Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: Brak tagów.

Skrzypienie z prawej strony podczas skrętu
Autor Wiadomość
tomaszk1 

Kolor: Zielony
 #16  Wysłany: 2017-07-04, 23:54   Skrzypienie z prawej strony podczas skrętu

Witam
Bardzo proszę o pomoc w zdiagnozowaniu następującego problemu.
W trakcie jazdy do przodu (raczej przy mniejszych prędkościach, np. parkowanie) w trakcie skręcania kierownicą w lewo słyszalne jest wyraźne skrzypienie dochodzące z okolic prawego koła. Zjawisko występuje tylko w czasie jazdy do przodu i tylko przy skręcie w lewo.
Mechanik twierdzi, że sworzeń wahacza, łącznik stabilizatora i tuleje wahacza są w porządku. Wyklucza łożysko amortyzatora ponieważ skrzypienie byłoby słyszalne także na postoju. Ostatnio zauważyłem, że skrzypienia nie ma, kiedy skręcam w lewo pod górkę.
Skrzypienie jest takie jakby gumowe, jakby guma dociśnięta o coś tarła.
Nie mam kompletnie pojęcia co to może być. W najbliższym czasie zamierzamy z rodziną jechać na urlop i obawiam się jakiejś niespodzianki.
Dziękuję i pozdrawiam.

mati83 

Kolor: Granatowy
 #17  Wysłany: 2018-04-13, 10:41   

A sworznie wahacza? Może nawet nie być luzu.
Skrzypi też przy ruszaniu i hamowaniu? Po dłuższym postoju i w deszczu nie skrzypi?

tomaszk1 

#18  Wysłany: 2018-04-13, 13:16   

Sworznie były wymienione po obydwu stronach, przejechały ok 8000 km. Przy hamowaniu skrzypi ale przy ruszaniu nie. Czasem jeżdżę cały dzień i nic, a czasem nagle zaczyna, najpierw ciszej a potem coraz głośniej. Zatrzymam się na chwilę pod sklepem, zrobię zakupy (10 min.), jadę - nie skrzypi. Przejadę ok 4-5 km - czasem zaczyna skrzypieć - czasem nie. Coraz bardziej przekonuję się, że dźwięk jest raczej taki plastikowo - gumowy. Silikonem w sprayu spryskałem całe zwieszenie z lewej strony (800 ml silikonu). Wszystkie gumki, nadkola, łoże sprężyny i jej gumowe osłony, tuleje, sworzeń i łącznik stabilizatora jak również gumy stabilizatora. Krótko mówiąc lewa strona spłynęła silikonem i... nie pomogło.

srbastek 

Kolor: Czarny

#19  Wysłany: 2018-04-13, 13:35   

tomaszk1, jesteś pewny że to zawieszenie? Może jakieś plastyki czy inny element samochodu ?

tomaszk1 

#20  Wysłany: 2018-04-13, 21:00   

Teraz już nie jestem niczego pewien, ale biorę to pod uwagę, że być może to połączenie np. nadkola z osłoną błotnika (w moim egzemplarzu mam zderzaki w kolorze czarnym i plastikowe osłony na na błotniki). Spróbowałem dzisiaj smarem w sprayu psiknąć w połączenia pomiędzy plastikami i pomiędzy plastikami i metalem. Efekt był taki, że przejechałem ok 2 km od domu do sklepu słuchając irytującego skrzypienia. Po zaparkowaniu próbowałem kołysać samochodem i naciskać na przednie lewe koło i... cisza. Następnie 15 min pobytu w sklepie i powrót do domu w absolutnej ciszy. Następny wyjazd i skrzypienie od połowy drogi, następnie krótka przerwa i dalsza jazda - nic nie skrzypi.
Zamierzam zacisnąć zęby i jeździć aż to co skrzypi się wytrze i przestanie albo zacznie skrzypieć tak, że da się to zlokalizować, albo mnie odwiozą do psychiatryka i będzie mi już wszystko jedno. Krótko mówiąc albo on mnie, albo ja jego.

marcin899 

#21  Wysłany: 2018-04-16, 17:02   

sprzedaj.
Zawias + słabe wyciszenie podlogi powoduje ze tez mam dosc tego badziewia.
tylko patrze zeby go sprzedać i kupić cos normalnego

tomaszk1 

#22  Wysłany: 2018-04-16, 20:27   

Na to zawsze jest czas. Generalnie poza tym, że samochód próbuje ze mną rozmawiać w języku którego nie rozumiem, to jest całkiem przyjemne auto. Dla mnie jego podstawową zaletą jest to, że ma niezłą bryłę nadwozia, akceptowalne wnętrze, a przy tym sprawdza się w dość trudnym terenie w którym od czasu do czasu musi mnie przewieźć. Dam mu jeszcze szansę. Wczoraj przegoniłem go ponad 200 km i mniej więcej w połowie trasy przestało skrzypieć. W tej chwili delikatnie od czasu do czasu skrzypnie ale tylko przy hamowaniu. Coraz mocniej upatruję przyczyny w układzie hamulcowym.

Odpowiedz do tematu