Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: 1248cm3, czy, i20, lpg, na, nadaje, sie, silnik

[i20] Czy silnik 1248cm3 nadaje się na LPG ?
Autor Wiadomość
Lukaszp78
[Usunięty]

#16  Wysłany: 2013-09-05, 12:59   [i20] Czy silnik 1248cm3 nadaje się na LPG ?

Robię 20 000km rocznie i założenie instalacji LPG jest ekonomicznie uzasadnione, nigdzie jednak nie mogę znaleźć informacji czy silniki 1248cm3 78KM (rok prod 2010) dobrze znoszą instalacje LPG.

Ed. Wydzielenie postu z kompletnie nieodpowiedniego miejsca. Następnym razem będzie ostrzeżenie. Tekla

Dodane: usunęłam dubel tematu, założony znów w złym miejscu. Posty scalone. Ostrzeżenie poleciało. Tekla
Ostatnio zmieniony przez Złośnik 2014-02-12, 22:24, w całości zmieniany 4 razy  

Jesionki 

Kolor: biały
 #17  Wysłany: 2017-02-23, 19:02   

gabor76 napisał/a:
Jeśli ktoś mógł by poradzić czy lubryfikacja jest konieczna w Hyundai i20 z 2009r. chętnie wysłucham rad :))

Jeśli posiadasz silnik o pojemności 1248 cm3, mocy 57kW (77PS), o kodzie G4LA (1200 CC - KAPPA), to posiadasz regulację luzu zaworowego hydrauliczną, automatyczną. W związku z powyższym gaz nie powinien zaszkodzić i lubryfikacja co prawda nie zaszkodzi, ale i nie jest niezbędna. Załączam wykaz silników, do których jest zalecane założenie lubryfikacji. Na wykazie przeważnie znajdują się silniki, które nie posiadają hydraulicznie kasowanych luzów zaworowych.

lubryfikacja Wykaz.pdf
Pobierz Plik ściągnięto 148 raz(y) 124,77 KB

mielnicki1987 

#18  Wysłany: 2018-02-09, 10:19   Hyundai i20 1.2 2012r LPG?

Cześć, potrzebuje fachowej porady jaka instalacja najlepsza będzie dla mojego auta, czy silnik nadaje się do zagazowania, jaki jest koszt i żywotność takiej instalacji? Jest to moja pierwsza styczność z zasilaniem samochodu LPG. Rozważam zainstalowanie LPG, wiem że opłacalność inwestycji zależy od przebiegów - te są różne, więc tutaj chciałem się skupić na kwestii czysto mechanicznej i eksploatacyjnej. Czy silnik ten jest polecany pod LPG? Chodzi mi czy jakieś jego części będą się zdecydowanie szybciej zużywały itp itd. Wydaje mi się, że jest to prosta konstrukcja więc nie powinno być problemów. Jak wygląda kwestia spalania? Ile % więcej spali LPG od benzyny, lub konkretne wartości. Może są tutaj ludzie, którzy mieli styczność z tym silnikiem. Kwestia osiągów, czy spadek mocy jest zauważalny? Ile wynosi koszt zamontowania takiej instalacji? Jakość podzespołów wiadomo, żeby była odpowiednia. Z góry dziękuję za pomoc.

robaszek127 

Kolor: czerwony
 #19  Wysłany: 2018-02-09, 18:57   

Skoro to pierwsza styczność z lpg to raczej słaby silnik do tego wybrałeś. Nie wiem czy się nie mylę, ale czy w tych silnikach nie ma problemu z głowicami za słabymi do gazu?

karino13 

#20  Wysłany: 2018-03-26, 22:26   

polecam zapoznanie sie z lista Prins'a silnikow ktore nie nadaja sie do gazu.

yunior81 

#21  Wysłany: 2018-03-27, 13:52   

mielnicki1987 napisał/a:
Jest to moja pierwsza styczność z zasilaniem samochodu LPG

To trzeba zacząć od lpg-forum.pl , tam znajdziesz konkretną odpowiedz na swoje pytania/e jak tez znajdziesz polecane warsztaty. Nic więcej nie potrzebujesz na razie.

RaQu 

#22  Wysłany: 2018-03-28, 10:27   

mielnicki1987 napisał/a:
Jak wygląda kwestia spalania? Ile % więcej spali LPG od benzyny, lub konkretne wartości.

Spalanie na gazie zawsze jest większe wynika to z wielu fizyko/chemicznych zależności gazu. Średnio spalanie LPG jest większe o ok 20% od spalania benzyny (przy Stechiometrycznej dawce paliwa)

mielnicki1987 napisał/a:
Kwestia osiągów, czy spadek mocy jest zauważalny?

Na dobrze wystrojonej instalacji LPG nie ma prawie różnicy lub jest ona niewielka i wynosi kilka % (instalacja IV Gen) które jest nieodczuwalne przez większość użytkowników. Wszystko zależy od tego jak ktoś tą instalację zamontuję a także od wielu innych czynników jak w jakim stanie są (filtr, świece, Kable WN itd.)

Odpowiedz do tematu