Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: klekot, silnika

[i20 PB] klekot silnika
Autor Wiadomość
Joanna 

#1  Wysłany: 2017-08-15, 13:13   [i20 PB] klekot silnika

Witam , jestem tutaj nowa ...więc proszę wybaczyć mi wszelkie niedociągnięcia :)

Jestem od 2,5 roku właścicielką Hyundaia i 20 silnik 1,2 z 2014 r.
Autko ma przejechane 38.000 km. ok 3 tyg temu pojawił się dziwny odgłos prawdopodobnie z silnika, początkowo słyszałam go w kabinie przy dodawaniu gazu , jakby cichy regularny"klekot" " stukanie ". W tym momencie nawet na wolnych obrotach słyszę, że silnik pracuje inaczej...głośniej ... jak by "cykał" . Przepraszam za te dziwne określenia , ale daleko mi do znawcy motoryzacji :)
Olej wymieniony..
W ASO panowie debatowali w kilku 3 dni. Jezdzili , sprawdzali , wykluczyli sprzęgło, przeguby..
Do sprawdzenia: półpierścień na wale korbowym, rozrząd wraz z napinaczem ( 1 mechanik jest pewien ze na 99,9% to to ), popychacze, ew. sworzenie tłoków i panewki.

Czy możliwe jest aby takie awarie silnika wystąpiły po takim przebiegu ?
Oczywiscie nie mam juz gwarancji... a wiem , że czeka mnie rozbiórka silnika.

Jestem z Łodzi , czy może ktoś zna mechanika w tych okolicach który zna się na rzeczy i nie oszuka ...za bardzo...

Zupełnie nie wiem czy zaczynać od sprawdzenia rozrządu ( łańcuch), czy od razu brac się za silnik.

Help

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez Brt 2017-08-15, 21:45, w całości zmieniany 1 raz  

steyr 

Kolor: Ciemny:p
 #2  Wysłany: 2017-08-16, 06:51   

Witam,

czy odgłos obecnie pojawia się cały czas tzn w całym zakresie obrotów? Na postoju również, czy tylko podczas jazdy? Czy "wciśnięcie" sprzęgła powoduje zmianę w odgłosie pracy silnika? Można nagrać odgłos pracy silnika i wrzucić na forum. pozdrawiam

srbastek 

Kolor: Czarny
 #3  Wysłany: 2017-08-16, 07:45   

Auto jest na gwarancji? Bo jak jest niech ASO w ramach gwarancji się tym zajmie.

Joanna 

#4  Wysłany: 2017-08-16, 12:18   

Witam

dzwięk pojawia się przy dodawaniue gazu, natomiast na wolnych obrotach dzwięk silnika jest głosniejszy, tez słychac klekot.
postaram sie załaczyc filmiki.

MarcoAntonio 

Kolor: cashmere brown
 #5  Wysłany: 2017-08-16, 19:08   

Witam, może się oddzywać przepustnica, albo silnik krokowy, ale przy tym przebiegu byłoby to dziwne. Może któraś poduszka podtrzymująca silnik siadła ;-)

kosmos2011 
HYUNDAI E4U JAJKO

Kolor: Desert Sand Metalic
 #6  Wysłany: 2017-08-16, 19:19   

W silniku G4LA nie ma silniczka krokowego.

qhyundai 

#7  Wysłany: 2018-01-08, 23:01   

Podepne się pod temat bo objawy mam podobne. Na zimnym silniku przy dodawaniu gazu słychać klekot. Jak silnik pochodzi z 10 min szum ustaje. Klekot słyszalny tylko w momencie dodawania gazu w okolicy 2000 obrotów. Puszczenie gazu - od razu klekot ustaje. Po około 10 min dodawanie gazu nie powoduje juz takich objawóch.

Z góry dziękuję za wszelkie wskazówki!

nadamus 

#8  Wysłany: 2018-01-09, 04:49   

nie znam dokładnie tych silników ale najbardziej prawdopodobne jest że jak klekot to wina zaworów lub rozrządu (tak na 90%). kiedyś czytałem że hyundai miał "przygodę" z wadliwymi rozrządami- wyciągały się łańcuszki - może tutaj trzeba szukać.

kacper077 

Kolor: Grafit
 #9  Wysłany: 2018-01-10, 08:09   

Dzień dobry

U mnie padł katalizator i sonda.

Silnik nie miał siły jechać na małych obrotach.

Dopiero przy 2000 nabierał siły.

Przy przygazowaniu charakterystyczne klekotanie (niezbyt głośne).

Samochód na gwarancji , więc wymiana.

Jak odbiorę to dam znać czy coś jeszcze padło.

Przejechane 80kkm. :cry:

steyr 

Kolor: Ciemny:p
 #10  Wysłany: 2018-01-12, 22:56   

Na gwarancji? Który rocznik, problem występował w starszych rocznikach. Myślałem że to poprawili :-/

kacper077 

Kolor: Grafit
 #11  Wysłany: 2018-01-15, 06:44   

2012 kupiony w 2013

Kudłaty_1975 

Kolor: czarny
 #12  Wysłany: 2018-01-15, 21:58   

Temat katalizatora w i20 był poruszany na forum. O tu: http://hyundaiklub.pl/for...lizator&start=0

Odpowiedz do tematu