Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: Brak tagów.

[i10 PA] Centralny zamek
Autor Wiadomość
kosmos2011 
HYUNDAI E4U JAJKO

Kolor: Desert Sand Metalic
 #1  Wysłany: 2018-01-17, 21:57   [i10 PA] Centralny zamek

W i10 centralny zamek opierał się na dwóch metodach sterowania:

1. Za pomocą kluczyka mechanicznie poprzez przekręcenie kluczyka w zamku drzwi kierowcy sterownik (nie siłownik) odblokowywał wszystkie drzwi. Dodatkowo ten system mógł być lub nie sprzężony z ETACS (foto1,2 i 3)

2. Za pomocą pilota + alarm (foto 4)

W pierwszym przypadku bez ETACS należy dokupić centralkę centralnego zamka (sterowanie masą) + jeden siłownik do drzwi kierowcy i cieszyć się sterowaniem na pilota .

Jak podłączyć (foto 3 i 5)
.
.

2018-01-17_224129.png
Plik ściągnięto 49 raz(y) 547,59 KB

2018-01-17_212841.png
FOTO 5
Plik ściągnięto 90 raz(y) 159,73 KB

2016-10-30_131547.png
FOTO 4
Plik ściągnięto 48 raz(y) 56,73 KB

2016-10-30_132313.png
FOTO 1
Plik ściągnięto 40 raz(y) 43,78 KB

2016-10-30_132331.png
FOTO 2
Plik ściągnięto 16 raz(y) 48,09 KB

2016-10-30_132339.png
FOTO 3
Plik ściągnięto 28 raz(y) 82,45 KB

jurekg 

#2  Wysłany: 2018-01-18, 16:33   

Dziękuję za obszerne info .

edzior77 

#3  Wysłany: 2018-02-10, 21:09   

cześć,
wielkie dzięki ze udostępnione schematy.
mam jednak kilka pytań co do samego montażu :
jaki zakupić siłownik - mastera czy slave?
czy macie jakieś propozycje co samego siłownika - wielkość slim czy normalny rozmiar
gdzie się wpinać/wlutowywać z przewodami z nowej centralki - od strony drzwi czy od strony kabiny, do fabrycznej centralki sterowaniem centralnym zamkiem czy do samych przewodów
gdzie jest fabryczna centrala sterowaniem centralnego zamka.

jurekg 

#4  Wysłany: 2018-03-13, 06:49   

Edzior77, jak się czegoś dowiesz odnośnie tych siłowników , napisz na forum, ok?

edzior77 

#5  Wysłany: 2018-05-06, 15:36   

Sterownik zakupiony tutaj :
http://allegro.pl/sterown...6880469794.html

Siłownik SLAVE zakupiony tutaj :
http://allegro.pl/silowni...6982359219.html

1. demontaż boczku drzwi od strony kierowcy : odkręcić 6 śrub , dwie od strony zamka, dwie od strony słupka , jedna pod klamką i jedna w rączce boczku
2. odpinamy wtyczkę od zamka fot 1 , w miejscach zaznaczonych strzałką sprawdzić czy jest napięcie około 12 V , nas interesują przewody koloru czarnego oraz brązowy
3. dla bezpieczeństwa wyjmujemy bezpiecznik 20A fot 2 – zaznaczony strzałką
4. przecinamy przewód czarny i brązowy około 10 – 15 cm od wtyczki .
5. podłączamy przewody od centralki zgodnie z instrukcją fot 3 : czerwony + żółty + żółto-czarny z centralki do brązowego z wtyczki , czarny + pomarańczowy + pomarańczowo-czarny z centralki do czarnego z wtyczki
6. podłączamy przewody z centralki do siłownika : w tym przypadku - z powodu montażu siłownika oraz jego pracy - przewody podłączamy odwrotnie niż na załączonej instrukcji , biały z siłownika z zielonym z centralki , biało-czarny z siłownika z niebieskim z centralki
ja łączyłem to końcówkami elektrycznymi i zaciskałem zaciskarką i izolowałem
izolacją fot 4
7. zamek działa na stalowym elastycznym drucie w oplocie . Musimy obrać kawałek oplotu by dostać się do drutu – fot 5 biała strzałka . Jako że po obraniu oplotu drut nie przesuwa się poprawnie należy złapać linkę w dwóch miejscach w moim przypadku to opaski
elektryczne fot 5 i fot 7 czerwone strzałki
8. montujemy siłownik do drzwi fot 6
9. łączymy cięgno siłownika i cięgno zamka, po wyregulowaniu zamknij/otwórz dokręcamy nakrętki – w tym przypadku musiałem użyć zapinki do linek bo cięgno zamka jest bardzo cienkie i fabryczna kostka łączeniowa nie sprawdziła się – fot 7
10. podpinamy wtyczkę do centralki i wpinamy wcześniej wyjęty bezpiecznik 20A
11. wykonujemy próbę zamknij – otwórz , przed próbą warto otworzyć okno by w razie problemów móc dostać się do środki
12. pod boczkiem jest dość ciasno , musimy obciąć śruby od spinki – zawadzają o boczek.
13. montujemy centralkę w boczku w miejscu usuniętej żółtej pianki – w zestawie jest taśma dwustronnie lepna fot 8
14. montujemy boczek i przed przykręceniem śrub wykonujemy próbę zamknij/otwórz .
Jeżeli wszystko działa poprawnie przykręcamy śruby.

Całość montowałem w boczku – producent zaleca w w środku gdzieś pod konsolą – w moim przypadki musiałem zdjąć tylko boczek drzwi bez rozbierania konsoli słupków czy wtyczek między drzwiami a słupkiem.
Osobiście zrezygnowałem z tego z powodu trudności przeciągnięcia przewodów z drzwi do słupka i dalej do instalacji samochodowej .
Zakupiona przeze mnie centralka ma możliwość podpięcia sygnalizatorów – nie zrobiłem tego – czytaj wyżej
Jak ktoś się zdecyduje się jednak je podłączyć proszę napisać co i jak
Można podłączyć jakiś brzęczyk 12V – jeden z brązowych z centralki do czerwonego od brzęczka a masa z brzęczka do masy samochodu . Jakiś mały brzęczek można zamontować w boczku.
Jeżeli będzie mi przeszkadzać brak sygnalizacji to pewnie zdecyduję się na brzęczek i z pewnością napiszę jak wyszło.

Powodzenia … :)

fot 1.jpg
Plik ściągnięto 11 raz(y) 2,12 MB

fot 2.jpg
Plik ściągnięto 7 raz(y) 2,68 MB

fot 3.jpg
Plik ściągnięto 15 raz(y) 217,48 KB

fot 4.jpg
Plik ściągnięto 9 raz(y) 1,61 MB

fot 5.jpg
Plik ściągnięto 8 raz(y) 2,32 MB

fot 6.jpg