo znajduje się pod lewą klapką w miejscu, gdzie wcześniej znajdowało się jedno z gniazd 12V i co najważniejsze o czym nie wspomina producent (co mnie bardzo dziwi) jest to gniazdo Quick charge.. póki co testowałem na tel. z prockiem Qualcomma (Snapdragona) obsługującym tą technologię i pięknie działa! - zatem duży plus, bo odpada zakup samochodowej ładowarki z QC.
3. Dodano o czym producent też nie wspomina dodatkowy tryb jazdy ECO, który wcześniej nie był na dostępny na rynku EU w tym modelu.
4. Dodano do benzyny filtr cząsteczek stałych "GPF", dzięki czemu silniki spełniają teraz normę Euro 6d-Temp. (i chyba ta istotna zmiana wpłynęła na podrożenie modelu 2019 w stosunku do poprzedniego)
Jeżeli chodzi o akcesoria to również dopiero po zakupie zobaczyłem jak wyglądają aluminiowe nakładki na pedały, których Hyundai chyba wstydzi się pokazać w broszurach - co również jest dla mnie niezrozumiałym posunięciem, gdyż wyglądają ładnie.

W razie jakiś pytań jestem do dyspozycji. Dodam, że przyjemność z jazdy jest niesamowita (zwłaszcza w trybie SPORT)
Pozdrawiam. :)

Odpowiedz do tematu