Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: cascade, diagnostyka, emulator, hiscan, hyundai, marki, pelna, samochodow, v0.9.3

Pełna diagnostyka samochodów marki Hyundai emulator Hi-scan (CASCADE v0.9.3 i 4)
Autor Wiadomość
kosmos2011 
HYUNDAI E4U JAJKO

Kolor: Desert Sand Metalic
 #421  Wysłany: 2014-09-08, 17:38   Pełna diagnostyka samochodów marki Hyundai emulator Hi-scan

W celu określenia czy w Twoim samochodzie złącze DLC posiada prawidłowe podłączenia żeby móc korzystać z poniższej aplikacji należy tutaj http://service.hyundai-mo...ro5/index.tiles wybrać jak poniżej na rysunku.

Dzięki koledze Szefu19 z zaprzyjaźnionego forum HCC i kolegą z newtiburon.com mamy teraz bezpłatny dostęp do narzędzia diagnostycznego HI-SCAN, którym dotychczas dysponowały tylko serwisy. Umożliwia to teraz samodzielne kasowanie błędów nie tylko jak to było dotychczas silnika, ale i ASB, ABS, SRS. Jeśli nie posiadamy w samochodzie ASB, ABS, SRS to nie musimy nic lutować i tak jak z ELM327 diagnozujemy tylko silnik.

Podczas modyfikacji interfejsu proszę nie łączyć (oprócz modelu Coupe) pinu 15 z pinem 7 (K-line). W innych modelach może pod pinem 15 być coś innego niż DTC więc lepiej nie ryzykować.

Opis pinów (zdjęcie z tematu forum HCC) gniazda DLC w Coupe widok płytki pinami samego interfejsu. Piny w samym gnieździe DLC w samochodzie są takie jak na zdjęciu poniżej.

W tym temacie http://www.forum.hyundaic...php?f=4&t=12542 opisano w skrócie czym i jak się połączyć z komputerem samochodu. Przed próbą podłączenia należy wykonać konfigurację portu do którego będzie podłączony interfejs wg poniższej instrukcji Szefu19

„podłącz interfejs do komputera (nie podłączaj jeszcze do gniazda DLC w samochodzie) przy dostępie do internetu komputer pobierze sterowniki, Wejdź w Menadżera Urządzeń, rozwiń zakładkę Porty (COM, LPT), wybierz USB Serial Port i wejdź we właściwości, następnie w zakładkę Ustawienia portu i wybierz prędkość 115200 oraz kliknij zaawansowane i czas opóźnienia ustaw na 1”
Po wypakowaniu plików na dysk uruchamiany program z pliku CASCADE.exe i pojawi się wtedy okno z wyborem marki lub kraju pochodzenia auta wybieramy HYUNDAI KIA.bin

Następnie z tego okna wybieramy 01.Vehicle Diagnosis i klikamy enter.

Z tego okna wybieramy strzałką w górę lub dół 02. Hyundai General i klikamy enter.

Z tego okna wybieramy strzałką w górę lub w dół model samochodu który chcemy zdiagnozować i klikamy enter.

Następnie ukaże się nam takie okno gdzie możemy wybrać strzałką w górę lub dół jakie podzespoły chcemy diagnozować i klikamy trzy razy enter.

W czasie łączenia wyświetlany będzie komunikat.

Poniżej znajduje się opis funkcji przycisków. Dodatkowo po lewej stronie na dole znajdują się przyciski REC, PLAY, STOP one służą chyba do zapisywania i odtwarzania przebiegów sygnałów np sondy lambda.

Dodatkowo u dołu głównego okna pojawia się napis RUNNING oznaczający że istniej połączenie programy z samochodem i napis interface z obok z wyświetlanym rodzajem chipa w naszym przypadku będzie to FT232RL.

Do tego tematu nie będzie dodany tag.

Po uruchomieniu programu po jakimś czasie Norton 360, a w szczególności sonar usuwa (uznaje go za złośliwy) mi program co powoduje że muszę ponownie go wypakować. Napiszcie jak jest u Was.
Ostatnio zmieniony przez kosmos2011 2017-04-02, 14:21, w całości zmieniany 4 razy  

szyblaszczyk 

Kolor: Srebrny
 #422  Wysłany: 2018-05-11, 17:51   

green0210 napisał/a:
Wydaje mi się że kabel jest ok.
Ja w swoim nie mogłem się połączyć z silnikiem, dopiero na kablu z can'em poszło.
ABS moim zdaniem idzie po zwykłej transmisji.
Sprawdź czy na pewno dobre piny zlutowałeś i czy u ciebie ABS jest na 8 pinie.
Przy próbie połączenia, na dole widać na który pin cascade próbuje przeskoczyć.
Jeszcze można próbować zmienić w programie baud rate Control na 9600.
Spróbuj inną wersję cascade, próbuj do skutku aż się połączy, czasem nie chce od razu.
Włącz, wyłącz zapłon, od nowa podłącz kabel i.t.d
Zauważyłem że nie zawsze działa to połączenie idealnie.

Próbowałem różnych kombinacji. :-/ Właśnie widzę, że Cascade próbuje się łączyć pinami 7 oraz 8 w ABS. Dlatego nie wiem dlaczego kabel z CAN miałby pomóc.

gallard 

#423  Wysłany: 2018-05-24, 12:35   

Witam,
przeczytałem cały wątek ale mam mętlik, który kabel będzie odpowiedni do mojej Sonaty 2006 2.0crdi. Z tego co wywnioskowałem zarówno VAG K+Can 1.4 i VAG KKL powinien być odpowiedni. Nie wiem czym dokładnie różnią się te wersje i czy mogłby ktoś doradzić który będzie najbardziej odpowiedni? Głównie zależy mi na sprawdzenie pracy silnika.

Pozdrawiam

bolo 

#424  Wysłany: 2018-06-07, 08:37   

VAG KKL PL USB FTDI 232 RL taki z opisu Allegro kupiłem i jest ok.

Takie coś mam w historii. Czy błąd z czujnikiem położenia wałka (wału czy wałka?) może być problemem z wypadaniem zapłonu?

Co z resztą?

123.jpg
Plik ściągnięto 30 raz(y) 2,41 MB

Arunio 

Kolor: Srebny metalik
 #425  Wysłany: 2018-06-08, 13:59   

Panowie, warto wydać półtora stówki? Czy można coś tańszego? http://allegro.pl/pl-sdpr...6569563654.html

west40 

#426  Wysłany: 2018-06-08, 17:19   

Arunio, sam kożystam z V-Gate i do tego program Piston. Naprawdę chodzi fajnie i doskonale odczytuje błędy ( sprawdzone na pacyfice, vectra, dwa modele daihatsu i colt). Ale niestety obsługuje tylko silnik. Fajnie by było co by był podgląd także w ABS i ASB.

Odpowiedz do tematu