Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: cascade, diagnostyka, emulator, hiscan, hyundai, marki, pelna, samochodow, v0.9.3

Pełna diagnostyka samochodów marki Hyundai emulator Hi-scan (CASCADE v0.9.3 i 4)
Autor Wiadomość
kosmos2011 
HYUNDAI E4U JAJKO

Kolor: Desert Sand Metalic
 #391  Wysłany: 2014-09-08, 17:38   Pełna diagnostyka samochodów marki Hyundai emulator Hi-scan

W celu określenia czy w Twoim samochodzie złącze DLC posiada prawidłowe podłączenia żeby móc korzystać z poniższej aplikacji należy tutaj http://service.hyundai-mo...ro5/index.tiles wybrać jak poniżej na rysunku.

Dzięki koledze Szefu19 z zaprzyjaźnionego forum HCC i kolegą z newtiburon.com mamy teraz bezpłatny dostęp do narzędzia diagnostycznego HI-SCAN, którym dotychczas dysponowały tylko serwisy. Umożliwia to teraz samodzielne kasowanie błędów nie tylko jak to było dotychczas silnika, ale i ASB, ABS, SRS. Jeśli nie posiadamy w samochodzie ASB, ABS, SRS to nie musimy nic lutować i tak jak z ELM327 diagnozujemy tylko silnik.

Podczas modyfikacji interfejsu proszę nie łączyć (oprócz modelu Coupe) pinu 15 z pinem 7 (K-line). W innych modelach może pod pinem 15 być coś innego niż DTC więc lepiej nie ryzykować.

Opis pinów (zdjęcie z tematu forum HCC) gniazda DLC w Coupe widok płytki pinami samego interfejsu. Piny w samym gnieździe DLC w samochodzie są takie jak na zdjęciu poniżej.

W tym temacie http://www.forum.hyundaic...php?f=4&t=12542 opisano w skrócie czym i jak się połączyć z komputerem samochodu. Przed próbą podłączenia należy wykonać konfigurację portu do którego będzie podłączony interfejs wg poniższej instrukcji Szefu19

„podłącz interfejs do komputera (nie podłączaj jeszcze do gniazda DLC w samochodzie) przy dostępie do internetu komputer pobierze sterowniki, Wejdź w Menadżera Urządzeń, rozwiń zakładkę Porty (COM, LPT), wybierz USB Serial Port i wejdź we właściwości, następnie w zakładkę Ustawienia portu i wybierz prędkość 115200 oraz kliknij zaawansowane i czas opóźnienia ustaw na 1”
Po wypakowaniu plików na dysk uruchamiany program z pliku CASCADE.exe i pojawi się wtedy okno z wyborem marki lub kraju pochodzenia auta wybieramy HYUNDAI KIA.bin

Następnie z tego okna wybieramy 01.Vehicle Diagnosis i klikamy enter.

Z tego okna wybieramy strzałką w górę lub dół 02. Hyundai General i klikamy enter.

Z tego okna wybieramy strzałką w górę lub w dół model samochodu który chcemy zdiagnozować i klikamy enter.

Następnie ukaże się nam takie okno gdzie możemy wybrać strzałką w górę lub dół jakie podzespoły chcemy diagnozować i klikamy trzy razy enter.

W czasie łączenia wyświetlany będzie komunikat.

Poniżej znajduje się opis funkcji przycisków. Dodatkowo po lewej stronie na dole znajdują się przyciski REC, PLAY, STOP one służą chyba do zapisywania i odtwarzania przebiegów sygnałów np sondy lambda.

Dodatkowo u dołu głównego okna pojawia się napis RUNNING oznaczający że istniej połączenie programy z samochodem i napis interface z obok z wyświetlanym rodzajem chipa w naszym przypadku będzie to FT232RL.

Do tego tematu nie będzie dodany tag.

Po uruchomieniu programu po jakimś czasie Norton 360, a w szczególności sonar usuwa (uznaje go za złośliwy) mi program co powoduje że muszę ponownie go wypakować. Napiszcie jak jest u Was.
Ostatnio zmieniony przez kosmos2011 2017-04-02, 14:21, w całości zmieniany 4 razy  

dyzmak 

#392  Wysłany: 2018-02-01, 09:07   

Zakupiłem kabel VAG KKL PL USB FTDI 232 RL.
Mam Hyundaia I30 rocznik 2007 (FD) 1.6 CRDI 115KM produkcji koreańskiej VIN zaczyna się KMHD.
Kabel chcę używać do diagnostyki oraz chcę zakodować nowy kluczyka do immobilizera.
Po przeczytaniu całego tematu zastanawiam się czy mam połączyć piny 7,8,12 czy 7,8,12,13?
Czy Cascada będę mógł zakodować nowy kluczyk?
Posiadam kluczyk bez pilota, nieskładany.

kosmos2011 
HYUNDAI E4U JAJKO

#393  Wysłany: 2018-02-01, 18:09   

Jeśli chodzi o immo to potrzebny jest pin.

dyzmak 

#394  Wysłany: 2018-02-01, 23:37   

Z pinem może być problem więc sam nic nie zrobie.
A z lutowaniem to które styki połączyć?

radeksr2 

#395  Wysłany: 2018-02-07, 20:34   

kosmos2011 napisał/a:
Możesz spróbować tylko trzeba podać na interfejs +12V bo w gnieździe nie ma.
.

Możesz mi łopatologicznie wytłumaczyć jak to podłączyć żeby sprawdzić sam abs? Zlutowałem 8,7 i 12 razem. Na 4 pin dalem mase a na 16 +12. i Teraz który pin w interfejsie muszę połączyć z gniazdem 12pin? Bo już się trochę pogubiłem.

2017-12-27_212158.png
Plik ściągnięto 20 raz(y) 45,37 KB

Chorazy 

Kolor: BX SILVER
 #396  Wysłany: 2018-02-14, 18:39   

Dziś podjąłem próbę połączenia się i niestety nie zdołałem się połączyć, ani z silnikiem ani z srs airbag, przy próbie połączenia miałem ciągle "establishing communication", po nieudanej próbie wracał do menu, zauważyłem, że przy łączeniu miga kontrolka "break" w cascadzie. Jakieś porady?

provokator 

Kolor: silver silk
 #397  Wysłany: 2018-02-22, 19:40   Hi scan

Jak wygląda sprawa ze współpracą cascade ( hi scana) z Hyundai i40? Przeczytałem cały temat, jednoznacznej odpowiedzi nie znalazłem (szukałem głównie info na temat kabelka ). Chociaż analizując dostępne w cascade samochody (brak i40 ) raczej czarno to widzę. Może ktoś podpowie jakieś rozwiązanie w kwestii co do i40 zamiast cascade?

kosmos2011 
HYUNDAI E4U JAJKO

#398  Wysłany: 2018-02-22, 19:42   

Odpowiedź jest na poprzedniej stronie.

provokator 

#399  Wysłany: 2018-02-22, 19:59   

To na mój post odpowiedź?
Jeśli tak, to kurcze przeczytałem jeszcze raz poprzednią stronę i odnośniki z niej.
Efekt? Dalej mam mętlik, być może już przemęczony jestem, albo mi na oczy padło.
No chyba, że w i40 tak samo jak w i30?
Ostatnio zmieniony przez Brt 2018-02-25, 23:12, w całości zmieniany 1 raz  

kosmos2011 
HYUNDAI E4U JAJKO

#400  Wysłany: 2018-02-22, 20:01   

O przepraszam dwie strony wstecz.

provokator 

#401  Wysłany: 2018-02-22, 20:25   

kosmos2011 napisał/a:
Tylko GDS lub inne Delphi-e itp.

I w końcu wszystko jasne. Dzięki.

kosmos2011 
HYUNDAI E4U JAJKO

#402  Wysłany: 2018-02-22, 20:30   

Niestety oryginalny GDS jest poza zasięgiem finansowym.

Szkoda wczoraj się dowiedziałem że np. GDS-em można wymusić czyszczenie sondy lambda.

Klony Delphia DS150 już można dostać w ludzkiej cenie, ale nie całkiem legalnie.

Do silnika wystarczy zwykły ELM 327.

provokator 

#403  Wysłany: 2018-02-22, 20:39   

Zaiste cena GDS-a zabija! Do silnika jak najbardziej ELM. Chociaż chciałem coś lepszego - miałem taki przypadek (zresztą opisany na forum ), że po zmianie felg i opon zapalił mi się na żółto ESP i Autohold. Miejscowi "fachowcy" niestety nie dali z tym rady ( min. teoria że chyba poszła taśma od skrętu koła kierownicy :)). Całe szczęście, że autko było na gwarancji - więc wizyta w serwisie i jak się okazało wystarczyło zrobić kalibrację kółek.
Niestey gwarancja się powoli kończy...

marrgoss 
Getz żony ;)

Kolor: granatowy
 #404  Wysłany: 2018-03-07, 15:22   

Kupiłem kabel VAG na chipie który polecacie, mam Cascade. Czy w moim Getzie 1.3 zdiagnozuje sondy lambda bez lutowania kabelków?
Mam kabel na ELM327 ale nim tylko kasuję błędy silnika (nagminnie wywala P0133) nic za bardzo wiecej nie zdziałam nim, dlatego kupiłem tego VAGa

Hants 

Kolor: Szary połysk
 #405  Wysłany: 2018-03-24, 02:58   

Czy ktoś mnie może oświecić na czym polega piękno i użyteczność tego GDS?

Cenę bym jeszcze zniósł, ale w czym to jest lepsze od Cascade?

Przykładowy link z ebay:
https://www.ebay.co.uk/it...1.c100167.m2940

dziki1971 

Kolor: srebny metalic
 #406  Wysłany: 2018-03-24, 13:54   

Tylko ze pisze,jeśli chcesz robić samochody europejskie, musisz kupić oprogramowanie GDS VCI HDD, skontaktuj się z naszym działem obsługi klienta, aby uzyskać link
trzeba by poniesc dodatkowe koszta pare stowek
Ostatnio zmieniony przez Brt 2018-04-02, 13:39, w całości zmieniany 1 raz  

Odpowiedz do tematu