Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: Brak tagów.

[Grandeur] Wymiana doświadczeń
Autor Wiadomość
radost 

#46  Wysłany: 2014-01-14, 10:38   [Grandeur] Wymiana doświadczeń

Czy są na forum właściciele Gradneura w wersji od 2005? Z miłą chęcią poznam doświadczenia właścicieli z tym autem dotyczące eksploatacji, dostępności części zamiennych, awaryjności. Od kilku dni jestem właścicielem tegoż rodzynka na naszych drogach z silnikiem 3.3. Bardzo wdzięczny był bym także za pdfy z instrukcjami czy serwis manualem.

orzeł 

Kolor: srebrny
 #47  Wysłany: 2017-02-23, 22:48   

bartezzz, Powiem szczerze,że jeszcze nigdy nie miałem potrzeby wymieniać w/w kół.Natomiast sprawdziłbym zawór w filtrze oleju bo być może jest uszkodzony i opada olej co skutkuje chwilowy brak podtrzymania ciśnienia oleju

Czukwa 

#48  Wysłany: 2017-03-06, 11:27   

Cześć wszystkim. Pod koniec lutego nabyłem drogą kupna Grandeura, w rzadzszej wydaje się wersji silnikowej 2.2 CRDI. Dotychczas przejechałem 1kkm, a przesiadłem się ze starego Suzuki Baleno - dość dramatyczna różnica w doświadczeniu ;-) Auto ma przejechane 146kkm, i w perspektywie kilkunastu tysięcy rozrząd do roboty. Chętnie odpowiem na pytania ciekawskich lub/i przeczytam wszystkie Wasze porady.

drobny 

#49  Wysłany: 2017-05-18, 13:48   

Mam pytanie.. Mój Grandeur to 2006r. model - w kierownicy niestety nie mam regulacji radia... mam okazje nabyć taką samą z modelu 2008r gdzie regulacja jest. Pytanie czy to będzie kompatybilne czy stratą czasu ? :)

orzeł 

Kolor: srebrny
 #50  Wysłany: 2017-05-18, 19:52   

Jeżeli kierownica jest taka sama,to na 100% wszystko pasuje.Ja kupiłem kierownice i przełożyłem przyciski oraz kabelki łączące przyciski tempomatu z przyciskami radia i wszystko działa prawidłowo.Pozdrawiam i powodzenia życze

Pele83 

#51  Wysłany: 2017-06-06, 18:52   

Cześć przymierzam się do zakupu grandura mam już upatrzonego w gazie tylko brak osłony górnej silnika. Czy jest to spowodowane brakiem miejsca z powodu wtryskiwaczy gazu?

drobny 

#52  Wysłany: 2017-06-09, 10:50   

CZeść, U mnie osłona jest z gazem normalnie. Może to jakiś stary gaz na jakiś listwach grubych i dlatego sie nie mieściło z osłoną.. Albo przyczyna jest zupełnie inna

drobny 

#53  Wysłany: 2018-01-12, 13:41   

TAkie doświadczenie: Lpg nie chce sie przełączyć na benzyne - sprawdzam pod maską - wywaliło sporo płynu z pod korka chłodnicy. Dolewam płynu do zbiornika wyrównawczego z 0,5l i reszte tyle samo pod korkiem chlodnicy. Jadę 50m dalej a on nagle dostaje temperatury. Zatrzymuje się - po 10min włączam i na postoju temp jest normalna ale w wężu do silnika nie ma płynu- czyli sie zapowietrzył - dojezdżam delikatnie okolo 500-600m do mechanika- temperatura szybko rośniej około 3/4 i wyżej- między czasie gaszę na światłach żeby temp spadła. OK- mechanik nastpnego dnia odpowietrzył, Odpalił to poszły kłęby dymu bialego.. poźniej już wszystko normalnie. - sprawdzam codziennie żadnych mazi czy bąbelków w płynach. Nie wiem jak było wcześniej ale wąż jest twardy - nie jak kamień ale dość twardo. Rok temu głupi mechanik nie potrzebnie tak mi czyścił nagrzewnice że nie wiadomo gdzie zaczęło dużo płynu ubywać - dosypałem proszku do chłodnicy- jak ręką odjął - teraz znowu problemy. Miedzy czasie mialem reduktor na wykończeniu - gazwonicy wczoraj go zrobili i powiedzieli ze co2 jest w układzie i węże twarde więc... Ale wierzyć nie chcę -
. CZy to możliwe że przy tak małym przebiegu 172tyś trzeba wymieniać uszczelke pod głowicą? ? ?
Już byłem umówiony na wymianę napinaczy ale muszę się wstrzymać. . . obserwuję ale nie wiem czy znow proszku lub Blue Devil nie wlać do chłodnicy..

bartezzz 

Kolor: czarny
 #54  Wysłany: 2018-03-29, 23:11   

Witam, u mnie osłona silnika też jest normalnie a gazu prawie nie widać. Drobny daj znać co u Ciebie z autem wyszło.

drobny 

#55  Wysłany: 2018-06-26, 11:57   

Auto śmiga dobrze nawet lepiej od zmiany oleju. Dosypalem troche proszku do chłodnicy i płyn przestał znikać. Gazownicy mówili ze uszczelka a 2 mechników że raczej nie uszczelka i obserwować. Póki co jest ok.
;-) Chłopaki kumate pomóżcie mi z przewodami hamulcowymi. Normalnie Nigdzie nie idzie ich zakupić w ipartach itp...chyba że z fox 3tyg. dostwy- 290zl za sztuke to wiadomo można samemu importować :).
Może poradzicie jakieś pasujące dobre zamienniki z innych aut ???
Ewentualnie wychaczyłem z rockauto.us przewody firmy Sunsong ale to ostateczność bo jakieś chinole - ale 50$ z przesyłka komplet wiec różnica kolosalna. :mrgreen:

Odpowiedz do tematu