Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: Brak tagów.

Jakie felgi w rozmiarze 16" kupić?
Autor Wiadomość
liet 

#16  Wysłany: 2017-12-05, 15:14   Jakie felgi w rozmiarze 16" kupić?

Moja i30 fabrycznie ma zamontowane felgi 17".
Chciałbym dokupić do niej dodatkowy komplet kół. Jako że ma to być zestaw na zimę, myślę o felgach w rozmiarze 16".
Oryginalne felgi są w mało zachęcającej cenie (>700 zł sztuka) w związku zacząłem szukać felg niesygnowanych logiem Hyundai.
Wiem, że liczba otworów / otwór pod śrubę to: 5/114.3
Posiłkując się informacją na stronie, szerokość felgi w rozmiarze 16" to 6.5.
Niestety na stronie nie podano offsetu.
Konfigurator Alcar (http://www.alcar.pl/3DKonfigurator/index.php?lcs=rpkjdhla2a) dobrał dla tego modelu felgę Dezent TD (TTDZ0GA45K) z offsetem 45.
Sęk w tym, że w adnotacji do felgi widnieje informacja: "Nie jeżeli na pierwszym montażu (OE) było minimum 17""
Wysłałem zapytanie do jednego z dystrybutorów z prośbą o wyjaśnienie, aczkolwiek z mojego doświadczenia wynika, że mogę nie otrzymać odpowiedzi.
W związku z powyższym, chciałbym prosić o pomoc w doborze pasujących felg. Jeżeli ktoś już kupował 16" felgi do i30 PDE będę wdzięczny za informacje.

tomilipin 

Kolor: Engine Red (Solid JHR)
 #17  Wysłany: 2018-03-26, 18:12   

Już znalazłem inne felgi: http://allegro.pl/show_item.php?item=7009492815
Przy tych nie obawiam się o jakość ;)

Możesz podać link do tej promocji Hyundai? Nie mogę znaleźć na ich stronie.

Cena 80 zł za wymianę to rzeczywiście niewiarygodnie mało... może oni mi podali cenę za jedno koło? :-?

qbadm 

Kolor: Intense Copper
 #18  Wysłany: 2018-03-26, 18:50   

tomilipin napisał/a:
Możesz podać link do tej promocji Hyundai? Nie mogę znaleźć na ich stronie.

Serwis>Akcesoria>Nowy i30 Hatchback/Wagon>Felgi Podane ceny to ceny sugerowane, więc można targować :D

[ Dodano: 2018-03-26, 19:42 ]
liet napisał/a:

Oryginalne felgi są w mało zachęcającej cenie (>700 zł sztuka)

Aktualnie sugerowana cena 500zl :)

tomilipin 

#19  Wysłany: 2018-03-27, 19:09   

Dziękuję, jednak pozostanę przy tańszych felgach z internetu.
A więc mam tai zestaw:
:arrow: opony Hankook Kinergy eco K425 205/55R16 91H MFS z aukcji http://allegro.pl/2018r-4...7249865695.html
:arrow: felgi Dezent TC 16 5x114,3 ET50 67,1
:arrow: czujniki ciśnienia w oponach z ASO

będzie dobrze?

qbadm 

#20  Wysłany: 2018-03-27, 20:52   

Hankook Ventus Prime 3 ma rant ochronny, KinergyEco nad czym ubolewam - nie :( Zapytaj zanim zamówisz o datę produkcji opon... Nie masz jeszcze nakrętek...
Ostatnio zmieniony przez Brt 2018-05-12, 08:33, w całości zmieniany 1 raz  

tomilipin 

#21  Wysłany: 2018-03-28, 09:36   

Ok, faktycznie warto chyba mieć ten rant ochronny.

Zatem znalazłem takie opony do kompletu: http://allegro.pl/4x-lato...7221130225.html

Co do nakrętek - nie wiem czy mam kupić śruby czy nakrętki. Ktoś już wymienił koła na letnie i może potwierdzić?

qbadm 

#22  Wysłany: 2018-03-28, 13:14   

tomilipin napisał/a:
Co do nakrętek - nie wiem czy mam kupić śruby czy nakrętki. Ktoś już wymienił koła na letnie i może potwierdzić?

Uważam, ze masz nakrętki, jeśli 1.6crdi ma to dlaczego 1.4 miałby nie mieć? :) Piasty są te same jak znam życie...

tomilipin 

#23  Wysłany: 2018-03-28, 13:28   

Ok, czyli nie mogę wykorzystać nakrętek, które założone są obecnie na kołach zimowych (felgi stalowe)?

qbadm 

#24  Wysłany: 2018-03-28, 14:18   

Zadzwoń do ASO i dopytaj, ja mam alu więc nie pomogę...

tomilipin 

#25  Wysłany: 2018-03-28, 15:54   

ASO mi mówi, że to zależy od moich felg - a ponieważ jeszcze ich nie mam, to nic się nie dowiem. Dodatkowo pytałem czy w i30 mam szpilki w piastach, to powiedzieli że takich informacji udziela dział serwisu, który telefonu nie odbiera.

To ja chyba pójdę do garażu i wykręcę jedną śrubę/nakrętkę i się przekonam. Mam klucz dynamometryczny, więc potem przykręcę ją sobie z właściwym momentem zgodnie z instrukcją. Potem tu Wam napiszę czy jest potrzebna nakrętka czy śruba.
Ostatnio zmieniony przez Brt 2018-05-12, 08:33, w całości zmieniany 1 raz  

tomilipin 

#26  Wysłany: 2018-03-30, 17:08   

Są nakrętki stożkowe, rozmiar chyba 19 (chyba, bo mam tylko nasadkę 17 i jest za mała, odkręcałem oryginalnym kluczem z bagażnika).
Według strony, którą podał kosmos powinien być gwint M12x1.50

Na oryginalnych stalowych felgach mam oryginalne kołpaki, które są tymi nakrętkami przykręcone, więc jakby ktoś chciał zdjąć tylko same kołpaki to mam złe wieści ;)

I nie są to nakrętki przelotowe - są ładne, chromowane, zamknięte od zewnątrz. Chyba będą pasowały do alusów.

Ostatecznie kupiłem felgi Dezent TC 6.5x16 5x114.30 ET45 67,10
i opony letnie HANKOOK Ventus Prime 3 205/55R16 91H

Producent felg zapewnia bezpłatne nakrętki, więc skorzystałem z tej opcji + dokupiłem zestaw zabezpieczający McGard.

-- edit --
Nakrętki z felg stalowych, chociaż bardzo ładne, nie pasują do alusków ponieważ mają inny stożek - za krótki.

Gdyby ktoś zastanawiał się nad zakupem felg 16" to generalnie... mam mieszane uczucia. Lepsze to niż kołpaki, ale nie ma szału. Znowu 17" oznacza już dość niski profil opony, a na naszych drogach to może być niepraktyczne, niewygodne i nawet niebezpieczne.

A tak wygląda autko na felgach Dezent TC 16"

fracz 

Kolor: Stargazing Blue
 #27  Wysłany: 2018-05-12, 00:09   

Jako że nigdy nie miałem do czynienia z nowym samochodem, chciałbym potwierdzić rozważania w tym wątku, podsumowując:

Mając autko na alufelgach letnich, przed zimą najlepiej we własnym zakresie zaopatrzeć się w pasujące stalowe felgi + opony i umówić się w ASO na zakup czujników + wyważenie i założenie przywiezionego ze sobą kompletu. Przy kolejnych sezonach już można przekręcać koła samemu lub w lokalnej wulkanizacji bez utraty gwarancji i takich tam.

Zgadza się?

tomilipin 

#28  Wysłany: 2018-05-12, 08:51   

Zgadza się.
Przy samodzielnej wymianie kół musisz tylko pamiętać, żeby dane koło znajdowało się zawsze na swoim miejscu, tzn. lewy-przód zawsze zakładasz na lewy-przód, ponieważ czujnik ciśnienia w tym kole jest zaprogramowany jako lewy-przód i tam też samochód będzie go szukał.

Wiem, że istnieje metoda przekładania kół, a właściwie zamiany ich miejscami co sezon, ale w przypadku zaprogramowanych czujników ASO odradza jej stosowanie.

qbadm 

#29  Wysłany: 2018-05-12, 12:39   

Zestaw opony + felgi kozacki :) 16" w mojej opinii wygląda optymalnie, z hankooków na pewno będziesz zadowolony :)

Odpowiedz do tematu