Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: Brak tagów.

Kona 1.6 T-GDI
Autor Wiadomość
Owain 

#16  Wysłany: 2018-03-15, 10:31   Kona 1.6 T-GDI

Pozawalam sobie założyć temat, bo nie znalazłem zbiorczego tematu o Konie, szczególnie w tej wersji silnikowej. Przymierzam się do zakupu, ale myślę, że to miejsce będzie adekwatne, bo może wymienią się doświadczeniami (bolączkami) użytkownicy tego auta.

W skrócie, przemierzyłem większość salonów z ich crossoverami i w Konie się zakochałem, tym bardziej, że żona naciska na automatyczną skrzynię. Tani nie jest, ale design piękny. Crossovera chcę wziąć, bo jestem po dużych problemach z kręgosłupem i wyższe wsiadanie jest dla mnie pożądane, jednocześnie nie potrzebuję tak dużego auta jak Mazda cx-5, Renault Kadjar czy Hyundai Tucson.

Co mnie niepokoi:
- właśnie w kontekście kręgosłupa, podobno nad wyraz sztywne zawieszenie. Ja wiem, że wszystkie suvy i crossovery muszą być sztywniejsze by się nie bujać przy wyższym środku ciężkości, ale muszę się przejechać, by zobaczyć czy jazda tym nie będzie niekomfortowa. Nie wiem czy dobrym pomysłem było wyposażenie topowej wersji w felgi 18 z niskim profilem opon. Osobiście myślałbym o 17tkach a na zimę nawet 16tkach.

- Spalanie. W testach na YT czy niezależnych, w tym zagranicznych pojawiają się informacje o spalaniu rzędu 12,5 l/100km w mieście. Ja rozumiem, że 177 koni, że automat i że 4x4, ale to trochę dużo. Chyba, że taki wyniku uzyskali testujący po solidnym sprawdzaniu przyśpieszania i hamowania na trybie sport. Widziałbym tu max 10 l w mieście (vs. 8 l/100 km wg producenta).

- Kona jest wykonana wspaniale, jakość materiałów na plus w stosunku do konkurencji, ale mam wrażenie, że zamykanie drzwi i klapy bagażnika (w trzech oglądanych sztukach) jest lekko... trzaskające. Nie miękkie ale takie jakby uszczelki były za cienkie. Macie podobne wrażenia?

Owain 

#17  Wysłany: 2018-03-28, 09:16   

Czyli Kona z 1.6 T-GDI 7DCT 177KM pali więcej od Tucsona z tym samym silnikiem, który jest cięższy i wyższy (opory powietrza)?!? :shock:

vavoom 

#18  Wysłany: 2018-03-28, 10:03   

Dla Kony 1.6 T-GDI jest tylko jeden samochód (spalanie od 7.8 do 9.46), dla Tucsona sporo aut (spalanie od 7.24 do 10.71). Jeszcze jest za mało danych odnośnie Kony aby obiektywnie to porównać. Poza tym w przypadku silników turbo styl jazdy może zrobić kilka litrów różnicy.

kowal 

#19  Wysłany: 2018-03-28, 19:15   

Pytanie do tych którzy już zamówili Kony , jakie macie terminy oczekiwania na odbiór ?
Ja zamawiałem 8 lutego i termin mam na koniec czerwca

lovelypl 

#20  Wysłany: 2018-03-29, 21:03   

7 marca - przewidywany termin - początek czerwca.
Dziś dostałem maila że status się zmienił na "wysłany z fabryki".

qbadm 

Kolor: Intense Copper
 #21  Wysłany: 2018-04-17, 12:04   

Z kołami na zime to jest tak, na przykladzie nowego i30:) 1.4MPI z przodu toleruje 15" i węcej ale 1.6CRDI już tylko 16" i więcej, 15" sie nie zmieści ze względu na wieksze zaciski i tarcze. Radzę sprawdzić ile macie miejsca w 1.6 T-GDI bo odnosić się do wersji, która wychodzi na 16'' i ze słabszym silnikiem może nie być wymierna :)

Owain 

#22  Wysłany: 2018-04-17, 12:17   

Ja dostałem odpowiedź z Hyundai Polska niby niejednoznaczną, ale jakby jednoznaczną ;)
Uprzejmie informujemy, że informacje o parametrach technicznych samochodu m.in. o dostępnych felgach są dostepne w instrukcji obsługi – może się Pan z zapoznać z tym dokumentem na stronie: http://www.hyundai.pl/Serwis/Instrukcje_obslugi/.
W załączniku przesyłamy tabelę z kompatybilnymi oponami i obręczami dla modelu Kona. W razie dodatkowych pytań pozostajemy do dyspozycji.

Dodatkowo wkleili:

qbadm 

Kolor: Intense Copper
 #23  Wysłany: 2018-04-17, 19:54   

Wychodzi na to, że masz odpowiedź: do Kony wchodzą felgi >=16" :) To łatwo sprawdzić: wewnątrz między felga a zaciskiem musi być minimum 2 cm luzu, żeby weszła felga rozmiar mniejszą lub nawet dwa rozmiary zgodnie z tym co przysłał Hyundai :) U mnie w i30 jest 0,5cm, nie ma szans wrzucić 15" na zimę :(

Odpowiedz do tematu