Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: Brak tagów.

Czujniki ciśnienia TPMS - drugi komplet kół
Autor Wiadomość
liet 

#16   Wysłany: 2017-11-11, 17:09   Czujniki ciśnienia TPMS - drugi komplet kół

Planuję kupić kompletne koła zimowe z czujnikami TPMS. Sęk w tym, że nie jestem w 100% pewien z czym się to wiąże. Chciałbym uniknąć konieczności wizyt w serwisie przy każdej zmianie kół. Jeden z dealerów twierdzi, że samochód bez problemu rozpozna / dogada się z drugim kompletem czujników, a co za tym idzie nie potrzebna jest jakakolwiek ingerencja (programowanie, dodawanie czujników itp.). Drugi - ten u którego kupuję samochód, uważa że wymiana kół "raczej"(?) musi się odbywać przy udziale serwisu. Nie jestem w stanie w pełni ocenić kompetencji pracowników obu serwisów, mimo iż odpowiedź pierwsza wydaje się dużo bardziej konkretna. Będę wdzięczny za informację w temacie.

qbadm 

Kolor: Intense Copper
 #17  Wysłany: 2018-01-03, 13:10   

kosmos2011 napisał/a:
AndrzejK napisał/a:
po co wymieniać czujniki w kołach zimowych

Co z ubezpieczeniem?

Idąc tą drogą to i do brudnych szyb by się ubezpieczyciel czepiał ;)

qbadm 

#18  Wysłany: 2018-01-08, 10:51   

kosmos2011 napisał/a:
AndrzejK napisał/a:
po co wymieniać czujniki w kołach zimowych

Co z ubezpieczeniem?

A co z czujnikami, które pokazują ciśnienie mocno orientacyjnie? U mnie na dwóch kołach 2,2bar a na pozostałych dwóch 2,1 i to tylko kiedy napompuję na Orlenie, gdziekolwiek indziej 2,2 na pistolecie to 2,4-2,5 na odczycie z czujników, przy czym zaznaczam, czujniki z prawej strony auta zaniżają 0,1bar...

Ja bym to tego wagi nie przykładał a już na pewno nie przyłoży ubezpieczyciel...

pagin 

Kolor: Moon Rock
 #19  Wysłany: 2018-01-11, 19:53   

Witam,

Pozwole sobie ponowic wczesniejsze moje pytanie:
- w kolach mam czujniki o nr 52933-F2000 Continental. Chcialbym kupic czujnik do drugiego kompletu kol. Zastanawim sie czy komputer bez problemu przyjmie czujniki od modelu i30GD, czyli czujniki o nr 52933-3N100 Continental. Jak to sprawdzic majac taki czujnik w reku?

Inne pytanie mam nastepujace. Jezeli pozostane przy jednym komplecie z czujnikami i drugim bez czujnikow, to w jakim komplecie, wg Was, umiescic te czujniki: w letnim czy zimowym. Chodzi mi o wzgledy praktyczne.

Pozdrowienia

qbadm 

#20  Wysłany: 2018-01-19, 12:21   

Kup czujniki w ASO i bedziesz miał 100% pewności, że zadziała :) Miałem ten sam problem: brać od Kia Cee'd czujniki z '15 roku czy nie brać? Ostatecznie kupiłem opony zimowe, wrzuciłem na alu od letnich i mam prawie rok na skompletowanie zestawu na stalówkach z czujnikami :) Koszty spore ale rozłożą się na kilka lat :)
Ostatnio zmieniony przez Brt 2018-03-18, 10:26, w całości zmieniany 1 raz  

pagin 

Kolor: Moon Rock
 #21  Wysłany: 2018-01-19, 12:51   

No tak, nowe, oryginalne czesci prawie zawsze sa dobrym rozwiazaniem ... tylko te ceny :-)
Na razie zmierzam w kierunku przelozenia czujnikow do kompletu opon letnich na alu.
Zas komplet zimowy na felgach stalowych bedzie bez czujnikow.

qbadm 

#22  Wysłany: 2018-01-19, 14:44   

To prawda ale weź pod uwagę, że te ceny ASO i tak są przystępne w stosunku do innych marek :) Ja użytkuję auto w leasingu, więc mam akcesoria właściwie po cenach netto - zakupiłem ostatnio chlapacze przód/tył za mniej niż 100PLN/komplet :) Do golfa płaciłem prawie 400PLN :/

asche 

Kolor: Intense Cooper
 #23  Wysłany: 2018-05-08, 19:10   

Do tych TPMS trzeba mieć jakieś specjalne alufelgi? Szukam jakiś fajnych 16-tek pod nowe opony co mi zostały po starym aucie a z tego typu czujnikami nie miałem wcześniej styczności.

qbadm 

#24  Wysłany: 2018-05-09, 21:54   

Dzwoń do ASO i pytaj :) Moje felgi mają spłaszczenie w miejscu gdzie nakrętka trzyma czujnik ale nic mi nie wiadomo, żeby do stalowych felg były inne czujniki...

tomilipin 

Kolor: Engine Red (Solid JHR)
 #25  Wysłany: 2018-05-10, 08:13   

asche napisał/a:
Szukam jakiś fajnych
jakichś :roll:

qbadm napisał/a:
Dzwoń do ASO i pytaj
ja dzwoniłem i pytałem - alufelgi muszą być przystosowane do czujników - przy otworze na wentyl mają specjalny kształt, żeby czujnik mógł tam wejść. Poza tym, prędzej niż ASO takich informacji udzieli Ci obsługa sklepu z felgami. Ja kupowałem z felgi.pl i byłem mega zadowolony z obsługi (dzwoniłem do nich i gadałem z gościem chyba z 20 minut na temat felg, które chciałem kupić, wymiarów, ET, homologacji...)
Oczywiście musisz pamiętać o odpowiednich parametrach - wszystko jest opisane w tym temacie na forum: http://hyundaiklub.pl/forum/viewtopic.php?t=11031

qbadm 

#26  Wysłany: 2018-05-10, 09:02   

tomilipin napisał/a:
asche napisał/a:
Szukam jakiś fajnych
jakichś :roll:

Jeśli już bawisz się w grammar nazi to warto wyjaśnić koledze dlaczego go poprawiasz :)

https://sjp.pwn.pl/poradnia/haslo/jakis-i-jakichs;9023.html

asche 

#27  Wysłany: 2018-05-10, 10:07   

Się znaleźli gramatyczni naziści ... :)
W każdym bądź razie zamówiłem ATS Streetrallye (antracyt):

Wg. karty producenta są dedykowane też do i30 PDE.

tomilipin 

Kolor: Engine Red (Solid JHR)
 #28  Wysłany: 2018-05-10, 10:37   

asche napisał/a:
W każdym bądź razie
O ironio...
https://sjp.pwn.pl/poradnia/haslo/w-kazdym-badz-razie;624.html

A felgi bardzo ładne, fajnie komponują się z kolorem auta.

asche 

#29  Wysłany: 2018-05-19, 11:47   

Koła założone, czujniki się zaadaptowały po paru przejechanych kilometrach, bez żadnego niepotrzebnego czekania o którym tu pisano.

Odpowiedz do tematu